Skocz do zawartości
Zielone krainy

1 x GIRL SCOUT COOKIES, 3 x Purple Haze.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Startuje z uprawą czterech roślinek. Jestem początkujący, ale w miarę oczytany.

Rośliny : 1 x GIRL SCOUT COOKIES, 3 x Purple Haze.

Oświetlenie : Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w

Ziemia: PLAGRON GROWMIX 

Nawozy : PALAGRON , na wzrost alga grow, a na kwitnienie alga bloom.

2 pierwsze rośliny wyszły z ziemi 10.04.

3 roślina wyszła 10.06, a 4 roślina 10.08.

 Wygląd roślin na dzień 16 października prezentuje się tak:

16 października.JPG

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, zielonyjamajczyk said:

Piękne ? nie za mały ten LED , ja na cztery mam 150w. Ale to może koledzy coś mądrzejsi napiszą. Z fartem 

Nie wiem, jak będzie później, ale na razie rośliny wyglądają dobrze, więc światła im nie brakuje. Nie wyciągają się. Producent tego panelu deklaruje, że jest on w stanie skutecznie oświetlić powierzchnie o rozmiarze 55 cm na 55 cm. Moja powierzchnia uprawna to 41 cm na 55, więc nie powinno być problemu.

 

2 hours ago, Niemedyczny_Użytkownik said:

obstawiamy czy purple haze bedzie purple? xD

Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, a czy dojdzie do celu podróży to się okaże.

Poniżej zdjęcie stanu z dzisiaj.

DSC_0039.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, krzychuNBW said:

@Zielone krainy Będzie dobrze tylko nie spierdol tego ?, trzymam kciuki ! 

Postaram się, ale w życiu różnie bywa, więc może nic z tego nie wyjść. Zobaczymy. Dzięki.

8 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

@Zielone krainy zbiory będziemy mieli w podobnym czasie ? o u mnie 17 dzień. Więc będziemy mieli fajne porównanie. Z fartem. 

No jesteś parę kroków przede mną, ale owszem nie dzieli nas wielki dystans. Obyśmy te plony w ogóle mieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tu ludzi. To darmowa kopalnia wiedzy, ale ważne jest czytanie i podpatrywanie innych, by głupich pytań nie zadawać . No ja się ciągle uczę. Aż kobieta ma dość że ciągle tylko jedno mi w głowie i to nie jest sex ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

Słuchaj tu ludzi. To darmowa kopalnia wiedzy, ale ważne jest czytanie i podpatrywanie innych, by głupich pytań nie zadawać . No ja się ciągle uczę. Aż kobieta ma dość że ciągle tylko jedno mi w głowie i to nie jest sex ?

Czytałem sporo , nie idę w to w ciemno, przygotowałem się. Wiedzę mam, ale jak na razie czysto teoretyczną. Raz w życiu poza tym razem miałem roślinki, ale pestki pochodziły z karmy dla papug, więc na pewno rozumiesz, że to, co z tego wyszło nie różniło się, od jakiegoś chwastu z pola. Rozumiem, że się w to mocno wkręciłeś to normalne, jak jest się czymś zafascynowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pytanie, ale na wstępie zaznaczę, że te rośliny to nie są automaty. Nie są też w docelowych doniczkach, a związku z tym chciałbym się upewnić kiedy,  i jak je trenować? Czy zacząć od nie docelowych donic i w nich je już trenować, a potem przesadzić czy już teraz przesadzić do docelowych i zacząć je trenować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Zielone krainy napisał:

kiedy,  i jak je trenować?

już możesz, po przesadzeniu do docelowych doniczek najlepiej

LST  fim toping poczytaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, krzychuNBW said:

@Zielone krainy @Szym szym ma rację od razu do docelowych niech się zakorzenia, w żadnym wypadku teraz nie rób toppingu! 

Z toppingu zrezygnowałem. Fakt, że są za młode, czytałem, że powinny mieć 3-4 rozgałęzienia. Ostatecznie zmieniłem koncepcje, jeszcze chwile je przetrzymam w tych, w jakich teraz są, a jak zapełnią korzeniami te donice to je przesadzę do docelowych i poleci trening SCROG. Dzisiaj już z wyprzedzeniem zrobiłem dla nich siatkę z drutu aluminiowego. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Lecę od piątku z LST i powiem Ci że efekt widać gołym okiem każdego dnia. Bardzo polecam Ci tą metodę, i dokładnie przeczytanie artykułu o treningu LST jest na forum pięknie opisane. Jako że to mój pierwszy raz to tak podpowiadam od siebie jako naoczny świadek rozrostu moich dziewczyn.  Chłopaki mi też polecali. Tym bardziej że jest dość prosty. Zauważyłem tylko że używając drutu w oplocie, dostałem taki w oszołomie za 9 zł 50 m, trzeba zwracać uwagę przy oplocie głównego szczytu, który złapałem by mała była w pionie gdy jej czubek naginałem poniżej innych szczytów - wrasta się bardzo szybko w łodygę. Pomimo że pozostawiłem jej sporo luzu, już widać że się wbija. Dzisiaj będę poprawiał. Nie zmienia to faktu że rozkracza się na nowe łodygi bardzo szybko i cieszy oczy. Żałuje tylko że wcześniej nie trafiłem na nic w necie i wsadziłem dziewczyny na środek doniczek. Od boku by było mi teraz prościej trenować. 

Jeżeli chodzi o docelowe doniczki, posłuchałem rad kilku tu obecnych osób, i po wykiełkowaniu na ręczniku papierowym, od razu wpakowałem je do 11 litrowych. Myślę na chwilę obecną że to był bardzo dobry pomysł. Trening mogłem zacząć już przy 10-12 dniu. 

Pozdrawiam wszystkich i z fartem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram trening SCROG jest bardzo w efektach podobny do LST, tylko trzeba mieć siatkę. Dzisiaj zrobiłem sobie siatkę z drutu aluminiowego i sznurków. Zobaczę, co z tego będzie. Mam jednak pytanie, bo na dwóch roślinkach pojawiły się małe plamki , takie w kolorze jasnej zieleni , poniżej wrzucam zdjęcia, moje pytanie jest takie, czy to może być przez to, że roślinka miała za dużo wody? Czy jest inny powód?  Ph gleby 6,5.

DSC_0036.JPG

DSC_0037.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...