Skocz do zawartości
Zielone krainy

1 x GIRL SCOUT COOKIES, 3 x Purple Haze.

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Jamajczyk13 said:

@zielonyjamajczyk według producenta mój ts 1000 na wegu powinien wisieć 24 cale na wegu czyli ok 65cm i 16 na flo czyli jakieś 30cm. Więc jest różnica. Masz mocniejszą lampę także chyba musisz też wyżej podnieść. Pierwsze dwa tygodnie miałem też niecałe 30cm potem się zaczęły liście zawijać 

Nie mam mocniejszego panelu, mój jest na 100% słabszy niż twój. Jednak mój też daje radę, rośliny się nie wyciągnęły, rozwijają się prawidłowo, a te plamy na liściach to obstawiam, że mój błąd, jaki dotyczył ph gleby.

3 hours ago, zielonyjamajczyk said:

Zrobiłem 50 na ts 1000.

IMG_20201021_193538.jpg

Cały czas się uczymy, ale to dobrze.

Dokonało się to, co miało dokonać się jutro, ale uznałem, że należy to zrobić dzisiaj. Rośliny są już w donicach docelowych, trochę mnie to pracy kosztowało, ale raczej wszystko się udało. Krzaczki wyszły ze starych doniczek bezproblemowo, ukorzeniły się w tych starych mocno, wyszły z całą bryłą ziemi, jaką mocno trzymały korzeniami. Są już dość mocno wyczuwalne, jak chodzi o zapach,  mimo że nie kwitną. Teraz wygląda to tak:  

DSC_0036.JPG

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy i gitara ? dobrze zrobiłeś, jedyne co bym u siebie zmienił jakbym teraz to robił co Ty, to bliżej rogu bym roślinki umieścił. O wiele łatwiejszy trening LST bym miał. Ale Ty masz inny z tego co pamiętam, i chyba dlatego środek ? PACHNĄ PACHNĄ. Moje bardzo intensywnie, trochę nawet na dom wychodzi. Dopiero uruchomiłem mieszający i jest lepiej. Podniosłem lampę, mam nadzieję że teraz pójdą w górę a nie na boki. 3 pokazały płeć, jedna największa się jeszcze ociąga. 

No to jedziemy dalej z tematem.

Z fartem ! Będzie palone, byle nie spierdolić nic. 

Dałem wczoraj też pierwszą dawkę biohumusa, zobaczymy, dzisiaj rano ok. Też miałem kilka plamek - no ale w wielu fotorelacjach ludzie mieli i potem było ok. 

Dzisiaj jeszcze LST do poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, zielonyjamajczyk said:

@Zielone krainy i gitara ? dobrze zrobiłeś, jedyne co bym u siebie zmienił jakbym teraz to robił co Ty, to bliżej rogu bym roślinki umieścił. O wiele łatwiejszy trening LST bym miał. Ale Ty masz inny z tego co pamiętam, i chyba dlatego środek ? PACHNĄ PACHNĄ. Moje bardzo intensywnie, trochę nawet na dom wychodzi. Dopiero uruchomiłem mieszający i jest lepiej. Podniosłem lampę, mam nadzieję że teraz pójdą w górę a nie na boki. 3 pokazały płeć, jedna największa się jeszcze ociąga. 

No to jedziemy dalej z tematem.

Z fartem ! Będzie palone, byle nie spierdolić nic. 

Dałem wczoraj też pierwszą dawkę biohumusa, zobaczymy, dzisiaj rano ok. Też miałem kilka plamek - no ale w wielu fotorelacjach ludzie mieli i potem było ok. 

Dzisiaj jeszcze LST do poprawy.

 

No przy LST to fakt lepiej mieć roślinę umiejscowioną bliżej rogu doniczki. Ja robię FIM a potem SCROG, więc w moim przypadku dawanie w róg było niepotrzebne. W boxie wentylacje mam podpiętą do filtra węglowego, więc jak box jest zamknięty to ich nie czuć, natomiast przy przesadzaniu, jak posiedziały poza boxem to już trochę smrodu narobiły w pokoju. Ja swoje podlałem 2 ml Palagron alga growna 1,5 litra wody. Powodzenia w uprawie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 Października pierwsze dwie roślinki mają po 20 dni , trzecia roślinka 18 dni, a czwarta 16 dni. Dzisiaj na 3 roślinkach zrobiłem trening FIM, jedną zostawiłem bez treningu dla porównania. Do tego została zainstalowana siatka własnej roboty w celu robienia treningu SCROG. Na razie wszystko idzie dobrze, oby tak było dalej. Wygląda to na chwilę obecną tak:

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

DSC_0041.JPG

DSC_0042.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

I jedziesz dalej. Ja dzisiaj znowu muszę przysiąść do LST. Rosną szalone.

