Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

Czy zaczynać już LST dzień 13

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem sporo koledzy i koleżanki i zrobiłem w dwojaki sposób. Trochę nawierciłem i tasiemką złapałem taką szeroką, jak do prezentów i trochę zrobiłem z tych długich wykałaczek X i wbiłem w ziemię naginając główne szczyty. Ale skubaniutka jest silna. Bo rano po treningu i tak się wygina i próbuje do góry listki z szczytu kierować ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro 21 dni. 3 dziewczyny pokazały płeć, w tym nawet ta najmniejsza. Jedna i to najbardziej wyrośnięta - jak na razie nic do stwierdzenia. Czy to normalne, że jedna się tak w tym opóźnia ? Jak wam się widzi biorąc pod uwagę ich wiek ? Pozdrawiam

IMG_20201020_171725.jpg

IMG_20201020_171805.jpg

IMG_20201020_171744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielonyjamajczyk napisał:

Czy to normalne, że jedna się tak w tym opóźnia ?

bo ta jedna może być inną odmianą albo inny fenotyp, kup sobie ze 100 sztuk nasion danej odmiany od jakiegoś producenta i wysiej to zobaczysz że ci różne powyrastają

Co do roślin dobrze jest 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Seba691 @Jamajczyk13  i inni przyjaciele ? u mnie 24 dzień. Załączam zdjęcia jak to wygląda. Wczoraj poprawka LST, dawka na wzrost , dobre podlanie, odległość od lampy 48 cm. 

Coś już chyba kwitnienie się zaczyna. Zerknijcie na parametry, wilgotność mam sporą , światło cały czas 20/4 

Gęsto się zrobiło. Różne szkoły co do usuwania liści czytam. I zastanawiam się co robić dalej. Jeszcze działać na parametrach które mam w tej chwili, czy coś zmienić ? Łodygi są ostro nagiete pod spodem i dlatego ich wysokość jest taka jak widać. Główne łodygi informowałem niejako w odwrócone L. Dzięki temu sporo bocznych wyskoczyło dodatkowych. 

Jedna która najpóźniej zaczęła rosnąć oczywiście dalej taka jest - więc nie spodziewam się z niej nie wiem czego . Ale pozostałe 3 ok. Panienki są bardzo podatne na LST. Wystarczy jedna noc i znowu rozjebane jak ja po jaraniu ?

Ciasno się robi. Rozstawił bym bardziej ale nawilżacz przeszkadza . 

Mieszający chodzi wyżej , i jeden przy pasywnym . Dać już im na kwitnienie , czy może biohumus, raz był tylko dany?! 

Temperatura utrzymana stała 20-22 noc 22-24 dzień. Wilgotność 70-90 % .

Dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę o wskazówki i ocenę czy w miarę to wygląda. 

Z fartem.

IMG_20201024_091527.jpg

IMG_20201024_091430.jpg

IMG_20201024_091143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym czyli lampa te 50 zostawić, na wzrost jeszcze mogę podawać, i warunki utrzymać. Super.  Bo już myślałem że może te większe liście ucinać i odkrywać bardziej małe. Bo już LST ciężko poprawiać w tej gęstwinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Postaram się nawilżacz powietrza włożyć między donice. W środek,zyskam na dodatkowym miejscu po bokach, i popracować jeszcze nad LST.  Ponaginam bardziej.  Są odrosty z głównej łodygi zakończone tylko jednym głównym liściem . Nic więcej. Myślę że one są najmniej potrzebne. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Po tym że dopiero co Pre flowery u ciebie wychodzą, także roślina dopiero teraz zaczyna tak na prawdę rosnąć! Ona ci wystrzeli w górę nie bój się, daj jej trochę azotu a zobaczysz że wszystko wróci do normy (naturalna zieleń). I ja bym przestawił na 18/6 lampkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...