Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o podlewanie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@sopel jak gleba wilgotna to się nie podlewa

23 minuty temu, sopel napisał:

Wodę leje spryskiwaczem po całej powierzchni donicy. Co myślicie?

podlewaj normalnie jak już większa roślina jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester czyli na razie lepiej odpuścić podlewanie dopóki ziemia nie wyschnie i donica si nie zrobi lżejsza? Bo ciężka w chuj na razie😁 a rzucisz okiem do mnie na początek lst? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,  patrzeć na pH wody przy podlewaniu? 

Spawdzałem wodę prosto z kranu, odstaną 24h i wode z filtra do picia. Filtrowana miała ok. 6, a z kranu więcej. Patrzeć na to? Czy odstana 24h kranówka będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć..

Mam pytanie, sprawdziłem właśnie paseczkiem pomiarowym, że mam wysokie pH wody w kranie   (7,6-8).. zrobię jeszcze pomiar wody którą odstawie na 24 h ale wolę już zapytać o ewentualne alternatywy 🙂

Czy jeśli przy automacie będę miał glebę biobizz all mix to mógłbym podlewać jakąś inną wodą żeby się nie bawić w jakieś obniżacze pH? Nie wiem,np: demineralizowana lub jakaś ze sklepu w bańkach 5 L, która nie zepsuje mi parametrów gleby..

Pozdrawiam serdecznie 🤝

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk Ewentualnie proponuję się zastanowić nad zestawem BioTabs. Tam się nie musisz martwić o Ph wody 😉 Przygotowujesz ziemię z tym zestawem i do samego końca lejesz samą wodę, nie martwiąc się przy tym o Ph i Ec. Dodatkowo dokupić Compost Tea od nich na kwitnięcie i baja. Wodę leję odstaną, ale powodem jest to, żeby nabrała temperatury pokojowej bo mam tylko zimną w roomie, a korzenie nie lubią zimnej wody + dodatkowo przy takim odstaniu paruje chlor, którego organika nie lubi. 
A takie topki mi na tym rosną aktualnie ^^ Nie ma chyba prostszego sposobu na smaczną uprawę. Tylko niestety jest trochę drogawy.
large.20230923_135640.jpg.3a99a28c073dd9937a66570ac4840fa1.jpglarge.20230923_135627.jpg.715371b0856b92adecac79b7c4bd9977.jpg

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic dlaczego tak sądzisz. Taka gleba ma stałe pH więc jeśli będzie lana woda z wyższym to nie podniesie się w donicy? 🤔

Byłoby fajnie jak by tak było. Jeszcze sprawdzę po dobie jak to wygląda.

Coś czytałem o Muszyniance..

Ale szukam rozwiązań bez zabawy w chemie żeby nie pilnować aż tak tego..

Czekam jeszcze na kilka rzeczy i stworze post na którym krok po kroku będzie pokazane jak zrobić boxa za grosze 😁

Może ktoś skorzysta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Hulk napisał:

Czekam jeszcze na kilka rzeczy i stworze post na którym krok po kroku będzie pokazane jak zrobić boxa za grosze

to dobre by było, tylko nie zapomnij 😄 

1 minutę temu, Hulk napisał:

dlaczego tak sądzisz. Taka gleba ma stałe pH więc jeśli będzie lana woda z wyższym to nie podniesie się w donicy?

myślę że będzie w miarę dobre, wielu growerów taką stosowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk Zbyt wysokie Ph, na pewno w jakiś sposób wpłynie na wchłanialność składników przez roślinę. A potem kmina, czy nadmiar, czy niedobór, co zrobić. Dojdą jeszcze nie daj boże jakieś inne stresy i mamy - parę gieta z rośliny ^^  Lepiej sobie tego zaoszczędzić, niż potem kombinować. 

Lepiej zapobiegać jak zwalczać.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki dlatego nie chcę psuć pH i szukam rozwiązania w postaci innej wody, no ze sklepu jeśli zajdzie potrzeba.. chyba że demineralizowana będzie ok..@Kibic dlaczego tak sądzisz. Taka gleba ma stałe pH więc jeśli będzie lana woda z wyższym to nie podniesie się w donicy? 🤔

Byłoby fajnie jak by tak było. Jeszcze sprawdzę po dobie jak to wygląda.

Coś czytałem o Muszyniance..

Ale szukam rozwiązań bez zabawy w chemie żeby nie pilnować aż tak tego..

Czekam jeszcze na kilka rzeczy i stworze post na którym krok po kroku będzie pokazane jak zrobić boxa za grosze 😁

Może ktoś skorzysta 🙂

@Kibic na pewno fotorelacja będzie 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Hulk napisał:


@MiraiiNikki dlatego nie chcę psuć pH i szukam rozwiązania w postaci innej wody, no ze sklepu jeśli zajdzie potrzeba.. chyba że demineralizowana będzie ok..@Kibic dlaczego tak sądzisz. Taka gleba ma stałe pH więc jeśli będzie lana woda z wyższym to nie podniesie się w donicy? 🤔

 

@Hulk
Jeżeli nie chcesz się zbytni z tym bawić i zamartwiać, to zmień ziemię z AllMixa na light mixa i kup zestaw BioTabs jako jedzenie i nie musisz mierzyć Ph i Ec. Nie będziesz się wtedy niczym przejmować. Po prostu systematycznie podlewasz. Ot co, cała filozofia.
Demineralizowana woda nie posiada żadnych wartości w sobie. Ziemia All Mix zacznie się wyjadać po 3-4 tygodniach, więc akurat jak będzie wchodzić na kwitnienie z reguły. Powodzenia potem z taką wodą i uzupełnianiu jej składnikami na kwitnięciu. Dodatkowo są to koszta.  Po co Ci to... xd 

19 minut temu, Hulk napisał:

Coś czytałem o Muszyniance..

Ja za to czytałem tutaj multum razy, aby strzec się od przeróżnych wód ze sklepów.
Kupisz jakąś wodę ze sklepu i poblokujesz sobie rośliny bez odpowiedniej wiedzy w zakresie zapotrzebowania odpowiedniego jedzonka w odpowiednim czasie.
 

19 minut temu, Hulk napisał:

Ale szukam rozwiązań bez zabawy w chemie żeby nie pilnować aż tak tego..

BioTabs receptą na wszystko xd
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki all mix już mam kupione więc light kiedy indziej..

Prowadź wodzu teraz 😁 bo szkoda będzie 😁

Czy przy all mix te tabsy pomogą?

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk  Moim zdaniem Jak Ph  po odstaniu będzie oscylować maksymalnie przy poziomie 7.0 - 7.1,  to jeszcze bym lał. Wiadomo, że dążymy do 6.0-7.0, gdzie średnia, czyli 6.5 będzie najbardziej odpowiednia. Jeżeli będzie większa niż to 7.1, to bym jednak zaczął już zbijać. W razie Wu, możesz poeksperymentować z sokiem z cytryny. Rozkminić ile kropel zbije Ph w danej ilości wody. Zawsze jest to zamiennik dla różnych specyfików dedykowanych stricte do kontroli Ph.

 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki dzięki wielkie.. jeśli jutro pH nie ulegnie zmianie to rozważę coś na zbicie..jaki środek zbija dobrze i szybko pH?

@Kibic

@MiraiiNikki a tak na marginesie... piękne topki masz u siebie 🤩

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...