Skocz do zawartości
Edi800

No name / LEDAM 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,  zanim wrzucę do ziemi jakieś nasiona z dobrych sklepów chce się nauczyć na darmowych ziarnach znalezionych w sztuniach od panów w ciemnych zaułkach. Jedna taka otrzymana w spadku już wyrosła na dziewczynę i teraz próbuje z drugą i liczę że będzie podobnie.  Obecnie krzak ma 19 dni i dzisiaj zrobiłem LST, wrzucę tylko najnowsze zdjęcia bo nie ma sensu pokazywać kiełka. Ziemia canna pro. Niestety nie dałem keramzytu na spód i nie wymieszałam z perlitem i kokosem tego grow. ( następnym razem) Nawozy jakie posiadam to canna vega  i flores na flo.  

Wilgotność 50-60-70 różnie po prostu w zależności od pory. Roślina przed lst była 35cm  pod lampą. To chyba prawidłową odległość na tym etapie życia ? Jeśli teraz położyłem roślinę treningiem to powinienem obniżyć lampę tak żeby znowu była zachowana odległość 35 cm tak ? 

Roślina wygląda na zdrową- żadnych przebarwień,  kolor mocno zielony ale nie za mocny  ... ale chyba mogłaby być większa na 19 dzień życia.

Proszę o opinie czy LST wygląda na dobrze wykonane,  czy za bardzo nie leży na ziemi itp. 

20201013_230459.jpg

20201013_230540.jpg

20201010_183522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lst robisz jak już są odrosty po bokach wtedy je odsłaniasz. Liście na mokrej ziemi to też ryzyko ale po tych zdjęciach widzę że raczej ok. Chociaż trochę jakby za małe na lst.. Przynajmniej tak foto pokazuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może perspektywa trochę zakłamuje. Donica  to szuflada na zabawki i jest spora A przynajmniej szeroka chyba z 15l co najmniej. Ogólnie jak przeglądałem inne fotorelki to w takim stadium były również robione.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wiatrak ale po rykoszecie daje na roślinę bo bezpośrednio to za dużo dla niej było.  

Odrosty są po bokach ale malutkie.  Po wczorajszym lst już zaczyna wstawać szczyt do światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wiatrak ale po rykoszecie daje na roślinę bo bezpośrednio to za dużo dla niej było.  

Odrosty są po bokach ale malutkie.  Po wczorajszym lst już zaczyna wstawać szczyt do światła

Czy w związku z tym że położyłem roślinę do ziemi,  mam teraz obniżyć lampę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Edi800 co do nasionek noname (pierwszą uprawę noname zmarnowałam przez złe pH, potem wysadziłam jedną pestkę noname i zakończyłam jej żywot w 4 tygodniu)

to mają one wątłe łodygi, delikatniejsze liście; nie wiem jak z kwitnieniem, ale pewnie nie owocują pięknie

lepiej kupować nasiona z dobrych seedbanków, to jest taka podstawa uprawy, dobry panel i nawozy nie wystarczą jak geny są losowe...

ale pomimo tego życzę Ci powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest uprawa treningowa jak wspomniałem nad początku ? jedna już taka noname prawie  kończę ( wrzuciłem fotki w dziale początkujących) przeszła tras roślina bardzo sporo złego traktowania,  A pomimo to zakwitła i gdyby ktoś się zajął jak należy to pewnie nie byłaby taka wątła. Jak i tej się uda skończyć życie w słoiku zamiast w śmietniku to mam już przygotowane nasiona od RQS dwie łatwe i szybkie w uprawie podobno czyli quick one oraz easy bud i do tego nortern lights i dwarfa. Kokos,  perlit i keramzyt już czeka plus materiałowe doniczki 11L. Do tego czasu dokupie zapewne drugiego leda żeby docelowo 4 na raz hodować. Ale to wszystko w swoim czasie.  Ta uprawą wywołuje sam na sobie efekt psychologiczny.  Mam w świadomości że to jest noname i nawy nie wiem czy nie wyrośnie z niego chłopiec.  Gdybym od razu wsadzil nasiona od RQS od razu wywołałbym ciśnienie że musi być dobrze i w razie wpadki mógłbym się zniechęcić ? A tak liczę się z tym że może być lipa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Edi800 ja zrobiłam to samo, więc jak mogłabym Cię oceniać

