Skocz do zawartości
mirecki

Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w

Rekomendowane odpowiedzi

@mirecki  Biery  ten  panel na diodach  COB, sam juz od lat uprawiam pod podobnymi panelami i bardzo je sobie chwale.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki  W pokoju mam temperaturę 24,5 stopni C, a w boxie mam 26 stopni C, więc panel podnosi w moim boxie temperaturę tylko o 1,5 stopnia C w stosunku do temperatury, jaka panuje w pokoju. Dlatego jak masz w pomieszczeniu 6-7 stopni to nie wypali, jak nie będziesz miał dodatkowego ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki U ciebie większa różnica niż u mnie będzie na pewno, bo twój box jest ocieplany, ale do tych przynajmniej 20 stopni od 6-7 ci ten panel nie dogrzeje, więc grzejnik w twoim przypadku to konieczność, albo przynajmniej jakiś mocny kabel grzewczy terrorystyczny.  Np. coś w tym stylu:

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-grzewczy-grzejny-terra-zoo-120w-7-5m-7119407769

Do tego przydałby ci się jeszcze termostat, wystarczy taki najtańszy https://allegro.pl/oferta/rt-2-termoregulator-termostat-terrarium-gw-24m-7971975074 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki  25 W to słaby nie miał szans ogrzać boxa w temperaturze z 7 stopni, na jakoś w pobliżu 20 stopni C, ja pokazałem ci kabel 120 W taki miałby już znacznie większą szanse, ale jak znajdujesz lepszy sposób na ogrzanie to pewnie działaj i życzę powodzenia, na pewno nie wystarczy sam panel, bo on podniesie temperaturę tylko minimalnie.

@Bimbrownik  No nie wiem, nawet jak będzie ocieplony to on go będzie otwierał, a wtedy będzie nagły stadek temperatury w środku , a konopie nie lubią nagłych wahań temperatury. Powiedzmy, że w boxie osiągnie te 20 stopni, a po otworzeniu boxa roślina dostanie chłodem w okolicach 6 stopni C , raczej szczęśliwa nie będzie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy faktycznie masz rację z tym otwieraniem. Ja miałem raczej na myśli, że panel nie podniesie temperatury o 1 czy 2 st tylko np nagrzeje namiot do tych 26 ale jak będzie miał go w chłodni to poczekalbym do wiosny.

Tak sobie myślę, że "ukrywanie" namiotu po szopach ale oklejając go styropianami i innym czymś nie budzi większych podejrzeń niż uprawa w pokoju.

Widziałem taką szafkę ok 60x60x90 z pełnym sprzętem. W życiu nie pomyślał bym, że tam coś rośnie. Tyle że 700€ w growshopie ale naprawdę na wypasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik @Zielone krainy pomieszczenie w którym stoi box jest małe i w trakcie otwierania dojrzewam farelką lub butla z gazem

Ale grzejniczek jakiś ogarnąć muszę bo cykl świetlny robi swoje. 

Mam ogólnie hpsa więc spoko trzyma temperaturę ale cykl 24/0 (przy auto) to troszkę średnio się kalkuluje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 05/11/2020 o 16:01, Zielone krainy napisał:

@mirecki  Ja na nim obecnie uprawiam, jak na razie idzie dobrze , ale moja powierzchnia to 63  x 42 i blisko metr w górę. 

DSC_0035.JPG

Wow serio 60W i na taką uprawę Ci stracza? Jakie zazwyczaj masz z tego plony? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...