Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o podlewanie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Podlewanie to ważna czynność w uprawie konopi, rośliny przez nieodpowiednie podlewanie mogą nawet umrzeć, nie wiesz jak podlewać ? to pisz!

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie masz roślinki mniejsze bym częściej podlewał, gdyż nie mają jeszcze wykształconego systemu korzeniowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj palcem czy masz suchą glebę i podlewaj gdy susza, zależy to od kilku czynników, jak duże masz krzaki jakie doniczki, tak jak wspomniałem sprawdzaj glebę i powinno być ok, na początku gdy roślinka jest mała ja podlewam co dziennie , potem jak podrasta raz na 3 dni 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy pryskacie listki woda poza normalnym podlewaniem? Czy to sprawi że roślinka będzie szybciej rosła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 raczej nie sprawi że roślinka będzie szybciej rosła, z drugiej strony to taka stymulacja deszczu a w naturze występuje deszcz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Szym no właśnie wcześniej nie pryskalem ale już na kilku zdjęciach widzę że u ludzi są mokre liście, więc zaczynam się zastanawiać czy to coś daje. Od 3 dni spryskuje i wydaje mi się że roślinki jakby szybciej rosną no ale w końcu tak czy siak musiały przyspieszyć. Może to przez deszczyk

A może miały za mała wilgotność w powietrzu. Cały czas czekam na cholerny czujnik wilgoci z chin. Ale cały czas jest niby mokry pojemnik przy wentylatorze więc wilgoc daje a do tego mata CO2 cały czas mokra wisi więc wentylatory raczej wilgos dają z tego dobrą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu czytałem, żeby nie pryskać bo można popalić liście... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Aron popryskaj parę dni sam zobaczysz czy coś to daję ? z doświadczenia już wiem że liści nie popali bo po kilkunastu minutach na liściach nie ma śladu wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chopy. A jak będę wsadzał kiełki i podlewał to ile wody na donice 12l? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Aron po wsadzeniu w ziemię lej po kieliszku wody na miejsce gdzie jest nasionko jak wyschnie znów. Na początku bardzo mało wody trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron jak nalejesz mało wody to szybko wyschnie a ziemia musi być wilgotna aby nie przesuszyć roślinek więc podlej tak po całości doniczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie z tym podlewaniem kieliszkiem to dobry sposób jak masz czas co raz do niej zaglądać aczkolwiek pamiętam że ja dawałem po zasadzeniu kieliszek lub dwa na dobę i wyszły ładnie. Naturalnie możesz zrobić tak jak mówi tester ale wtedy musisz uważać żeby nie przelać bo za dużo wody też na nic. Jak masz czas to lej po trochu na sam początek i zaglądaj i dolewaj. A jak nie chcesz jej pilnować cały czas to daj po całej doniczce ale też nie za dużo. Podstawki naturalnie masz pod doniczkami żeby ewentualny nadmiar uciekł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 no to też w sumie zależy od światła, na outdoorze jak mocno słońce smali to moment ziemia wysycha, w growboxie pod lampami to można mało lać zawsze można podlać jak ziemia będzie przysychać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tester no dlatego mówię zależy od tego ile ma czasu jak dużo to lepiej mniej a częściej a jak nie to po całości i na dłużej będzie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, więc tak to wygląda (temat chyba nie zbyt dobry, ale skoro już tu wcześniej pisalem...)

Jakieś sugestie?

 

 

 

11111.jpg

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...