Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyjamajczyk @Bimbrownik @Groovebusters @Szym @doominik @WielebnyMerry @Farmerka @CheMsKuN @EneDue @Seba691 @Cieniu

Zbiórka drużyno, potrzebuję pomocy. Sory za grupowe oznaczenie, ale już naprawdę nie mam pomysłów a może ktoś na coś wpadnie.

Mijają 2 doby od flusha i fryzjera. Od tygodnia nie dostała nic poza wodą, wcześniej większą dawkę NPK. Co do pH to zawsze reguluję do 6.1-6.2 przed podlaniem (miernik skalibrowany). Po przepłukaniu jest lepiej, bo cokolwiek to jest, nie atakuje już w takim tempie jak to miało miejsce przed zabiegiem. Niestety lepiej nie oznacza dobrze, zaczęły pojawiać się nowe plamki, brązowe przebarwienia i powykręcane do góry końcówki. Czyli to samo, tylko trochę łagodniej. Na dwóch innych zauważyłem podobne plamki, na całe szczęście jeszcze malutkie i wyglądające niegroźnie. Mam nadzieję, że się nie rozkręci bo poprzednio też na początku było łagodnie. Jakiekolwiek pomysły? 

D3C57DF4-ACB5-4708-9A5A-8BA1D4C8840C.jpeg

F57DDC04-128A-4C28-8915-DFB445C4A692.jpeg

7E8D72B5-EEF8-481A-87A9-B0848B20F001.jpeg

E1ED9205-29F0-4EE2-9F33-948EF4F27D76.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz wiem że ph wody regulujesz ale czy sprawdzałeś pH ziemi? Możliwe że masz źle Ph i to może być przyczyną. Kup jakiś test do ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Pierwsze zostały zaatakowane właśnie górne partie, to by się zgadzało. Myślałem już o zamówieniu Cal-Maga, ale odpuściłem temat bo nikt o wapniu nie wspominał. Być może to właśnie to.

 

@Seba691 Tylko skąd to zbyt wysokie lub niskie pH ziemi jeśli wyjściowo jest odpowiednie a każda pożywka przed podlaniem jest regulowana?  Flushowałem wodą wyregulowaną na 6.15, po przelaniu sprawdziłem ją z podstawki - pH 6.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz różne rzeczy się dzieją, a jak sprawdzisz i okaże się że jednak zle ph masz problem rozwiązany a jak nie to jedna opcje do sprawdzenia możesz odhaczyć. Testy pH do ziemi nie są jakoś mega drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Cal-Mag i Alg-A-Mic oraz miernik pH gleby. Mam nadzieję, że paka szybko przyjdzie i uda się uratować dziewczyny bez większych strat. Dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz ja też nie mówię że mam rację ?? poprostu widzę że miałeś identyczne objawy co ja, twoje liście wyglądają identycznie jak moje na początku, też zaczęło się głównie od górnych partii, też używam all mix i tych samych nawozów , też zawsze lałem pożywkę z dobrym ph, też w podstawce miałem lekko podwyższone, też myślałem że to przenawożenie, kombinowałem jak tylko mogłem i było już trochę za późno a wystarczyło ph ziemi sprawdzić, u mnie skończyło się tak że roślina zachamowała i może z 5 g suszy będę miał. Oby tobie lepiej się udało to ogarnąć, powodzenia życzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph ziemi nie zawsze musi byc takie samo jak ph wody ktora podlewasz krzaki. Chociaz by przez to ze dajesz do ziemi nawozy ktore tam podddawane sa roznym procesom itp. itd. Tak ze sprawdzil bym  ph, czy nie jest skopane. No i moim zdaniem to nawozy popalily  liscie, a raczej ich zbyt duza ilosc.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN @Szym @zielonyjamajczyk@Seba691 @Mieszko1 pH ziemi okazało się we wszystkich doniczkach 7.5. Na ile teraz mam regulować pożywkę? Przygotowuję właśnie piciu z NPK + Cal-Mag i Alg-A-Mic na regenerację i obniżenie stresu. Pierwszy raz dodałem też CO2 w tabletce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Jednorazowo? To jest w płynie czy prochu? Ile tego na każdą doniczkę? Przejdę się dzisiaj bo ogrodniczych w moim mieście, bo jak zamówię to dopiero po weekendzie by było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Znalazłem na stronie pobliskiego sklepu, że mają dostępne kilogramowe opakowania za 14 zł. Teraz już nie zdążę przed 10 ale po 22 jak się włączy lampa to zobaczymy jak to działa.

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa. Sprawdziłem pH All-Mixa z worka bo mi trochę zostało i też pokazuje 7,5 (producent podaje bodajże 6,2-6,6). Skąd aż taka różnica? Miernik do gleby „FLO” nowy, używany pierwszy raz. 

 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz ja lałem pożywkę z ph 4, zakwaszalem sokiem z cytryny i po 2-3 podlaniach się poprawiło. Wydaje mi sie ze te nawozy podwyższają ph ziemi bo gdy dałem ostatnio pożywkę z ph 6.3 znów mi się ph ziemi po 2 dniach podwyższyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...