Skocz do zawartości
Zielone krainy

1 x GIRL SCOUT COOKIES, 3 x Purple Haze.

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy będę od spodu, tak żeby światło nie wkurwiało jak będę spać. Planuję też zrobić sterownik do stabilizacji temperatury, który załączałby wentylatory kiedy temperatura będzie większa od jakiejś tam wartości i wyłączał kiedy temperatura będzie niższa od tej wyznaczonej. Prawdopodobnie wykorzystam to: https://sklep.avt.pl/avt1699.html

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Jak chodzi o uruchamianie się wentylatorów  po przekroczeniu np. 28 stopni to wystarczy kupić termostat do akwarium za 20 parę złoty. Co do wentylacji to spoko o ile tylko takie rozwiązanie zapewni dobrą cyrkulacje powietrza w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Zielone krainy ale zobacz, diody samsunga na których budowane są panele hydro mars są zasilane z 3v. Większość diód Led ma takie zasilanie. Tylko oni w swoich panelach łączą je w szereg np 12 takich diód połączonych w szeregu będzie wymagało zasilania 36v. I robią tak kilka gałęzi. Ja swoje dałem równolegle. Poza tym mam ten swój panel na 2x clu 048 więc to będzie tylko takie dopełnienie 

Screenshot_20210226_232114.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  W panelu takim, jak np. Mars Hydro ts 1000 jest tych ledów ogółem 342, jakoś mnie nie przekonuje 1 led zasilany 4 V z USB, no ale przekonywać mnie teraz nie musi, jak to realnie pomoże twojej uprawie i efekty będą widoczne to przekona mnie wygląd twoich roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale u mnie jest 16 ledów, nie ważne jakie napięcie liczy się ile biorą prądu. Na samym tym cała uprawa poszła by w pizdu ale to tylko taki dodatek do lampy w ramach eksperymentu z barwami 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Zobaczę, jakie to będzie dawało rezultaty i wtedy powiem ci , co o tym rozwiązaniu myślę. Ledam w najmniejszym swoim panelu za 100 zł ma 21 kolorowych diód High Power LED 3w, jakie nie chodzą na pełnej mocy, ale w zależności od  koloru od 1,8-2,8 W, a przynajmniej tak deklaruje producent tych paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie zdało egzaminu zamykanie panelu w szufladzie bo po godzinie nagrzewa się masakrycznie, musi wisieć jednak. Więc ten box odpada, będę przenosił do boxa z tamtej uprawy 35x45

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  zadbaj o cyrkulacje powietrza to jest wazne

i drewno bardzo trzyma temp takze miej na uwadze. sklejka jeszcze lepiej

 

@Charyx 40 zl szafa materialowa do skladania wycinasz otwory wieszasz lampe jak chcesz i lecisz

wpisz szafa materialowa allegro, wystarczy ze ja oblozysz kocem ratunkowym i masz w 50zl boxa

@konopny_janusz a co do patentu na boxa najlepiej wydzielic regipsami pomieszczenie o danej powierzchni zrobic odpowiednie odprowadzanie i przyplyw powietrza i wejscie jako lustro 2m x 60cm xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w sklepie doszło do pomyłki, jakiej wcześniej nie zauważyłem i tak naprawdę ta powyższa fotorelacja nie przedstawia odmiany Purple Haze, bo zamiast niej rosła odmiana Orange Bud. Miało być 10 pestek Purple Haze, a z powodu pomyłki sklepu dostałem 5 pestek Purple Haze  i 5 Orange Bud. Z góry założyłem, że dostałem 10 nasion Purple Haze, więc nie patrząc na to, co pisze na opakowaniu, zasadziłem 3 wykiełkowane nasiona myśląc, że to Purple Haze. Przepraszam za nieświadome wprowadzanie w błąd, co do odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy na każdym kroku te sklepy robią ludzi w chuja. Nie tylko w seedbankach. W zwykłej biedronce kiedyś doliczyli mi dodatkowo 50 bułek żeby ojebac na hajs. Kapnąłem się dopiero jak wróciłem do domu. Poza tym ja do tej pory nie wiem co mam za odmianę z ostatniej uprawy 

Już zawsze będę brał w oryginalnych opakowaniach 

White russian fast version? Jak w 87 dni nie było nawet w, podejrzewam 80% mlecznych trichomow to na pewno nie było to fast version. Może mam to drugie ale nie wiem. Ten white russian to był niby półautomat miał być cokolwiek to znaczy. Teraz dopiero udało mi się znaleźć wsrod tysiąca maili to co zamówiłem 

Screenshot_20210308_010203.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  No u mnie się pomylili, pretensji nie mam, zdarza się, jakiejś ogromnej pomyłki nie było, bo jedno sativa i drugie też. Dzisiaj już jedną sadzonkę wyrzuciłem, bo się mutantem zapowiadała , kiełkuje teraz nasiono Purple haze, jakie myślałem, że zasadziłem wcześniej. Bierz pod uwagi swoje warunki uprawne, jakie nie są idealne, producent podaje taki termin przy założeniu, że warunki dla rozwoju rośliny będą optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...