Skocz do zawartości
Kolbertus

Jedna odmiana, a każda inaczej wygląda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Zasadziłem cztery panny. Trzy z nich 16 lipca, a jedna 22 lipca. Wszystkie rosną w boksie pod HPS-em 150W w trybie 18/6. Wszystkie na nawozach mineralnych. Ziemia Plagron Terra Grow. Jedzonko - Terra Blum, Lemon Kick, Green Sensation. Czasem PH Plus i Minus. Wszystkie z nich mają identyczne warunki rzecz jasna, ale każda wygląda zupełnie inaczej. Panna nr 1 jest praktycznie gotowa do ścinki - brązowe włoski, mleczne trichomy itd... ale nie żółknie. Panna nr 2 wydaje się być młodsza od 1, ma trochę białych włosków, ale jej wiatrakowe liście są już żółte, co jest sygnałem, że roślina zaczyna wysysać ostatnie soki z liści, aby dać energię kwiatom. Panna nr 3 wydaje się być młodsza od poprzedniczek o jakieś 2-3 tygodnie. Liście zdrowe, kwiaty białe i bardzo mało żywicy. Natomiast panna nr 4 ta z 22 lipca, czyli najpóźniejsza jest tak gęsto oblana żywicą, że niemal z niej kapie. Ma też już brązowe włoski i również zaczyna troszeczkę żółknąć. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość, że każda z nich to inna odmiana? Dodam, że wszystkie cztery kupowałem jako White Widow Extreme Auto ze sklepu internetowego Ganja Farmer. Podlewanie i nawożenie wszystkich panien jest niemal książkowe. Podlewanie co dwa dni, a nawóz co drugie podlanie, czyli co cztery dni. Pozdrawiam serdecznie. 

 

 

20200928_170437.jpg

20200928_170447.jpg

20200928_170457.jpg

20200928_170507.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nowego ze wyrastaja rozne rosliny z jednej paczki, taki mamy rynek konopny nieuregulowany wiec jest samowolka

i tak zle nie jest bo bywa gorzej, np jedna duzo nizsza i grube liscie, albo bylby fioletowy egzemplarz albo jeszcze lepiej: jeden krzaczek okazalby sie nieautomatem hehe

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik czyli chodzi o to, że być może taka sama odmiana, ale geny nieco się różnią? Dobrze rozumiem? Czyli powstaje pytanie. Lepiej inwestować w tanie nasiona ze sklepów, czy raczej droższe skoro nie są dopracowane jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolbertus napisał:

czyli chodzi o to, że być może taka sama odmiana, ale geny nieco się różnią? Dobrze rozumiem?

Tak

 

1 godzinę temu, Kolbertus napisał:

Czyli powstaje pytanie. Lepiej inwestować w tanie nasiona ze sklepów, czy raczej droższe skoro nie są dopracowane jak trzeba.

i to jest bardzo dobre pytanie.

wedlug mnie ogolnie jest ciezko o tak zwana stabilnosc odmian (w sensie ze kupujesz np paczke 5szt odmiany xxx i wszystkie 5 roslin z nich wyglada i zachowuje sie tak samo: kwitna tak samo dlugo, rosna tak samo wysokie, wydzielaja taki sam zapach, maja taki sam kolor, wytwarzaja taka sama ilosc zywicy itd)

Sądze ze gdyby growerzy byli bardziej wybredni to pewnie by sie to zmienilo i breederzy musieli by sie dostosować. Ale nie musza, ludzie i tak kupia i pochwala, wystarczy ze pestka wykielkuje, a palenie bedzie jebac w łeb hehe

Czy drozsze bedzie lepsze pod tym wzgledem? wedlug mnie niekoniecznie, w dzisiejszych czasach drozsze nasiona zwykle oznaczaja to, ze sa to nasiona z aktualnie bardziej popularnej na rynku odmiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...