Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@mikosz ja właśnie wymieniłem miernik pH wody, też nowy i elektroniczny bo się okazało, że miał walniętą elektrodę i wziąłem lepszy. To że nowe, nie znaczy że działa, zwłaszcza jak tanie. Dobrze, że porównywałem z kroplami. Jak on pokazywał 8 to odczyn poniżej 4.

Jak to się mówi, oszczędny płaci 2 razy.

Dobrze, że podziemie handlowe działa i większość prywatnych sklepów przyjmuje od zaplecza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Groovebusters @Szym

Kupiłem płytkę ceramiczną z płynem helliga, o 22 zapala się światło to będę mierzył. W instrukcji napisali żeby próbka gleby była sucha, (mokra może zmienić odczyt) a wczoraj flushowałem rośliny i mają mokro. Zastanawia mnie czy mogę mierzyć takie mokre czy jakoś wysuszyć próbkę, np. suszarką do włosów albo piekarnikiem?

Póki co sprawdziłem z ciekawości All-Mixa z worka i pokazuje pH ok. 8... Szok.

Jeśli pH gleby będzie wymagało korekty jestem przygotowany,  mam na stanie zarówno nawóz zakwaszający jak i dolomit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz trzeba dalej lać kwaśną wodę, najstabilniej będzie jak kupisz ph-down, ale ocet/cytryna też się nada

tylko błagam, nie używaj już tego nawozu zakwaszającego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds  Lepiej nie celować w dolną granice ph, bo można zbyt mocno zakwasić ziemię , co spowoduje , że roślina zostanie zablokowana , bo nie będzie w stanie czerpać substancji odżywczych z gleby. Według mnie najlepiej celować w 6 ph, czyli po środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pH we wszystkich doniczkach, wszędzie równo 7,5. 

Skropliłem bezpośrednio ziemię we wszystkich doniczkach sokiem z 3 cytryn. Sprawdziłem wszystkie doniczki w kilku miejscach ponownie, pH wszędzie takie jak na zdjęciu, czyli ok. 6.  W tle popalona roślina. 

A97FF4DA-4C91-43F8-9E85-7CF01FC52AF8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Nie chciałem już jej dowalać i podlewać jak ma po flushu tak mokro. Jak ziemia podeschnie to przy następnym podlewaniu dam im kwaśną wodę. 

 

edit: Znalazłem jeszcze jedną cytrynę w lodówce więc wycisnąłem z niej sok do 4 litrów wody (pH 5,2) i rozlałem to po równo do wszystkich doniczek.

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz  Zjebałeś i to mocno. Zaraz gleba ci się zakwasi bardzo mocno, jak walnąłeś sok z 3 cytryn. Wystarczy nie wielka ilość soku z cytryny , by zakwasić do 4,5  ph wodę, jaka miała na wstępie 8 ph . Ja się bawię z miernikiem zakwaszając wodę właśnie sokiem z cytryny i wiem, jak parę kropel więcej potrafi sprowadzić ph do wartości, jakie uniemożliwią roślinie czerpanie substancji odżywczych z gleby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz fajnie by było gdybyś zainwestował w normalny miernik do ph gleby ja mam elektroniczny za jakieś 8 dyszek mierzy ph gleby niby ale zauważyłem że ph wody tez pomogło by ci to bardzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 Mam elektroniczny też jakoś za tyle ale chyba przyszedł mi jakiś zjebany bo ciągle pokazuje 7.5 bez względu do czego bym go nie włożył.

Mam dokładnie ten sam miernik, może mój jest uszkodzony po prostu.

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup takie cos x4 life niby się to nazywa dalem za to 20 euro w nl jakos w pl masz po 8 dych moze nie jest profesjonalny bo chińskie gowno ale ph wody i ziemi mierzy dobrze dodatkowo mierzy temp ziemi wilgotnosc ziemi mi się sprawdza.@mikosz

Screenshot_20201124-233857_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...