Skocz do zawartości
Zielone krainy

1 x GIRL SCOUT COOKIES, 3 x Purple Haze.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Szym said:

@Zielone krainy a miała za dużo wody? jaką glebę zastosowałeś ?

Tak jak w opisie ziemia PLAGRON GROWMIX .

Wczoraj wlałem im po jakieś 250 ml, teraz sprawdzałem błota nie ma po wierzchu ziemia już sucha, a jak wkładam palec to minimalnie wilgotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jakby podobnie ostatnio. Ale to wina że za rzadko podlewalem. Nigdy za dużo nie lałem i nie wiem jak liście wyglądają wtedy. Lepiej trochę rzadziej a więcej. Ja na donice 11L leje 1.3 litra teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wrzuc lepsze zdjęcia, miałem podobnie gdy wciorniastki wpadły mi do boxa

 

tak to wygladalo u mnie plamy były na początku jasno zielone a potem takie jak na foto

EFE8A7B7-D4A7-4B95-8C0D-45CA895E3561.jpeg

Edytowane przez HamMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Jamajczyk13 said:

Ja miałem jakby podobnie ostatnio. Ale to wina że za rzadko podlewalem. Nigdy za dużo nie lałem i nie wiem jak liście wyglądają wtedy. Lepiej trochę rzadziej a więcej. Ja na donice 11L leje 1.3 litra teraz. 

 

1 hour ago, HamMc said:

@Zielone krainy Wrzuc lepsze zdjęcia, miałem podobnie gdy wciorniastki wpadły mi do boxa

 

tak to wygladalo u mnie plamy były na początku jasno zielone a potem takie jak na foto

EFE8A7B7-D4A7-4B95-8C0D-45CA895E3561.jpeg

Myślę, że nie w tym problem. w moim przypadku. Mam taką teorie, niech mi ktoś doświadczony powie czy jest ona prawdopodobna. Mianowicie wczoraj podlałem rośliny wodą z dodatkiem soku z cytryny, by obniżyć ph, niby miernik pokazywał, że woda ma 5,8 ph, ale po wlaniu do gleby miernik momentami pokazywał 4,7 ph , jak to zobaczyłem to spryskałem ziemię wodą o ph 7,5. Teraz na powierzchni miernik pokazuje 6,5 ph, ale może głębiej to ph jest niskie i te plamy na listkach to wynik związanych z tym niedoborów? Czy jest to możliwe? Jak tak to, co z tym dalej robić? Dolać wody o wyższym ph , a może do tego dodać jakiś nawóz , czy zostawić to w spokoju?

DSC_0041.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Szym said:

@Zielone krainy też nie wiadomo jaki masz miernik czy lipny czy jakiś lepszy i może różnie pokazywać, weź dolomit rozrób z wodą i podlej 

Miernik mam raczej w porządku, może nie z niewiadomo, jak wysokiej półki cenowej, ale podobno jest w porządku. Nazwa jego to Adwa.

DSC_0035.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, mikosz said:

@Zielone krainy

Adwy są podobno spoko, słyszałem pozytywne opinie. 

No też słyszałem o nim dobre opinie, a dodatkowo doradzono mi go w sklepie. Może będzie dobrze, jak uprawa nie wypali to trudno, zacznę od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz lampę? Hps? Bo nie chce mi się szukać. Liście wyglądają jakby lampa była za blisko i odparowywana wszystkie de z liści przy hps to częste. Jeśli masz ledy to rzadki przypadek chyba że masz lampę tuż nad liśćmi. Jeśli mogę prosic to wyjmij roślinę z Boksa i zrób zdjęcie liścia z bliska i rośliny wtedy może coś doradzę

Doczytałem od początku relacji. Panel masz mocny. Może zwiększ odległość od roślin bo pęcherze wyglądają jak oparzenie. Jaką masz odległość? Treningi stosuj takie na jakie Ci pozwala box. Jeśli jest niski to stosuje wszystkie ale głównie lst i łamanie. Jeśli ma dużą szerokość to lst możesz robić do woli tylko czy panel to oświetli? Poczytaj o treningach, pomyśl na co pozwala Ci boks i lampa i wtedy rób . Śpisz sobie na kartce treningi i co z nich wynika, czy roślina ruszy w górę czy w bok. Jak w bok to nudzisz mieć dodatkowa lampę jak w górę to wysokiego Boksa. Przemyśl wszystko na spokojnie i trenuj. Możesz łączyć tenindi by optymalnie wypełnić miejsce w boksie i na maksa skorzystać z lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, EneDue said:

Jaka masz lampę? Hps? Bo nie chce mi się szukać. Liście wyglądają jakby lampa była za blisko i odparowywana wszystkie de z liści przy hps to częste. Jeśli masz ledy to rzadki przypadek chyba że masz lampę tuż nad liśćmi. Jeśli mogę prosic to wyjmij roślinę z Boksa i zrób zdjęcie liścia z bliska i rośliny wtedy może coś doradzę

