Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostała 1200ml wody i poprawy nie widać. Może wychodzić na to że przelana? Korzenie na dole może mają mokro, chociaż zrobiłem dziurki po bokach doniczki, aczkolwiek poszła do góry trochę ? doniczka 20l

IMG_20201115_064406.jpg

IMG_20201115_064324.jpg

IMG_20201115_064236.jpg

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby tak ale wychodzi że nie ? pod palcem w miarę wilgotna, lałem powoli żeby się dobrze wchłonęła, przelała się do podstawki, więc o co chodzi?(pH wody z ziemi 6.5)

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ja nie mierzę wody z podstawki tylko tą którą wlewam. Nie stosowałem dolomitu nigdy. Podlewam na wyczucie. Mam małą konewkę 5l czyli robię nie pełną i podlewam 4 krzaki powoli aż lekko wypłynie dołem. Jedna weźmie więcej, inna mniej i tak co 3-4dni zależy.

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Wiadomo, że każdy chce mieć super krzaki i się stara ale początkujący robią właśnie takie błędy. 

Jak roślina jest zdrowa i silna to czasem lepiej zapomnieć podlać niż lać co dzień

Nawilżacza też nie mam i przez 3tyg mam ok 37-40% później rośnie do 99. Nie miałem żadnych problemów. Testy pH wody kropelkowe miałem czyli też czysto poglądowo. Oszalał bym gdybym walczył o 0.1 pH, a roślina i tak tego nie odczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon tylko nie lej jej już nawozu bo widać po liściach ciemnozielonych że nic jej nie brakuje a 1200ml na 20l donice to niedużo nie możesz ocenić palcem czy ma wilgotno czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że sprawdzam palcem i ma wilgotno, nawozu dostała z 4 razy może i to w dawce max po 0.2ml czyli 80% mniej niż radzi producent, przed ostanie podlanie było samą wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40. 16h temu dostała 2.2l wody bo była delikatnie klapnięta i dalej jest ten sam problem, nie wstaje, albo zejdzie jej znowu dwa dni. Podlewana średnio co 2-3 dni bo czuć że sucho , jakieś pomysły?

IMG_20201122_064550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 Temp między 25-27, wtedy otworzyłem namiot dlatego temp spadła, trzy ostatnie podlania samą wodą. Dzisiaj już wstała, nie czaję tego pierwszy raz mam coś takiego

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 48. Dostaje co drugi dzień 3l wody pk, boost i rhizotonic temp 22-26 wilgotność 50-65. 

Zdjęcie pierwsze pokazuje realne kolory, muszę ustawić aparat bo wychodzą bardzo żółte, są faktycznie przejaśnienia ale nie aż takie, myślę czy nie dać im większej dawki supli ?

IMG_20201130_192620.jpg

IMG_20201201_184705.jpg

IMG_20201201_221456.jpg

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, superlemon napisał:

myślę czy nie dać im większej dawki supli

i co to da ? liście są chyba ciemno zielone na pierwszej fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon Sporo skubana pije, naprawdę. Sprawdzasz czy aby nie za dużo ? Do suchego doprowadzasz? Bo coś mi się wydaje że jak 3 litry dajesz, to po 2 dniach ziemia dalej jest wilgotna, a liście dodatkowo jakoś oklapnięte, a to często wynik albo braku wody albo przelania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...