Skocz do zawartości
GanjaFarmer

Ciężkie życie roślinek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemak. Moją historie postaram się opisać najkrócej jak mogę.

Załóżmy że:

12 maja posadziłem roślinki. Pierwsze 2 tygodnie rosły na dwóch strychach. Część roślin na pierwszym ze strychów rozwijała się prawidłowo (dużo słońca, świeże powietrze itd.). Niestety rośliny na drugim strychy juz takiego szczęścia nie miały. Po dwóch tygodniach dysproporcja w wzroście była znaczna. Rośliny z drugiego strychu były o połowę mniejsze od tych z pierwszego. 

Maj/czerwiec 

Przesadziłem krzewy na spot. Okazało sie ze na spocie rośliny miały za mało światła, a na domiar złego przez 3 tygodnie padał ulewny deszcz. Po ponad miesiącu byłem zmuszony zmienić miejscówkę. Przez ten miesiąc rośliny wiele nie urosły.

Końcówka czerwca 

Krzaki są juz na nowym spocie. Duży, otwarty i nasłoneczniony teren. Między czerwcem a lipcem były upały,  więc rośliny ladnie wystartowały do góry. Taki stan utrzymywał sie przez około 3 tygodnie. 

Początek lipca

Rośliny zaczęły kwitnąć. Pojawiają się pierwsze mini zalążki topków. Razem z kwitnieniem pojawił się charakterystyczny zapach który spodobał się nie tylko mi... 

Pewnego poranka gdy poszedłem na spot zauważyłem, że moja MJ jest zjedzona prawdopodobnie przez skurwysyńskie sarny. Dokładnie tak, mój błąd. Wiem, mogłem to lepiej zabezpieczyć. Jedyna ochroną codziennie rozlewane butelki z moczem w ilości ok 6l na 1ar. Nie pytajcie jak to zbierałem. 

Po tym incydencie złapał mnie typowy wkurw i nie miałem zamiaru więcej pojawic sie na spocie.

Połówka sierpnia

Poszedłem na spot pozbierać śmieci pozostawione przezemnie. Ku mojemu zdziwieniu rośliny odrosły i były całkiem pokaźne. Miały już dość wyraźny stan kwitnienia. Zaczęły pojawiać się pierwsze bobki. Jeszcze tego samego dnia ogrdzilem je siatką i podlałem nawozami.

Taki stan rzeczy utrzymuje się do dziś. Krzaki są w końcowej fazie kwitnienia. Mają topy ale za nic w świecie nie chcą puchnąć. Są po prostu malutkie i rosną ale mega wolno.

Z racji tego, ze w nocy temperatury spadają znacznie poniżej 10°c, a w dzień jest mało słońca i do 16°c (temperatura ciągle z dnia na dzień spada), czy jest jakiś sens nadal to trzymac? 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...