Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym Nie podlewalem 3 dni, dzisiaj dostały po 700 ml wody. Zaczalem też ważyć doniczki żeby wiedzieć lepiej co ile podlewać. Co myślisz o hulkberry? Uratuje się jeszcze? Mam wrażenie że doniczka w nim jest przy pchana bo gdy podlewałem to chciałem doprowadzić do stanu żeby woda zebrała się w podstawce ale nic się nie pojawili mimo że woda na górze już stawała 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szym napisał:

@Kondziu krzak dostaje po piździe i liście z jakiegoś powodu  się palą to usuwając te liście nie pomagasz roślinie tylko przyśpieszasz degradacje krzaka, więcej masy liściastej tym trudniej krzaka zabić, np nadmiar azotu popali liście usuwasz je to inne się mogą popalić albo i cała roślina bo będzie zbyt dużo pierwiastków i krzak tego nie przemieli a te popalone liście coś tam jeszcze żyją i to przerobią, chyba że liście będą tak spalone że odpadać będą same, to jest moja teoria

@Mieszko1 coś zrobiłeś/robisz nie tak  krzak jakiś oklapły lekko ten drugi, nie za sucho ma ?

Nie jestem doswiadczonym growerem i moze nie dostrzegam tego ze roslina spowalnia itp itd, ale z mojego doswiadczenia przy sadzeniu automatow nigdy nie mialem sytuacji aby poprzez przycinanie lisci cos sie zlego dzialo. Pozatym kolega pisal ze te zjebane liscie u niego kruszyly sie przy samym dotyku wiec po cholere je trzymac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mieszko1 napisał:

Uratuje się jeszcze? Mam wrażenie że doniczka w nim jest przy pchana

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina wysychania czy hulkberry tak szybko kwitnie ale coraz więcej tych brazowych słupków się robi, jest dopiero 53 dzień od wyjścia z ziemi. Dużo jej jeszcze brakuje? W northernie przyciąłem trochę najbardziej uszkodzone liscie, jest we wcześniejszej niż hulkberry fazie kwitnienia więc ma więcej czasu żeby się pozbierać. Zważyłem doniczki, northern powrócił do wagi sprzed podlania więc podlałem go. Woda w podstawce u northerna pokazywała 7.2 mimo że wlałem 5.7!!! Coś do regulacji? Możecie cos w niemczech polecic do kupienia na szybko w jakimś ogrodniczym? 

IMG_20201107_112539.jpg

IMG_20201107_112530.jpg

16047450426304675420804284050950.jpg

1604745150887235218256885313808.jpg

16047451879466715822903340275405.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki tester do ziemi. Pierwsze 2 wyniki northern. Późniejsze 2 hulkberry. Próbki biorę z 2 różnych miejsc doniczki i z kilku centymetrowego dołka a nie z wierzchu. Wiem że te testy nie są raczej zbyt dokładne ale to co pokazują plus wysokie ph wody w podstawce raczej wskazują na zbyt wysokie ph ziemi. 

16047544531763733203157396711330.jpg

16047545699948776624108996803303.jpg

16047551242134980761292079158515.jpg

16047557984277435430353444021286.jpg

16047561642096665487049604574251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym napewno nie idealnie ale biorąc pod uwagę te testy i ta wodę z podstawki skłoniłbym się że jest sporo za wysokie, może tak być ze sok z cytryny nie do końca spełnił swoją rolę? Bo w taki sposób obniżałem ph wody. Czytałem gdzieś że ktoś sprawdzał taka wodę z cytryna i o ile na początku zmniejszało się ph wody to gdy taka woda postała trochę to znów się zwiększało. Nie wiem jak ma się to do ziemi. Jak je wyregulować teraz? Kupić jakiś specyfik czy poprostu lać wodę z ph powiedzmy 5.7? 

 

PS. Moja żona używa do swoich kwiatów wodę ze skórka od banana, podobno ma dużo potasu i fosforu. Sprawdzałem i taka woda na ph 4.0, moze z raz podlać taką woda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik na tyle ile niemiecki znam? wrzuciłem ziemię 10mm, później wodę destylowana, tabletkę i wstrzasalem przez 2-3 min, później odstawilem na chwilę i woda zmieniała kolor

16047627801749048265172869394791.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło że za duże pH ziemi ?

Na moje oko to z 7.5 pH masz jak nie więcej. Lej tą wodę z pH 5 nawet 4.5. To chyba ostatnia szansa żeby coś uratować. Możesz nawet im muzykę zapodac 400hz uzdrawiajacą z yt.. Też pomoże. To tak odemnie, co ja bym zrobił ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 ja wiem jak to się robi ale to u Ciebie to nie jest 10mm ziemi.

Wszystkie tego typu testy są poglądowe ale wystarczająco do upraw w ziemi bo tu nie trzeba farmaceutycznej precyzji więc ten test jest jak najbardziej ok tylko trzeba dobrze zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik za dużo tej ziemi dałem? Czy jak? Mogło to mieć znaczący wpływ na wynik testu? Na zdjęciu ta ziemia jeszcze do końca nie opadła może dlatego tak wygląda, z tyłu opakowania jest miarka która się sugerowałem, wiadomo mogło być minimalnie więcej@Jamajczyk13 zrobię chyba jak mówisz bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Czy ten dolomit który ostatnio dodałem mógł aż tak mocno podnieść te ph? I czy nie powinien on regulować do około 7 ph? Bo jak inaczej mogło to by się stać skoro ziemia była z biobizz więc napewno miała dobre ph a pożywkę też dawalem zawsze między 6 a 6.5. A ta muzyka to nie 432hz???

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 nie ma czasu do stracenia, przepłucz niższym pH skoro test gleby pokazał za wysokie. Też taki już zamówiłem. Przyda się ??. Na podsumowanie co źle poszło przyjdzie czas jak będziesz suszyć topy ?

Tak, ta muzyka to 432hz dokładnie ?

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 @Jamajczyk13 @Mieszko1@Mieszko1. Nie wiem czemu dodaje samego siebie.   

Dobra na Hulka poszedl lekki flush z wodą z ph 4.5, dalem 1l wody aż minimalnie pokazało się w podstawce. Pokazało około 6.5 ph. Później dałem 0.5 l z ph 5.7 z nawozem, biogrow 0.25ml, biobloom 1.5ml i top max 1.5ml. Wody w podstawce uzbierało się już więcej i pokazało 6.3 ph. Zrobiłem to rano żeby przez dzień trochę tej wody odparowało. U northerna czekam aż woda z ostatniego podlania wyschnie. Doniczki ważę więc northern pewnie będzie gotowy jutro. Przed następnym podlaniem czyli za jakieś 3-4 dni sprawdzę jeszcze raz ph ziemi. 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 nie przejmuj się serio. Grunt to próbować. A ta lekcja da Ci tyle że ponownie już będziesz wiedział jak reagować ? nie poddawaj się. Ja w Ciebie wierzę bo widać zacięty jesteś ?

Z fartem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...