Skocz do zawartości
Gość

PC growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć wszystkim. Mam zamiar zrobić własnego growboxa z obudowy od komputera, jak najniższym kosztem. Jestem początkujący i liczę na jakieś wskazówki od Was. 

Obudowę mam już całą wybebeszoną. Zastanawiam czy dwa wiatraczki jeden 12x12, drugi 6x6 starczą jako system wentylacji, oraz czy wyłożenie środka obudowy folią z osłony samochodowej na szybę starczy? 

Wieczorkiem postaram się wrzucić Wam fotki co mam zrobionę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Niemedyczny_Użytkownik Wiem, wiem. Nasionko najważniejsze, ale najpierw trzeba mieć gdzie ?

Dlatego zastanawiam się nad tą folią czy pasuje oraz czy takiej wielkości wiatraczki starczą, jeśli tak, to mniejszy wlot czy wylot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mentol3215 folia się nada. Wiatrak mniejszy na dolot z jednej strony na dole. Większy po przeciwnej stronie na górze. Przed wiatrakami zamontuj filtry węglowe do okapow. Są tanie a może zapachu nie zneutralizują ale nie będą robale właziły do boxa. 

Możesz się tym wzorować. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Seba691 Widziałem już Twojego Boxa. Na pewno coś będę się wzorował, planuje jeszcze na przednią i tylną cześć obudowy dać płytę pilśniową żeby zasłonić wszystkie dziury i dopiero tą płytę obkleić folią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety mniej czasu w weekend i nie miałem się kiedy zabrać za dalszą pracę, ale za to znalazłem taki zestaw ledów i pytanie czy mogą być, oraz czy muszą być montowane od góry czy jakbym dał zboku to by pasowało.

121389232_350903659681457_4574383195211390623_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, po dłuższej przerwie, niestety przez sprawy prywatne i brak czasu zaniechałem robienie boxa, ale już wracam. 😄

Po rozmowie prywatnej z @Seba załatwiłem sobie oprawki na żarówki. I teraz rodzi się pytanie, czy mogą być one z tej strony co na zdjęciu? (Żółty kolor, czerwony - wiatrak). Czytałem że lepiej montować żarówki po stronie wylotu, ale niestety przez konstrukcję obudowy, nie mam za bardzo możliwości obniżyć wiatraczka.

Chyba, że zrobić jak na drugim obrazku, przykręcić kawałek deseczki, żeby żarówki przesunąć bliżej środka.

1.png

2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tester  Haha wiem, że nie jest trudne, ale chodzi o to że nie chce robić dziur w obudowie, dlatego zastanawiam się jak to zrobić, do czego przymocować 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10/10/2020 o 09:38, Niemedyczny_Użytkownik napisał:

do tajnej uprawy potrzebujesz jeszcze filtra, np zrobionego z maty weglowej do okapów kuchennych, albo odmiany konopi ktora nie smierdzi

Konopie nie śmierdzą !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Zielone krainy No trochę mi szkoda 😄 Ale już wiem jak zrobię 😛
Jeszcze takie pytanko, lepiej w pionie czy poziome ustawić żarówki, ma to w ogóle jakieś znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...