Skocz do zawartości
glodek18

Suszenie w boxie gdzie rośnie roślina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko macie jakiś pomysł jak wysuszyć ziółko w boxie w którym nadal rośnie drugą roślinka ?Wiem że nie moze padać na suszony materiał światło.Ale nie mam gdzie suszyć myślałem też o zawieszeniu przed wylotem do boxa zawsze mniej zapachu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytam o to i nie mam pojęcia :).Myślałem żeby jakiś klosz zrobić od góry i oczywiście część światła i tak tam dotrze .Ale czy potrzebna jest całkowita ciemność ,czy wystarczy tylko odizolowanie od promieni lampy ??Pytam bo mój karzeł wkrótce do ścięcia a ma zapach przepiękny dla mnie i bardzo intensywny ale niekoniecznie dla wszystkich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam podobny dylemat, myslalem o zawieszeniu jakiegos kartonu nad lampa aby zrobic ciemnie a do tego jakis maly wiatraczek tam wsadzic. myslalem tez aby zawinac temat w gazete i tryzmac w boxie, w taki sposob susze sample.

Edytowane przez Kondziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę miał na pewno ten sam problem bo jedna malgosia pewnie dojrzeje szybciej i rozkminiam taki patent... 

Co gdyby zrobić karton który z jednej strony będzie miał dziurę na wlot z podpięta rura z pasywnego i z drugiej wylot tak żeby przepuszczał powietrze do boxa? Będzie zarówno ciemno jak i przewiewnie i bez wilgoci która jest w boxie bo powietrze będzie ciągnęło z zewnątrz? @Szym co sądzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tak kombinowac jak kon pod gore ? Wystarczy wziac odpowiedniej wielkosci zwykly karton, rozwiesic w srodku ladnie nasze  ziolo i skierowac na nie jakis wiatrak mieszajacy..


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wesolybudda  Jest taka opcja czemu nie. Zabezpiecz zielsko przed  docieraniem swiatla, np. lekko podziurawiona dla lepszej cyrkulacji powietrza papierowa torba.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN czy światło to jedyna rzecz na co trzeba uważać? a wilgoć która jest w boxie nie będzie przeszkadzać? Stąd moja kombinacja żeby tam dać powietrze które wpada przez pasywny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...