Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

@Mieszko1 z trymowaniem to jak kto lubi. Można tylko wiatraki wyobcinać i tak wysuszyć jak Ty, czubkami do dołu. Te małe liście przytopowe ładnie "otulą" topy, a na nich też żywicą jest. Taki sposób zamiast np mieszać z tytoniem, a jak nie masz zamiaru robić masła czy makumby to co zrobisz z trymem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu dzięki za tą wiadomość, trochę nadziei we mnie powróciło zwłaszcza że te topy wyglądają dosyć dobrze i zawierają sporo żywicy???

32 minuty temu, Bimbrownik napisał:

@Mieszko1 z trymowaniem to jak kto lubi. Można tylko wiatraki wyobcinać i tak wysuszyć jak Ty, czubkami do dołu. Te małe liście przytopowe ładnie "otulą" topy, a na nich też żywicą jest. Taki sposób zamiast np mieszać z tytoniem, a jak nie masz zamiaru robić masła czy makumby to co zrobisz z trymem

Ja z tego co wyciąłem, że wszystkich łodyg liści itp zrobiłem makumbe a później zalałem nią budyń czekoladowy, było dobre w smaku i mnie faza w pewnych momentach aż lekko przerastała, było naprawdę grubo a palę codziennie i mam duża tolerancję. Więc dziwi mnie ze te topy takie słabe skoro liście mnie poskładały, chociaż wiem że przez jedzenie wykorzystuje się więcej potencjału. 

PS. Jak po curringu nie będzie lepiej to zrobię ze wszystkiego olejek wg twojego przepisu, akurat mam 20 g topów i z 20 g liści i łodyg 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 alkohol to tylko rozpuszczalnik i musi odparować, wtedy zostaje gęsty i lepki syrop. Trzeba go wciągnąć w strzykawkę zanim ostygnie bo później ciężko idzie ale nie bardzo gorący.

80 stopni powinno być optymalnie bo etanol paruje niżej lecz u mnie za bardzo wrzał i "babciny" garnuszek podskakiwał dlatego trzymałem na 60 i tylko czasem zwiększałem do 80 żeby było szybciej.

Tak można od razu tylko uważaj. Atakuje nawet po godzinie więc weź kroplę i poczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawialem u innych to wstawie i u siebie, może dotrze do większej liczby osób. 

 

Ogólnie po konsultacji z jednym z użytkowników tego forum, i po przeczytaniu kilku artykułów na zagranicznych forach jedna rzecz może się przydać . Otóż nie powinno się regulować ph przy dodawaniu odżywek od biobizz jeśli korzystamy z ziemi biobizz!!! Jeżeli po dodaniu odżywek ph pożywki nie jest większe niż 7.3-7.5 ph to mikroorganizmy w glebie biobizz same wyregulują to ph ale tylko w dół! Nie podniesa nam ph do góry. Co innego jeśli mamy naprawdę twarda wodę wtedy można użyć ph- ale ważne aby obniżać to ph organicznymi produktami które nie zniszczą mikroorganizmow w glebie.

Sam miałem i ciągle mam problemy z tą ziemia i nawozami ale wkrótce przeprowadzę mały eksperyment na moim krzaku który to wszystko zweryfikuje. 

Screenshot_20201207-101651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 jeżeli są to nawozy organiczne to chyba powinno być podobnie, na stronie biobizz jest napisane "jeśli korzystasz z produktów biobizz nie powinieneś regulować ph" nie wiem co konkretnie kryje się za nazwa "produkty" ale wydaje mi się że tyczy to się każdego ich produktu organicznego. Więc jeśli te nawozy też regulują ph do tego ziemia która ma te mikroorganizmy to nie lałbym pożywki mniejszej jak te 6.2 czy 6.3 

Widziałem podobna fotorelacje do mojej, gość też miał podobne objawy, korzystał z tego samego zestawu i identycznie jak ja myślał że to przez zbyt wysokie ph ziemi, zaczął lać pożywkę z mniejszym ph i na początku mu pomogło a to dlatego że to były zwykle braki tak jak pewnie w moim przypadku

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ta ziemia ale nie będę odsyłać i zamawiać drugiej bo już mnie to wkurwia, kartonów w domu więcej niż mebli spróbuje ją dwa razy wypłukać i zobaczymy co wyjdzie, pod koniec tygodnia powinien być już komplet u mnie z tego co widziałem zanim pestki przyjdą i wyjdą to pewnie też minie ale też założę relacje 😎 z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 07/12/2020 o 10:26, Mieszko1 napisał:

Wstawialem u innych to wstawie i u siebie, może dotrze do większej liczby osób. 

