Skocz do zawartości
Edi800

Roślina o bardziej zawiłej historii niż Titanic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam pytanie odnośnie rośliny która dostałem jakieś 2 miesiące temu ktora była posadzona w połowie maja na out. Pod końca czerwca wylądowała na parapecie i tak do początku sierpnia kiedy wpadla w moje ręce.  U mnie też na out była wystawiona i na początku września pokazała że jest dziewczynka dopiero.  Około 14 września liście zaczęły się szronić.od 3 3tygodni jest już in pod lampa w growboxie i zaczęła ładnie żyć bo jeszcze dostała terra flores. zanim dostała nawóz to już robili się mleczne triochomy. Teraz mam wrażenie że jakby z powrotem się zrobiły przejrzyste,  poza tym od paru dni pączki wystrzeliły 3cm do góry. 

Może ona już przekwita?

Wrzuciłbym  zdjęcia ale jestem nowicjuszem i mamy obawy przed publikacją takich treści w Internecie. 

Aha co do samego gatunku nie wiem nic.  Zostało to posadzone z ziarenka znalezionego między topami w sztuce ? z wyglądu najbardziej mi przypomina nortern lights od Ras.

Z góry dzięki za pomoc

 

Edytowane przez Edi800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20201002_130502.jpg

20200922_202511.jpg

20200922_202505.jpg

20200918_170557.jpg

20200918_170609.jpg

20200908_155211.jpg

20200908_155701.jpg

20201010_191122.jpg

20201010_183517.jpg

20201013_191525.jpg

20201013_191520.jpg

20201010_183517.jpg

Na zdjęciach różne etapy począwszy od zaczęcia kwitnienia,  ostatnie zdjęcia są z dzisiaj.  Widać pi zdjęciach kiedy dostała nawóz,  wcześniej jasna  zieleń, teraz widać za dużo A dałem ile producent zalecił. Widać też bramki które niedawno wyskoczymy czyli jakieś przebarwienia. 

Na najnowszych zdjęciach widać jak że szczytu wyskoczył w górę jakby kolejny 

I nie bijcie za amatorszczyzne, jak napisałem na początku z głupia franc dostałem ta roślinę, A nigdy wcześniej nie uprawiałem. Liczyłem że ścinka będzie wcześniej jak jeszcze słońce świeciło i nagle byłem zmuszony do zakupu sprzętu.  Szczerze to jestem w szoku że roślina po takim traktowaniu w ogóle żyje,  bo jak śledzę fotorelki to ludzie mają takie problemy że szok ! Ona pomimo wszystko zakwitła i spodziewałem się 3 gram ? teraz wydaje się że całkiem nieźle ( oczywiście relatywnie do tego co przeszła) ta roślina nawet wygląda.  Zastanawiam się jakie drzewo mogłoby z niej wyrosnąć gdyby któryś z was się nim zajął jak należy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledam 35w A to śmieszne coś co widać to zwykłą żarówka z Tesco 1250 lm  20w. Użyłem jej ponieważ pączki w niższych partiach są zasłonięte przez duże liście z góry.  Może się wydawać śmieszne ale odkąd ja zamontowalem te niższe partie poszły naprzód i spuchły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz bo od jakiegoś czasu koleżanka ma towarzystwo młode i światło jest 18/6 Czyli więcej niż kiedykolwiek miała. Nie mam pojęcia czy to automat czy fotoperiodyk. Dodatkowo została zwiększona wilgotność i chodzi pomiędzy 60-70% temp 25 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez i azot podaj, a jesli podajesz nawozy, to masz spierdolone ph ziemi i roslina ma zablokowane przyswajanie papu.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem odrobinę terra flores ale tam chyba nie ma azotu. Tu chyba przyda się pk  13/14 Co ? Pod warunkiem że ph ziemi jest ok ale pewnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph mozesz wyrownac nawozem z pokrzyw, skorupkami z jajek oraz woda z jajek, fusami i innymi naturalnymi nawozami, ripen taki srodek na kwitnienie, u mnie sie super sprawdzil, szkoda tylko ze na koncowce, jest tani wydajny i nawet jak delikatnie przenawozisz to nie robi ci duzych problemow, na allegro jest dostepny w paczkomacie mialem na drugi dzien, fajna ta twoja lalunia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka zdecydowała się na operację plastyczną i poszła pod nóż chirurgiczny. Wynik nie powala ale to i tak cud że w ogóle dotrwała do końca po tym co przeszła... po dodatkowym trymowaniu wyszło 30g mokrego czyli koło 8 suchego chyba będzie

20201020_182427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...