Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - męska czy żeńska? zadaj pytanie o płeć

Rekomendowane odpowiedzi

O tym nie pomyślałem :).Trzecia możliwośc :) Zapyliła również siebie rozumiem...

@Zielone krainy

10 minut temu, Boy napisał:

Znaczy ja miałem dwa krzaki i na dwóch miałem to samo 

Ty miałeś 2 samce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Teraz o tym czytam.Niesamowite!   No ale czasem czytam "zhermiła" czyli nie była hermą od początku. Czyli co, wyrasta herma z nasiona, lub samica dodaje płeć i się zapyla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir czasami roślina hermi, np od nadmiaru "stresu" nieregularności w naświetlaniu i od przeróżnych czynników negatywnie wpływających na roślinę a czasami Hermi totalnie bez powodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx tak.Rozumiem to dobrze 🙂 czyli hermi samica.

Bo jakby nie zhermiła to byś palił.czyli samica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  Podstawa to genetyka, bo genetycznie rośliny też mogą być zaburzone, ale oczywiście są dodatkowe powody, jak choćby przerywanie ciemni roślinie. Z tego co czytałem dłuższe niż 30 sekund zakłócanie roślinie ciemni ( na kwitnieniu) jasnym światłem może doprowadzić do zhermienia, stres oczywiście u genetycznie słabej rośliny, wadliwej też może się do tego przyczynić.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej wtłumaczy mi ktoś to te moje krzaki się shermiły lub odrazu były hermą czy to poprstu był samiec bo już się pogubiłem

 

Nasiona tych krzaków dostałem prosto z sciętego krzaka ale nje dojrzałego  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy geny i stres.to już zdążyłem doczytać :) mi chodziło o to czy można uprawić hermę (nie wiedząc o tym) która nie dozna stresu i normalnie wyrośnie i zjaram ją jak samicę :)

Ale już wiem, że nie.Samica hermii.A czy hermi to geny i stres :)

@Boy Ty masz samca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boy  Są różne możliwości nikt ci nie odpowie, bo nie widzi tej rośliny, a nawet, jakby ją widział to mógłby powiedzieć tylko tyle, że to herma, lub zapylona samica, a nie powiedziałby ci, dlaczego zhermiła, bo może wadliwa genetyka, a może popełniłeś gdzieś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  czysto teoretycznie.nie chodzi mi o róznice miedzy hermą a zapyloną samicą.

Tak najprościej.Czy roślina hermą się rodzi czy hermą staje się zestresowana i hujowa genetycznie samica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz wiem.Roślina hermą się staje.

Poczytałem teraz troche o genetyce konopii.W sensie o pochodzeniu genów i o tym jak robią nasiona o określonych cechach typu smak czy zapach.Zawsze mnie to ciekawiło.Polecam :)

A kolega wyżej zamieścił foto planta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Staje się, ale to zwykle już od początku genetycznie wadliwa roślina, słabsza, jaka będzie łatwiej hermiła od silniejszej, zwykle jest tak , że hermi najsłabsza, jaka najgorzej idzie, czyli jakby miała genetyczne uwarunkowania ku takim zaburzeniom, jakie ujawniają się w danych warunkach, jakie sprzyjają ujawnieniu się danego zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.ale kiełkuje samica.może zhermić ale nie musi.wiadomo, że geny to geny .jak jakaś zeschizowana krzyżówka pełna chorób, prawdopodobieństwo rośnie.

@Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  No w czasie uprawy mogą wyjść różne genetyczne zaburzenia, jakie mogą się ujawnić w złych warunkach dla rośliny. W naturze słabe jednostki giną, a przetrwają te silne, pod kloszem w indoor , jest w stanie przetrwać nawet słaba, jaka będzie ułomna, ale nie wiem, czy warto taką trzymać, bo nic dobrego nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wszystko rozumiem :)) 

Czy herma to 3 płeć czy tylko mechanizm obronny rośliny :)

Już znalazłem odpowiedz na moją zagwostkę :)

Swoją drogą niesamowite.Nie dużo roślin ma tą zdolność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  To zaburzenie genetyczne, wada, jaka się ujawnia na danym etapie kwitnienia, gdy roślina wchodzi w dorosły wiek, to zaburzenie oczywiście powoduje, że roślina jest "ułomna" jak chodzi o jej plon, nie będę do tego tutaj dorabiał ideologii, ale faktem jest, że taki osobnik roślinny jest zaburzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...