Skocz do zawartości
Michalmati

Lampa HPS dla was pewnie to nie problem a ja świruje.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: lampa 250 hps. Cyfrowy balast do niej 250-600. Pierwsze podłączenie , patrzę wszystko ok, działa. Mija godzina, lampa na krótko przygasa, jakby dwa lekkie spadki w dół i następnie znowu mocno normalnie świeci. I tak kilkanaście razy na godzinę w może i więcej. Przewody sprawdzone , kilkakrotnie . Luzów nie mają, przewód od balastu to lampy nie dłuższy niż 2 metry . Przekrój 3x1,5 . Pojechałem do growshopu z reklamacją. Zwalili winę na żarówkę . Dostałem nowa , w sklepie sprawdziliśmy ale krótko i było ok. W domu problem ten sam. Oferują wymianę zasilacza, ale zastanawiam się czy to oby jego wina.w growboxie dość gorąco , wentylator 240 -280  m3h z filtrem węglowym , na dole wycięty otwór dość spory, widzę że to za mało bo koło lampy jest ponad 32 stopnie. Wentylator mieszający dany w środku na wysokości dołu doniczek . Tam temperatura 28 stopni. Mam dwa wentylatory które chce teraz zamontować w otworze wlotowym , by szybciej zimne powietrze dostawało się do środka. Wszystko sprawdzam i kombinuje po 100 razy i dalej nie mogę znaleźć usterki. Czy ktoś ma jakiś pomysł ? Propozycje ?? Z góry dzięki za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Michalmati ta temperatura o której piszesz nie jest problemem. Jak dasz na dole dodatkowe wentylatory to i tak nie przyspieszy wymiany powietrza. Wiltr i wentylacja wyciągnie tyle ile może więcej nie. Co do lampy najprawdopodobniej jest to wina zasilacza lub masz skoki napięcia w miejscu gdzie podłączasz lampę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba691 dzięki że odpowiadasz. Czyli mam rozumieć że wtłaczając większą ilość powietrza na wejściu nie obniży się delikatnie temperatura ? Biorąc pod uwagę wielkość Boksa wentylator kanałowy powinien dawać radę, a u góry kumuluje się zbyt wysokie powietrze . W takim razie lepiej zainwestować w nawilżacz? Kładąc mokry ręcznik zbiłem o 3-4 stopnie, i zwiększyła się wilgotność o 5 % box jest przy drzwiach , myślałem że może jednak jest za mało świeżego powietrza ?!  Dlatego dokupiłem wentylatory komputerowe. Dodatkowo box jest na górze szafy . Więc to też może mieć dodatkowy wpływ.  No właśnie, tylko jeśli zasilacz to sprawa prosta , a jak skoki napięcia to już sprawa z elektrykiem i obwodami w domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Michalmati napisał:

Czyli mam rozumieć że wtłaczając większą ilość powietrza na wejściu nie obniży się delikatnie temperatura ?

powinna się obniżyć deko

43 minuty temu, Michalmati napisał:

Dlatego dokupiłem wentylatory komputerowe

na duży boks nie dawał bym komputerowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ? I czemu odradzasz ? Chodziło mi o większy ruch przy pasywnym wlocie . 

Box ma 160x70x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam już kanałowy na wylocie, wiec nie chce żadnego wyciągowego już. Obniżyłem temperature w mieszkaniu i od razu się poprawiło. Spadło do 26-27 ale gdy hps jest nad doniczkami a nie pod sufitem prawie. Więc duży plus. Pozostał tylko problem przygasania lampy, w wtorek będę miał nowy zasilacz to dam znać czy to była jego wina.  

Hałas jeszcze najgorszy , ale podmienie też jutro rury z zwykłych wentylacyjnych, na te w otulinie, niby wygłuszeniowe.  Bo z spaniem ciężko.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...