Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

Czy zaczynać już LST dzień 13

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyjamajczyk No możesz zostawić, ja też używam nawilżacza do poprawy wilgotności w tej fazie, jak zaczną kwitnąć Zredukuj do max 60. (wiem że ciężko ale trzeba próbować). Jak masz nawilżacz to go zabierz potem z boxa. To zrób zdjęcie bez lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW przy wyłączonym nawilżaczu spada do 40 %  myślę że wtedy timer czasowy założę by się odpalał raz na godzinę . Ale to przy kwitnieniu dopiero ogarnę. Teraz chodzi na pierwszym z 4 biegów . Zabrałbym chętnie bo miejsca bym zyskał. 

Czy zrozumieć to tak? Ze przy kwitnieniu w ogóle nie powinno być nawilżacza, i tylko ratować się wilgotna szmatką i pojemnikami z wodą ? I w ten sposób trafić w 60 % ? 

Czy może być sposób który podałem powyżej ? 

? Już robię bez światła 

No mów co teraz po zdjęciach sądzisz 

IMG_20201024_160958.jpg

IMG_20201024_160954.jpg

IMG_20201024_160948.jpg

Edytowane przez zielonyjamajczyk
Błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Tak przy kwitnieniu nie powinno być nawilżacza, wyższa wilgotność = pleśń, żadne szmatki itp,. Timer ci nie potrzebny jak wejdą na Flo, jak będziesz miał 40 wilgotności jest ok a będzie optymalnie prawie jak będzie koło 50 jak będziesz podlewał zawsze będzie się zwiększać chwilowo z wiadomego powodu, ale to nie problem, to są silne rośliny dadzą sobie radę,. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW rozumiem. Czyli jeszcze z dwa tygodnie pewnie a może i nie, i nawilżacz robi wypad. 

Jasna sprawa. Timer już przestawiłem na 18/6 

I teraz ten żółty widzisz ? Czy to jednak defekt światła ? Wydaje mi się że mają bardzo naturalny kolor. Lekko są takie jakby białawe , coś jakby lekki osad. Może to z powodu wody z nawilżacza bo jest jednak u mnie lekki kamień w wodzie , należy do typu twardych . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzychuNBW napisał:

żółtawe liście w fazie wegetatywnej to jest dobrze?

 

 

Godzinę temu, krzychuNBW napisał:

Bo widać że panienki mają mało pokarmu. Pozdro. 

lol przecież on dał fotkę przy przy włączonej lampie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW To tylko na wzrost im będę dawał, i biohumus. Mam jeszcze to do korzeni, ale już za późno na to, dawałem na początku z dwa razy. No teraz to LST co dwa dni. Odkrywam te mniejsze jak tylko mogę. 

@Szym @zielonyjamajczyk @krzychuNBW tak przepraszam za zdjęcie przy włączonej lampie ! Mój błąd ! Przyznaje się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Tydzień max i nawilżacz won, 18/6 generalnie optymalnie ??primo!, Dobrej jakości zdjęcia bez lampy to i można więcej wywnioskować, nie nie widać już żółtego odcienia, jest ok a nawet bym powiedział że zdrowo książkowo ??

@Szym No tak dał przy świetle, ale potem zapodał normalne i moim zdaniem rosną mu książkowo! Zdrowe rośliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zajebiście @krzychuNBW @Szym kilka plamek na dolnych liściach , ale i na początku były. Więc luz, na wyższych już nie. Ok to za tydzień nawilżacz wyjedzie, jeszcze dam przed sobota zdjęcia, żebyście zerkneli dla potwierdzenia tematu. Te końcówki ma zdrowe, to też trochę jakość serwer tnie, i zależy jak się ułożą. Ogólnie nie zauważam zmiany w barwie. Ani zbyt nasyconego ani zbyt bladego . Cieszę się że dobrze idzie. Może kilka gram będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk ??, na nowych liściach jak będziesz dobrze prowadził to już żadnych plamek nie będzie, uwiez ? te na początku młode  często tak mają że jakieś białe albo inne plamy albo coś pokazują, z biegiem czasu i wzrostem nie ma śladu po nich ? pozdro ?

Edytowane przez krzychuNBW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj 27 dzień. 

Dziewczyny dostały 6 ml alga grow basic nutrients na 3 litry wody / rozdzielone na wszystkie. Przy poprzednim podlaniu poszedł biohumus i podlane porządnie po około 1,2 aż przeleciało dołem.

Wygląda tak jak na zdjęciach, dolne liście trochę dostały po tyłku ale delikatnie, trochę zbrązowiały, ale miały brak dostępu do światła , wyleciał nawilżacz zyskałem miejsce na rozstawienie je bardziej od siebie i aktualnie jest około 68 % , i zbijam powoli. Lampa od szczytów 38-42 cm. Temperatura 24 stopnie . Światło 18/6 

Zastanawiam się czy dalej ciągnąć LST, i odsłaniać niższe partię ? 

Czy powoli wchodzić na alga bloom ? 

Nie chcę nic spierdolic, więc liczę na krytykę jak coś widzicie że robię nie tak. 

Mieszający cały czas chodzi między szczytami a lampą, lampa oczywiście na fula. 

No to tak po krotce : dodaje zdjęcia oczywiście tym razem przy wyłączonej lampie 

 

IMG_20201027_174443.jpg

IMG_20201027_174402.jpg

IMG_20201027_174353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lst bym juz zakonczyl a na nawozy na flo jest moim zdaniem jeszcze za wzczesnie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN  dzięki kolego, czyli mogę pozostać przy alga grow basic nutrients i obserwować ? Oczywiście na zmianę z wodą.

I jeszcze ostatnie pytanie, fryzjera żadnego nie robić ? Niech spokojnie rośnie ?

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lej dalej papu na wega i wyczekuj pierwszych oznak pokazania plci. Wtedy przeskoczysz na alga bloom, ale  mimo  wszystko, raz w tyg. podawal bym alga grow. Fryzjera narazie bym nie robil, faza indukcji dopiero przyjdzie , i dopiero wtedy bedzie tak naprawde wiadomo co da plon, a co mozna wyciac.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...