Skocz do zawartości
Matara

Jestem w tym zielona

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

W mojej wiejskiej okolicy, bardzo trudno dostępne są przyjemności które są dla mnie lepsze niż butelka piwa. 
czytalam już wiele poradników. 
pytanie, gdy w trakcie budowy boxa, potrzebuje powiedzmy jakiegoś okienka ? 
Czy może stać on gdzieś w garażu ? 
Mam w planach, według rozpiski 100x100x200 chce to zrobić z płyty wiórowej, zabezpieczyć silikonem by nie dostawało się powietrze. Co byście mogli mi doradzić, chce tylko jedna roślinę dla własnej przyjemności. 
pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matara dużą chcesz tą roślinę? bo na jedną roślinę aż taki duży nie trzeba, w garażu jeśli jest ciepło to może stać, wentylacja dobrze jak by była jakaś, zależy czy chcesz usunąć też zapach bo jak tak to filtr węglowy trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, chce usunąć zapach. Jest tam cieplej niż na dworze na pewno, oczywiście chce kupić odpowiednie lampy itp itd. Tylko właśnie kwestia wielkości. Co proponujesz żeby roślinka była szczęśliwa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No materiału na boxa nie licze bo Mam wszystko. Na wysposazenie, chciałabym jak najtaniej to zrobić wiadomo. Mam 700 stówek na inwestycje w środku. 

Zwykłego hpsa bo są najtańsze tak

mi się wydaje... chyba ze proponujesz led ale w tedy jaka

moc i Wgl ??‍♀️??‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matara wiatrak mieszający, można zrobić go z wiatraczka komputerowego 12V albo kupić taki większy mieszający no i jak nie chcesz mieć zapachu to filtr węglowy jakiś nieduży bo boks też nieduży,

na jedną roślinkę przy tym ledzie myślę że ten by styknął wentylator jako wyciąg https://www.growbox.pl/product-pol-3929-Wentylator-kanalowy-ProFan-O-100mm-107m3-h.html do tego trochę większy filtr węglowy dobrać z większą wydajnością 

@doominik @CheMsKuN myślicie że byłby dobry taki wentyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nobo napisał:

Jak masz 700 zł to zamów normalnego growboxa

Jasne ze tak, ale to nie to samo co czytanie, pytanie, próbowanie, cała przyjemność - a nie pójście na łatwiznę. Już nie mogę się doczekać az będe miała wszystko gotowe, i pierwsze ziarenko będę mogła wykiełkować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nobo napisał:

Jak masz 700 zł to zamów normalnego growboxa

Jasne ze tak, ale to nie to samo co czytanie, pytanie, próbowanie, cała przyjemność - a nie pójście na łatwiznę. Już nie mogę się doczekać az będe miała wszystko gotowe, i pierwsze ziarenko będę mogła wykiełkować ??

A jakis

inny wentylator polecacie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78F672BB-2EFB-4182-A07B-A1A1A05B0633.thumb.jpeg.ad591cf899179a4fa3ade660275959aa.jpegA jakis

inny wentylator polecacie ? 

Może być ? Gdzie dać wentylator ? 

A wentylator 90 siatka będzie ok? Znalazłam jakie w garażu 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Matara

on będzie za słaby, wzięłabym jakiś od 250-400m3/h

 

Co do nasion = masz tam w screenie nasionko od Bulk Seeds, ludzie z forum narzekali na ten Seedbank. Polecam Ci sklep thc-thc.com

skoro bierzesz się już do robienia boxa - wszystkie informacje, ktorych szukasz, są na forum, zanim zadasz pytanie wykaż się trochę własną inicjatywą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie tylko na balkonie, 12 godzin na słoneczku, 12 h w ciemnym w mieszkaniu. Myślicie ze jak wstawie ja na dniach do boksa to jeszcze coś z tego będzie ? 

41683E50-E0B8-4D3B-8237-66E702A642EE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...