Skocz do zawartości
doominik

Orange Hill Special w Hydro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie wsadziłem nowe ziarenka-8x Orange Hill Special od Dutch Passion- i postanowiłem zrobić fotorelację.

Roślinki najpierw będą w inkubatorze, potem trafią do namiotu 210cm/80 już do hydro wilma pod marsa tsw2000 skręconego do około 200W, gdzie będą około miesiąca.

Przed rozpoczęciem flo będą przeniesione do mojego starego namiotu 200cm/100cm pod 3 zestawy migro aray 240W. 

Nawozy na vege to sensi grow i do tego root shoot on monkey nutrients. 

Na flo to będzie kombinacja canna, advanced, buddhas tree, plant magic i monkey nutrients. 
 

 

 

 

orange-hill-special.jpg

DE7833C4-D1D3-420E-84A0-67FB75F380AE.jpeg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czekamy na zdjęcia ?

powodzenia chyba nie muszę Ci życzyć, ale oby z fartem

Edytowane przez Gość
o, jest fota, sorry for missunderstanding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? No to popatrzymy 

Orange Hill i Orange budd u mnie w top5 do palenia ?

Ile już mają na tym zdjęciu w kostkach? 

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, doominik napisał:

@Jamajczyk13 ja jeszcze tych Orange nie próbowałem i wogole są to moje pierwsze pestki od Dutch Passion.

pestki trafiły w kostki bodajże 3go październik. Nabrazie to powolutku idzie ale może już jutro dostaną pierwsza dawkę nawozów 

wsadziłeś pestki dokladnie w ten sam dzień co ja - kuzwa co za zbieg okolicznosci ! - 3 x OG kush i  1 x Kalinin asia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie idzie im to powoli, ale to moja wina-dostawały samą wodę i miały trochę za chłodno. Teraz już trafiły do namiotu, w donice z keramzytem i dostają zestaw advance trio+minkey nutrients ropy shoot (najlepszy root booster jaki miałem do tej pory). 
 

B16E24C1-1244-4870-BE3F-6206FC6A27EA.jpeg

 

Root-Web.jpg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wróciłem do domu i okazało się, że kolega, który zmieniał wodę w zbiornikach zapomniał zmienić w małym namiocie (był przekonany, że jest pusty)?

Roślinki dalej rosną, ale troszkę ucierpiały-były podlewane wodą, która miała prawie 2 tygodnie.

Od razu dostały flush i nową wodę do zbiornika.

Nawozy, jakie mają teraz podawane to:

-Advance Nutrients Base Trio-3ml/l (no troszkę poniżej tych 3ml)

-Advance B-52 1,5ml/l

-Monkey Nutrients Root Shoot

-Oprysk Plant Magic Evolution

9B720B20-B40C-4081-8833-6ED2FE37217A.jpeg

2AF211FF-C5A2-409F-BF52-61F02C5B91BD.jpeg

CBBF294A-1034-4591-9317-361D04006977.jpeg

DDA43F5A-736F-4F95-9C5B-24F5EED9B5F3.jpeg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, HamMc said:

@doominik Wiesz może o ile ci wzrasta ec przy tym AN base trio?

Bo zastanawiam się nad tym, a sensi grow, a wodę mam lekko twardą.

Ja przy tych AN nie mierzę ec w ogóle. Leje tylko troszkę mniej, niż podają w rozpisce. 

Ten trio jest o tyle dobry, że można to stosować przez całą uprawę. Ja miałem duże bańki i chcę je zużyć, a potem przechodzę na sensi (mam i grow i bloom, ale bloom używam tylko jak mnie nie ma w domu przez kilka dni, bo mam wrażenie, że na canna lepiej sobie roślinki radzą). 

Ja masz twardą wodę, to te AN się mogą nie sprawdzić-one raczej są do wody miękkiej, a najlepiej RO-ja właśnie filtruję wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Dzięki za odpowiedź. To w takim razie chyba użyję na tę baze nawozów canne, a na stymulatory polecę na AN i bloombastic. Przy cannie rozumiem to ec powinno wzrosnąć mniej? Używam narazie na flo big buda, przy ostatnich 3 tyg dokładam bloombastic, a tydzień poźniej zamieniam na overdrive i przenawożenie wyskoczyło dopiero jak podlałem 3 razy pod rząd taką miksturą z 100% dawką, wiec myślę, że tragedii być nie powinno przy normalnym nawożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HamMc ja te AN kupuje tylko dla ich pH perfect, bo po prostu mogę zostawić krzaki na kilka dni bez martwienia się o pH. Nie dają one lepszych rezultatów i są drogie, szczególnie ich dodatki. 
ta teraz mieszam wszystko jak leci. Nigdy nie dają w hydro takich dawek, jak podaje producent. Zaczynam od połowy dawki i jak krzaki to dobrze znoszą to zostawiam, jak pokazują się niedobory to dodaje bazy itd. 
co do EC to sam musisz objadać jak będzie się zachowywało z twoja wodą itd. Jedne krzaki przypalają się przy 1.6, a inne mailem sporo ponad 2 i pięknie puchły. Każda odmiana jest inna, a i krzaki jednej odmiaty też nie zawsze znoszą intensywne nawożenie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Bimbrownik said:

Czekam na swoją willme i czekam ale to wydaje się trudniejsze do ogarnięcia niż myślałem. Mam co raz większe wątpliwości czy podołam.

Jak przeglądam forum, to wydaje mi się, że mam o wiele mniej problemów niż ci uprawiający w ziemi. Fakt, że wszystko mi lepiej hula d kiery używam wody RO.

 

Update.

roslinki pozbierały się w miarę po zmianie wody (jedna jest trochę mniejsza, ale to może po prostu taka roślinka). Dziś Była ponowna wymiana i taki sam zestaw nawozów.

 

54427BD9-9546-4CD7-90EF-9BD917CA1275.jpeg

7A7C45FF-0879-4890-80E2-1C9D598DBD35.jpeg

134D77A4-69E6-4626-AF54-C136187FFE53.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...