Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na listkach pojawiły się plamki, co jest dla mnie dziwne bo dostaje samą wodę (pH między 5.7-6.5), wczoraj pierwszy raz jak pisałem wyżej dostała 0.2ml rhizotonicu. Mi wygląda na niedobór azotu

IMG_20201024_121011.jpg

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalibruje miernik ph i sprawdzę glebę, jeżeli wyjdzie ok to pewnie azot albo tak jak piszesz przypalenie bo pryskalem wodą trochę, chociaż plamki pojawiły się na dolnych liściach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na ledach przełamanie światła. Pryskalem swoje po całości i żadnych plam nie było . Pierdolenie. 

Sprawdź pH i glebę. Napisz i potem zgasisz niektóre teorie które tutaj padają. Jak moje to się przyznam , jak cudze to się uśmiechnę. 

Nie kalibrowales miernika , więc nawet nie wiadomo co poszło w glebę, a tym bardziej jak dałeś do tego odżywkę . Więc zanim krzykniemy Azot to się wstrzymaj na tych podstawach . 

Takie podpowiedzi ; lej wodę 

Są takie jak syp sól !

Wziąć musisz pod uwagę wiek rosliny, doniczkę , ziemię , wilgotność w powietrzu .

Lej po całości , ok. Ale co do ilości obserwuj i zerknij jeszcze raz na tematy o podlewaniu. Tam jest o tym jak to robić dobrze. 

Bo same powiedzenie : lej wodę są o kant dupy potłuc .  Taka szybka pomoc. 

A zwrócenie uwagi na prawidłowe pH, w dupie już niektórzy mają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka masz lampę jak LED to mała szansa na przypalenie. pH daje inne rezultaty niż u ciebie. Niedobory też. Ewentualnie zobacz bo może to plamki od wody na liściach i lekko nawilżonym palcem je zetrzesz.a może listki wcześniej łe,alt na głębię i się od wilgotnej gleby pochorowały. Tak czy siak nowe listki wyglądają lepiej i bym dał tydzień roślinie i nie ingerował chyba że będzie się rozwijać problem. Olej i daj roślinie żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuż po dobrym podlaniu, sprawdź wagę doniczek i codzienne kontroluj. Jak np po 2 dniach jest prawie taka sama waga to nie ma co dolewac. U mnie 4 sztuki i każda zaczyna inaczej się domagać. A najmłodsza to będzie pominięta jutro. Młode liście mają kolor a te na dole to raczej mechaniczne uszkodzenie. U mnie takie samo od wiatraka. ??

No i bez paniki bo roślina też to czuje ✌??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@superlemon no i super. Jak nie miałem nawilżacza i męczyłem się z szmatami, ręcznikami papierowymi, jakimiś pojemnikami z wodą , tragedia jakaś. Wsiadłem do auta i pojechałem po nawilżacz, i problem z głowy. Raz rano dolewam, raz wieczorem i gitara. Wygląda dobrze u Ciebie !

Już bym jej LST robił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 podlane dwa dni temu 300ml, też wydaje się mi sucho ale co się dzieje z tą wodą w takim razie, doniczka wydaje się ciężka ale to 20l to nie mam porównania jak z wodą a jak bez bo zawsze używałem 11l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niskiej wilgotności ziemia szybciej wysycha. Teraz powinno być już tylko lepiej. Poczekaj może  ze dwa dni, sprawdź doniczke jak ciężka i podlej konkretnie z 1,5litra i sprawdź ile waży w rękach lub nawet na wadze łazienkowej ? dobry patent. Zawsze lej mniej więcej tyle samo tylko na początku rzadziej. Potem zacznie się domagać więcej wody??

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk trzeba ważyć przed podlaniem żeby wiedzieć ile waży sucha. wcześniej ważyłem regularnie  i lałem początkowo 100-150ml, jak już kwitły to dostawały 500-700 co ok. 4 dni i rosły pięknie. Poczekam do jutra i zważe doniczkę

Edytowane przez superlemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...