Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@Mieszko1 Bardzo możliwe. Zauważyłem, że nawozy organiczne mają mniej stabilne pH. Właśnie dlatego powinno się regulować pH tuż przed ich użyciem. Kiedyś przygotowałem sobie pożywkę z godzinę przed podlaniem i musiałem drugi raz regulować bo już zupełnie coś innego pokazywał miernik. 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Podsypałem je wczoraj wieczorem solidną dawką tego florovitu (na oko ok. 1/3 pudełka na wszystkie zeszła) a następnie zalałem ten granulat wodą o pH 5.2. Po jakim czasie to działa? Sprawdzałem rano i pH gleby stoi wciąż 7.5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz nie wiem nie stosowałem tego, nie pisze tam?, a w ogóle miernik dobrze ci mierzy? bo często z tym problemy są 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Nie ma nigdzie informacji po jakim czasie działa. Miernik jest nowy i to elektroniczny na baterię więc podobno ten najdokładniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @CheMsKuN pH gleby wciąż 7.5 czyli bez zmian, a dzisiaj będę podlewał i się zastanawiam co im dać. Myślałem o tym żeby podać pożywkę o możliwie najniższym pH i żeby jeszcze tego florovitu dorzucić więcej. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak to jakie najniższe pH mogę podać i czy w takim przypadku lać nawozy czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej daj roslinie wyjsc na prosta, podaj sama woda o ph 5.5.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @EneDue @zielonyjamajczyk @CheMsKuN 

Zaglądam przed chwilą do boxa a tu takie jaja... Trzy rośliny popalone, jedna porządnie. Na reszcie narazie brak oznak zniszczenia. 

Miernik pH gleby ciągle pokazuje 7,5 więc postanowiłem to sprawdzić miernikiem do pożywki. Wziąłem próbkę gleby, zalałem 2-3 ml czystej odstanej kranówki (pH 8,4 EC 0,53) i sprawdziłem powstałe błotko. Wynik szokujący... pH 4,9 i EC 0,32.

Jak je ratować? Najgorsze, że wszystkie ostatnio podsypałem znaczną dawką florovitu bo myślałem, że pH jest zjebane w drugą stronę. 

Flush? Przelanie wodą o zasadowym pH? Co robić? 

AC54E317-4D30-4599-8BC2-3DE758AC3469.jpeg

46C24405-BA1B-4223-B2F2-83444CE94C92.jpeg

D90906CF-206D-4D1D-AE3C-C2985F93E07C.jpeg

C57DBF90-B853-4E24-B9D4-618A7B96CED6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie to to jest popalone od światła LED , pamiętaj że i mocniejsze swiatło tym mniej nawozów sie powinno lać , zmniejsz moc lampy lub podnieś wyżej . 

Jak wyglądają liście w połowie krzaka ? Jak wyglądają liście zacienione ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Sory za zamieszanie ale pH jednak nie jest za niskie, musiałem omyłkowo użyć pipety z resztką pH down bo jak powtórzyłem ten test to już wyszło zupełnie coś innego. Postaram się jutro kupić jakiś inny tester, chociażby papierkowy, dziwne to jest, że jak tylko włączam miernik to pokazuje już 7,5 i do czego bym go nie włożył wartość się nie zmienia.

@Zielone krainy @EneDue No właśnie ostatnie nawozy dostały 4 dni temu i też niedużo. Warunki odpowiednie i stabilne, nic od wczoraj się nie zmieniło a jednak roślina nagle w przerażającym tempie (rano wyglądała kilkukrotnie lepiej) się popaliła. Kiedyś już miałem to samo tylko z inną, która swoją drogą wtedy zajmowała to samo miejsce co ta teraz. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wszystkie 4 rośliny na których widać te brązowe liście rosną obok siebie po jednej stronie namiotu. 

@Vampidrut Zrobiłem tym czterem flusha, przelałem doniczki po 40 litrów wody każda. Lampa poszła kilka centymetrów w górę ale nie sądzę żeby to było to bo wisi 45 cm od tej najbardziej popalonej, a inne wyższe mają się dobrze. Chociaż faktycznie zacienione liście wyglądają lepiej. Woda z podstawki po flushu pH ok.6.9 oraz EC 0,6 - 0,7.

@Groovebusters Sporo dostały ale wszystkie po równo a spaliła się tylko jedna aż w takim stopniu. Jutro sprawdzę pH gleby w inny sposób i będziemy wiedzieli czy w ogóle ten florovit był potrzebny. Myślałem, że jeśli miernik nowy i wszyscy go polecają to można mu zaufać. 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz napisałam też tam wyżej, zobacz

dziwię się, że słuchasz akurat tego człowieka

@mikoszno to ta jedna jest bardzo wrażliwa, inne może dostaną po dupie w innym tempie, dobrze, że zrobiłeś flusha

ja używam krople helliga do mierzenia pH, nie ma opcji, żeby one się myliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters Będę obserwował wszystkie, jak którejś ze zdrowych zacznie się pogarszać to flushuje całą resztę zapobiegawczo. Jeśli się nie poprawi to raczej problem tkwi w tym pH, tak czy inaczej jutro wieczorem powinna być sprawa jasna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz jedne odmiany znoszą lepiej inne gorzej zbyt mocne światło led , skoro ph ok , ec ok , dalej obstawiam ze zbyt mocno swieci na nie , daj swiatło na 60cm  , masz mocnego leda . I obserwuj przez kilka dni czy sie poprawia czy pogarsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...