 

Ogólnie po konsultacji z jednym z użytkowników tego forum, i po przeczytaniu kilku artykułów na zagranicznych forach jedna rzecz może się przydać . Otóż nie powinno się regulować ph przy dodawaniu odżywek od biobizz jeśli korzystamy z ziemi biobizz!!! Jeżeli po dodaniu odżywek ph pożywki nie jest większe niż 7.3-7.5 ph to mikroorganizmy w glebie biobizz same wyregulują to ph ale tylko w dół! Nie podniesa nam ph do góry. Co innego jeśli mamy naprawdę twarda wodę wtedy można użyć ph- ale ważne aby obniżać to ph organicznymi produktami które nie zniszczą mikroorganizmow w glebie.

Sam miałem i ciągle mam problemy z tą ziemia i nawozami ale wkrótce przeprowadzę mały eksperyment na moim krzaku który to wszystko zweryfikuje. 

Screenshot_20201207-101651.jpg

                         Dzień 89

Siemka wszystkim😁

Odkąd dowiedziałem się trochę więcej o produktach biobizz leje cały czas nawóz do każdego podlania pełna dawkę z tabeli czyli 1ml biogrow, 4ml bio bloom i 4ml top max na litr wody, ph pożywki okolo 7.0. Mimo że pokazuje mi że ph gleby jest sporo za duże to roślina wygląda dużo lepiej. Ścięcie planuje na środę żeby zdążyć wyszuszyc to trochę przed świętami.

Z hulkberry wyszło tylko 20 g suchego. Topy jednak dosyć zbite. Palenie bardzo energiczne, po curringu nabrało sporo mocy, nie nadaje się na zamulanie przed tv, niestety o smaku i zapachu nie wiele mogę powiedzieć bo mało co czuje od 3 tygodni. Ogólnie jak na tyle przygód i tak dobre wyszło, napewno lepsze jak syf z ulicy. Ciekaw jestem ile wyjdzie z northerna, raczej obstawiam więcej jak z Hulka, może z 30🤣🤣🤣

1607884858067_16070775055206866542934041529454.thumb.jpg.7fb8604199a159720bca891cad5082a0.jpg

IMG_20201211_152413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                 92 dzien

Siemanko wszystkim. Dzisiaj poszła kosa drugiego krzaka. Wyszło 160 g mokrego więc prawie 2x tyle co w Hulku. Topy ładne, zbite, zapachu ciągle nie czuję więc nie powiem...

Z Hulka wyszło 20g suchego, z northerna obstawiam jakieś 30-35. Wiec razem przy zainwestowanych 200 euro mam 50 g palenia. Jestem jak na pierwszy raz zadowolony, trochę się nauczyłem i nie muszę syfu z ulicy palić. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc czekajcie niedługo odpalam nowa fotorelacje (kurier w chuja wali). 

PS. Znów mi się trymowac mocno nie chciało więc usunąłem wiatraki i te które były łatwiej dostępne. Resztę dokończę na sucho albo wogole 🤣🤣

IMG_20201216_141954.jpg

IMG_20201216_142017.jpg

Poleciłbym tego northerna początkującym takim jak ja, nawet w małym boxie i z dużymi problemami te 30 g wyciągnąłem. 

Następna fotorelacje poprowadzę też w inny sposob, ta była zbyt chaotyczna i za mało info podawałem ile nawozów, jakie ph itp podawalem. Człowiek uczy się całe życie 😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 a ścinkę przy jakich trichomach zrobiłeś ? Wjechał już bursztyn ? 

Gratuluję ! Każdy gram swojego cieszy najbardziej !!!!!!! 

I czekam z niecierpliwością na następne grow ! A doświadczenie na bank złapałeś bardzo duże. A na pewno w kwestii odżywek 🙂

i ta lekcja pozostanie na forum i dla nas i dla innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk niestety było tylko z 10% bursztyna, chciałem potrzymać do 80% ale wyjazd do Polski się trafił i muszę zdążyć z suszeniem. Następne choćby nie wiem co trzymam do 80% bursztynowego koloru. 

PS. Naleśniki z resztek ze ścinki mnie zabiły. 😱😱😱😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz, ale może się uda i doradzisz...

odstana woda ma u mnie ph ok 8.0 (kropelki Helliga), po dodaniu nawozów, chociażby 1ml biobizz grow PH spada mi na ok 5.0-5.5 - zastanawiałem się aż, czy kropelki są w stanie dobrze zabarwić roztwór, bo po dodaniu nawozów jest on lekko żółtawy

w takim przypadku trzebaby jednak zastosować PH UP? bo z tego co piszesz to same nawozy nie wyregulują się w górę do prawidłowego PH.

druga sprawa -  czy to w ogóle normalne, że taka mała ilość nawozu obniża tak mocno PH roztworu? podobne wartości były po dodaniu ok 2ml grow + 1ml bloom + 0,5ml calmag - tak samo PH spadło do ok 5 (wartości przybliżone, bo to tylko ocena koloru na skali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...