po prostu z perspektywy czasu uważam, że to było właśnie tylko dla mojego komfortu psychicznego [że mogę popełnić błędy] a nie dla roślin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano, dal bym jej odpoczac, uwazam ze jest za mala jeszcze, odstaw trening na tydzien i zadbaj o nia bardziej, niech nabierze sily a jak bedzie ciut wyzsza dopiero zastosuj trening, ja swoja dopiero po miesiacu zaczalem trenowac i to w dodatku stopniowo, nie kladl bym jej odrazu na ziemie, efekt mojej byl taki ze jak stopniowo naciagalem sznurki to mi 2,5 metra wyrosla a kumplowi bez treningu o polowe mniejsza. wydaje mi sie ze w tym momencie sie delikanie meczy. Powodzonka ziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest ze chce tylko że muszę ? za dużo tego przerabiam żeby cały czas kupować. Foto będę wrzucał ale spektakularnej zmiany nie ma poki co ? szczyt zacząłwychodzić więc Gosia trochę docisnąłem  do gleby

20201015_120810.jpg

1 godzinę temu, zaklinacz_wiewiorek napisał:

siemano, dal bym jej odpoczac, uwazam ze jest za mala jeszcze, odstaw trening na tydzien i zadbaj o nia bardziej, niech nabierze sily a jak bedzie ciut wyzsza dopiero zastosuj trening, ja swoja dopiero po miesiacu zaczalem trenowac i to w dodatku stopniowo, nie kladl bym jej odrazu na ziemie, efekt mojej byl taki ze jak stopniowo naciagalem sznurki to mi 2,5 metra wyrosla a kumplowi bez treningu o polowe mniejsza. wydaje mi sie ze w tym momencie sie delikanie meczy. Powodzonka ziom.

Chyba dam jej faktycznie trochę odpocząć na kilka dni

4 godziny temu, Mieszko1 napisał:

@Edi800 @Edi800 nie za wysoko lampa?, ja mam u siebie 15-20 cm i jest git, jak miałem 35 to zaczęła mi się wyciagac  

Czytałem rui na forum że w początkowym etapie życia trzymać 35 cm, a potem sześć na 20cm od lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edi800 oszczędź sobie nerwów i nie sadź pod tymi panelami 4 roślin. Panele spoko ale już 3 ciężko ogarnąć, każda roślina innej wysokości, a pamiętajmy że to nie najwyższych lotów panele. A pewnie chciałbyś 4 różne odmiany czyli z wysokością bedzie problem na bank. Najlepiej mi wyszła jedna sezonowka pod dwoma panelami. Można w mojej poprzedniej relce zobaczyć. Geny były słabe chyba i bardzo wolno rosła ale jak urosła to topy jak kamienie, ładnie w sumie obrodziła. Myślę, że jeden taki panel jest ok na jednay roślinę, a że mam dwa to ładuje dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem odpocząć roślinie po lst  kilka dni i poprawiłem główny szczyt oraz położyłem wyrastające nowe 2 dni temu. Dzisiaj wrócił panel z gwarancji i jedziemy dalej,  tak to wygląda

20201029_122658.jpg

20201029_122342.jpg

20201029_122329.jpg

20201029_122315.jpg

Edytowane przez Edi800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

 Coś na korzenie dałeś ?

Nie,  a co polecasz ? Jestem początkujący i dopiero zbieram sprzęt. Mam terra veg i flores ale czytałem na forum że jak ziemia dobra to nie trzeba dawać od początku,   a mam Canna pro i roślina cały czas jest mocno wybarwiona  więc wygląda że nic jej nie brakowało to też nie dałem nic nawozu od początku. najnowsze listki są nieco blade ale nie wiem czy to nie jest efekt tego że przez kilka dni roślina była pod zwykłą lampką led 20w ze względu na awarie panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dobrą ziemię, i jeden tu kolega powiedział, żebym śmiało dawał na korzenie - nie zaszkodzi . Zacząłem po tygodniu i nie żałuję. Ja dawałem plagron power roots. Jakieś 3 razy. Obserwuj liście. No ja dokończyłem właśnie fryzjera. Teraz niech już sobie spokojnie kwitnie. Rąk więcej nie wkładam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...