Doczytałem od początku relacji. Panel masz mocny. Może zwiększ odległość od roślin bo pęcherze wyglądają jak oparzenie. Jaką masz odległość? Treningi stosuj takie na jakie Ci pozwala box. Jeśli jest niski to stosuje wszystkie ale głównie lst i łamanie. Jeśli ma dużą szerokość to lst możesz robić do woli tylko czy panel to oświetli? Poczytaj o treningach, pomyśl na co pozwala Ci boks i lampa i wtedy rób . Śpisz sobie na kartce treningi i co z nich wynika, czy roślina ruszy w górę czy w bok. Jak w bok to nudzisz mieć dodatkowa lampę jak w górę to wysokiego Boksa. Przemyśl wszystko na spokojnie i trenuj. Możesz łączyć tenindi by optymalnie wypełnić miejsce w boksie i na maksa skorzystać z lampy. 

Na wstępie dziękuje za wszelkie uwagi i rady. Panel to CREE CXA2520 GROW LED 60w. Temperatura w środku to 27 C, a wilgotność 80. Oddalenie panelu od szczytów roślin to 24 cm. Zwiększyć odległość? Wysokość mojego boksa to w zaokrągleniu niecały metr , treningi jakie planuje to FIM + SCROG. Moim zdaniem problemem, jaki dotknął liści były niedobory, jakie wywołało złe ph gleby, które zablokowało wchłanianie składników odżywczych z ziemi roślinom, ale ekspertem nie jestem, mogę się mylić. Dodaję zdjęcia jednej z roślin.

 

DSC_0037.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja z tym ledem. Uwielbiam czytać kolejne wpisy, mega każdy przypadek jest inny. Chłopaki dobrze radzą. Z ciekawości powiem że ja mam led od ponad tygodnia na tej samej wysokości co Ty@Zielone krainy 24 cm od szczytów. Zerknij na moje zdjęcia. Nic się nie działo z liśćmi, pięknie się na boki rozrasta i dobrze treningi znosi, ale prawie codziennie, max dwa dni poprawiam LST, bo łodygi mi mocno puchną. Uważam że masz rację z tym PH i ziemią. Na to bym zwalał przyczynę. Bo skoro u mnie ta sama wysokość, a leda mam 150w nie wprowadziła problemów, a ph mam dobre, wilgotność taka sama.

Zobaczymy za parę dni. Zaczynaj treningi ?

Z fartem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jamajczyk13 said:

@Zielone krainy na flo możesz mieć 30. Teraz daj 45 i po jednym dniu powinno się poprawić 

 

4 minutes ago, EneDue said:

Teraz jestem prawie pewien że to odległość lampy. Daj 45 cm i jeśli zacznie się wyciągać to zmniejsz

 

Tak zrobiłem lampa poszła na 45 cm nad roślinę. Dzięki za rady. 

 

1 hour ago, zielonyjamajczyk said:

Dziwna sytuacja z tym ledem. Uwielbiam czytać kolejne wpisy, mega każdy przypadek jest inny. Chłopaki dobrze radzą. Z ciekawości powiem że ja mam led od ponad tygodnia na tej samej wysokości co Ty@Zielone krainy 24 cm od szczytów. Zerknij na moje zdjęcia. Nic się nie działo z liśćmi, pięknie się na boki rozrasta i dobrze treningi znosi, ale prawie codziennie, max dwa dni poprawiam LST, bo łodygi mi mocno puchną. Uważam że masz rację z tym PH i ziemią. Na to bym zwalał przyczynę. Bo skoro u mnie ta sama wysokość, a leda mam 150w nie wprowadziła problemów, a ph mam dobre, wilgotność taka sama.

Zobaczymy za parę dni. Zaczynaj treningi ?

Z fartem.

Też mi się wydaje , że problem liści to złe ph gleby, co już poprawiłem. Jednak oddaliłem teraz leda i zobaczę, co się będzie działo, jak będzie coś nie tak to zmniejszę odległość, trzeba kombinować, a nóż będzie lepiej. Jutro rośliny przesadzam do docelowych doniczek i dam im jeden dzień przerwy po przesadzeniu i robię im trening FIN , a potem poleci SCROG. Również życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk według producenta mój ts 1000 na wegu powinien wisieć 24 cale na wegu czyli ok 65cm i 16 na flo czyli jakieś 30cm. Więc jest różnica. Masz mocniejszą lampę także chyba musisz też wyżej podnieść. Pierwsze dwa tygodnie miałem też niecałe 30cm potem się zaczęły liście zawijać 

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...