 U mnie też się wszystko rozrasta w dość szybkim tempie, ale ty jesteś parę kroków przede mną, bo wcześniej zacząłeś, więc u ciebie w boxie to już pewnie wielki gąszcz , rzuć jakieś zdjęcie, na jakim można zobaczyć, jak wygląda u ciebie to aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj bez lampy. Tylko zdjęcie trochę z góry. No w środę będę miał 28 dzień. 4 tygodnie będą. Do soboty jadę tak jak jest. W sobotę nawilżacz robi wyjazd. Rośliny szerzej rozstawie, poprawie LST. Wilgotność zbije do 40-50 i już lecimy w górę. Może wjadę z ostatnią odżywką. Chyba że po drodze coś spierdole. Na razie braków nie widać. A oszczędnie z wszystkim u mnie. Gleba widzę że dała radę, dobre pH i światło. Przestawiłem już też lampę za namową kolegi z forum z 20/4 na 18/6.

IMG_20201024_160948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie, dobrze to wygląda , mimo, że początkujący to zdolny ogrodnik z ciebie, oby tak dalej. W stosunku do moich najstarszych roślinek masz osiem dni przewagi, a do tych młodszych 10 i 12 dni , więc zostaje trochę w tyle, ale też jak na ten moment jest u mnie dobrze i mam nadzieje, że tak pozostanie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy pierwsza uprawa. Póki nie ma problemów, to wszystko ładnie pięknie. Dużo rad tutaj otrzymanych wprowadziłem i wprowadzam. Ale też przeglądam inne miejsca i dawne fotorelacje. U mnie ta najmniejsza ma 3 dni do tyłu w stosunku do innych, czyli jest w 20-21 dniu. 

Ale widzę że zainwestowanie w dobra ziemię , i dobra woda to podstawa. Zobaczymy dalej, bo skoro nic się jak na razie nie dzieje, to znaczy że może to podstawa. 

Ale zbiory to dopiero zweryfikują , jeśli będą ?

A,mam też specyficzna odmianę. Mało o niej w necie, fotorelacji bardzo mało ? ale jak są opinie - to same pozytywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam prawie zerowe doświadczenie, ale wiedza teoretyczna, jak na razie wystarcza, by to w miarę dobrze szło do przodu. Jasne zdarzają się błędy, moim było zbyt mocne zakwaszenie gleby, co utrudniło rośliną czerpanie substancji odżywczych, ale już to naprawiłem i liście wróciły do zdrowia. Oczywiście zgadzam się z tobą, że warto czerpać z doświadczenia innych osób, bo dzięki temu można uniknąć wielu błędów. Też zainwestowałem w dobrą ziemie i dobre nawozy, a jak chodzi o wodę to używam odstanej kranówki, tylko reguluje ph, chce by miało w okolicach 6. Zbiory oczywiście to ukoronowanie uprawy i wynagrodzenie trudów związanych z uprawą, ale już sama uprawa przynosi dużo radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, zielonyjamajczyk said:

Dobrze idzie ?

No idzie dobrze, muszę trochę zbastować z nawozami, bo choć dawałem po troszkę do wody około 1ml na litr to widzę, że najniższe listki na końcówkach zrobiły się w niektórych miejscach lekko brązowe, więc teraz będę lał samą wodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

Jak dawałeś 1ml na litr to nie od tego. Chyba że kilka rodzai po 1ml i mieszankę robiłeś. Ja dawałem od początku na ukorzenienie takie ilości i nic im się nie działo. 

Dawałem jeden ten sam rodzaj nawozu , jakim jest PALAGRON  alga grow, ale dodawałem do każdego podlewania bez przerw i te młodsze rośliny , jakie mają 21 i 19 dni miały na najniższych listach końcówki lekko brązowe. Te starsze rośliny 23 dniowe nie mają brązowych końcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...