Skocz do zawartości
Mała_Mi

Mizerny automat w PC BOXIE

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka jestem nowa na forum, mam problem, mianowicie moja roślinka (automat ak47) ma już prawie miesiąc i wygląda mizernie. Staram się podlewać co trzy dni (możliwe że za dużo). W każdym razie liczyłam, że roślinka w ciągu 2,5 miesiąca będzie do zbioru, czy jest na to szansa?

 

PCBOX:
-Trzy świetlówki 1650Lm
-Dwa wiatraczki komputerowe
-Wyłożenie odbijającą światło matą samochodową
-Ziemia (niesety zwykła z tesco za parę złoty)
-Doniczka bodajże 10l
IMG_1370.thumb.JPG.486d4a1a0c50162eecc0f54b04e276f0.JPG

Tydzień temu w niedziele zaczęłam dodawać do wody biohumus i roślinka wygląda lepiej.
Planuje zrobić trening LST, ale nie wiem czy to już ?

PS. Na zdjęciu średnio to widać ale roślinka ma jakieś 10-15cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mała_Mi masz za słabe światło roślinka wyciągnięta mocno i powinna być dużo większą. Sprawdź też ph gleby. Lst już rób, nie ma na co czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik

15 godzin temu, Niemedyczny_Użytkownik napisał:

masz 3 zarowki po 1650lum kazda? prawie 5000lum na pcboxa  by starczylo, sam mialem 4500 i roslo dobrze, moze za daleko od zaorowek trzymasz rosline?

i daj jej jakiegos nawozu z magnezem

W momencie zbliżenia jej do światła jakiś tydzień temu dopiero odżyła i zaczeła znowu rosnąć.

 

Myślicie że da radę urosnąć do połowy listopada/początku grudnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym

W dniu 11/10/2020 o 07:45, Szym napisał:

@Mała_Mi jak ma już prawie miesiąc i to automat to powinna niedługo kwitnąć a to źle bo roślina będzie mała 

Z tego co wiem to nie da się opóźnić kwitnienia automatu. Już jakiś tydzień temu zdecydowanie zmniejszyłam jej odległość od świetlówek i zaczeła znowu rosnąć (po jakimś tygodniu od wykiełkowania zastopowała).Może mogę jakoś jej pomóc, żeby jak najbardziej wzrosła do tego czasu? Bo trochę słabo żeby z paro miesięcznego czekania (i nie umiejętnej pracy nad PC Boxem XD) wyszły z 2g suszu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mała_Mi przede wszystkim lepsze światło na przyszłość, kup też jakąś dobrą ziemię organiczna i dobre nawozy, sprawdzaj pH, zadbaj o odpowiednią wilgotność. A z tej rośliny i tak za wiele już nie wyjdzie jedyne co możesz zrobić to zanim zacznie kwitnąć daj jej wilgotność na 70% i lepsze światło to trochę odbije jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma automata na parapecie od początku lipca ,i niedawno.zaczal kwitnąć ,pewnie kiepskie warunki zwolniły jego cały rozwój i jeszcze z miesiąc będzie potrzebował żeby dojść bo światła coraz mniej .Dziwne ale prawdziwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, teraz roślina chciala by ruszyć ze wzrostem to zapotrzebowanie i apetyt sie zwiekszyl.

Najcenniejsze z tego jest doświadczenie, następnym razem zadbasz o wszystko czego brakło teraz. Tego Ci zycze@Mała_Mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Mała_Mi jak zaczniesz od nowa - to przede wszystkim się dobrze przygotuj, ziemia, światło, wilgotność, wentylacja, nawozy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...