Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moja pierwsza mała uprawa, postanowiłem spróbować z 2 różnymi roślinami na małej powierzchni, mam nadzieję że coś z tego wyjdzie chociaż napewno nie wszystko dobrze zrobiłem. Wstawiam na początek zdjęcia z ustawieńiem boxa, proszę o rady co i jak mogę poprawić. 

IMG_20200915_155959.jpg

IMG_20200915_160118.jpg

IMG_20200915_160156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten wiatrak narazie bardziej na lampę lub wyłączyć. Widzę że wieje na donice, Ziemia będzie szybko wysychac a młode kiełki muszą mieć wilgotno bo nie przebiją się.. No bo już tam są? 

Jest wiatrak wyciągający? Bo widzę filter węglowy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 Są już z 1-2cm nad ziemią, wiatrak wyciągający jest, filtr z racji wielkości na zewnątrz, mam problem z ciepłem jak wyłączę wiatrak ale jest dzisiaj 32 stopnie a ja na ostatnim piętrze, spróbuję narazie dać bardziej na lampe. Rozstawiłem też różne pojemniki z wodą. 

W tym momencie w środku jest 26 stopni. Wilgotność tylko 50. Przestawiłem wiatrak zobaczę co się zmieni. 

@doominik Tak, Panel CREE CXA2520 GROW LED 35w, ile mam trzymać na początku od roślinek? 

 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @doominik @doominik też mam 35 cm, co zrobić z tą wilgotnością? Przestawiłem wiatrak i temp wzrosla do 28 a wilgotność dalej 50.

Sorki za te posty ale tel mi się coś psuje

37 minut temu, doominik napisał:

Spróbowalem wyłączyć wiatrak, dalem mokra scierke do środka. 

Po wyłączeniu wiatraka, i wentylatora wyciągającego powietrze temp nadal 28 ale wilgotność skoczyła do 60

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że bez nawilżacza nie podbijesz do tych 80%..temperatura 26-29 jest ok. Idzie jesień to już upałów nie będzie ✌?. Z nawilżaczem spadnie około 2 'stopnie. Zależy jak mocny masz wyciągający.. I narazie niech wieje na lampę mieszający 

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 udało mi się dobić do ponad 70 wilgotności ale tylko gdzy wyłączony jest wyciągający i mieszak, nie wiem jak wtedy z co2, mam jedynie z boku otwarty kawałek boxa który służy chyba do zaglądania, jest tam siatka wstawiona. Z mieszakiem spada do 60 wilgotność a z mieszakiem i wyciągającym do 50. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue to co lampe dać niżej?  Nie sądziłem że już na początku będę miał tyle problemów ?

Mam jeszcze lampe matehalogenowa 50 w w razie co. 

Czy to możliwe że przez to że wykielkowaly wczoraj rano w  a pod lampe dałem je dopiero po pracy około godziny 16 i wyłączyła się o 24 a dzisiaj znów od 6 do 24?

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób im światło 20/4. Jak masz problem z wilgotnością to zamykaniu wszystkie otwory w box, a wyciągający wyłącz bo narazie nie potrzebny. A mieszający ustaw może jakoś inaczej albo zamień na coś mniejszego ? I nie panikuj tak xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue @Totoro ok zmniejszę, wysokość ale wtedy temp tez  wzrośnie, jak ja najlepiej zmierzyć? Nie jest przypadkiem tak że jak mam miernik który leży to ciepło bardziej odbija od podłogi? Ziemia dosypana, czas przestawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termometr z czujnikiem na kabelku i powiesiłem sobie końcówkę kabla na wysokości szczytów i to wydaje mi się ok. Przy samej ziemi lipa bo może ciągnąć od podłogi. Moim zdaniem dobrze jest mieć z 2 termometry. Jeden na wysokości krzaków, a drugi lekko nad lampa i sobie wyciągnąć jakąś średnia 

 

 

Ja led trzymałem na 45-60 cm i jakoś się nie wyciągnęły przesadnie 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro może to wina pierwszego dnia gdy dostały tylko 9 h światła. Będę obserwować co się dzieje, dzisiaj po pracy sprawdzę temperature w kilku miejscach bo narazie sprawdzałem głównie na doniczkach. I czy na kwitnienie warto zastanowi się na dokupieniem jeszcze jednego panelu LED? Albo gdzie można kupić takie diody? Mam szwagra elektryka więc jakbym ogarnął diody to by mi to zrobił. 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Totoro napisał:

Ja mam termometr z czujnikiem na kabelku i powiesiłem sobie końcówkę kabla na wysokości szczytów i to wydaje mi się ok. Przy samej ziemi lipa bo może ciągnąć od podłogi. Moim zdaniem dobrze jest mieć z 2 termometry. Jeden na wysokości krzaków, a drugi lekko nad lampa i sobie wyciągnąć jakąś średnia 

 

 

Ja led trzymałem na 45-60 cm i jakoś się nie wyciągnęły przesadnie 

Też tak zrobiłem, mały termometr z hydrometrem na drucie ogrodniczym 30cm do lampy zamocowany? 

Pomocne i praktyczne ✌?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...