Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@mikosz szukam czytam i jeszcze jedno wpadło mi w oczy. Te co są w najgorszym stanie :

czy to nie brak tlenu w korzeniach ?

Skoro dostały npk, pH jest dobre, lampa ok, wentylacja też , inne idą w miarę , a dwie mają gorzej . 

moge się mylić. Głośno myślę. Widziałem podobne zdjęcia na innym forum. Poszły dodatkowe dziury w doniczce , przepłukanie powolne i odżyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak tlenu w korzeniach czyli przelanie rośliny i nadmiar wody w glebie odciął tlen czy coś jeszcze innego może zablokować dostęp tlenu ? Sorry jak głupie pytania zadaje ale jestem świeżak i zbieram wiedzę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe donice..... W życiu bym ich nie używał jak nie jest to hydro..., to raz dwa panie kumpel weź pan daj im potas i mangan, problem sam się rozwiąże. I rozumiem że masz dziury w donicach od spodu na odpływ?. Ogólnie to są deficyty pierwiastków moim zdaniem a nie nadmiar.  Ogólnie czytając anglojęzyczne fora to dużo osób coś ma problemy z tymi bio bizz ami... Zauważyłem. ?

Edytowane przez krzychuNBW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW

Zamówiłem materiałowe ale pomylili i wysłali takie... Na następny grow zamówię na pewno inne. Potasu już wczoraj dostały dużo i się pogorszyło znacznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Aha, to staraj się podlewać jak sucho mają nie za dużo, jakoś może uratujesz, albo tak jak zauważyłem coś z tymi nawozami jest nie halo. Szczerze to brak mi pomysłu co tak innego może je karać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co demonizować plastikowych donic. Wszystkie rosliny się w takich uprawia i w ceramicznych i rosną i będą rosły, a jak ktoś nie podlewa lub przelewa to już nie wina donic. Ja problemów nigdy nie mialem z brakiem czy nadmiarem wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flo dzień 26

Wiem, że dużo osób upierało się przy niedoborach ale mi od początku wydaje się, że to przenawożenie. To w jakim tempie paliło roślinę było przerażajace, dobę temu jeszcze tylko pierwsze większe plamki a dziś wieczorem połowa liści martwa, powywijana we wszystkie strony i po prostu spalona (1 zdjęcie). Zmierzyłem pH wody od dołu - 6,7 i EC 0,8. Zrobiłem (narazie tylko jednej, tej najgorszej) flusha, przelałem ok 20-25 litrów kranówki wyregulowanej do pH ok. 6,15.  Po flushu dołem zleciała woda o pH 6,5 i EC 0,5. Następnie usunąłem (i tak już by z nich nic nie było) martwe liście, a przy okazji przerzedziłem ostatni raz wszystkie roślinki (usunąłem tylko liście zasłaniające topy). Drugie zdjęcie przedstawia roślinę po zabiegach, zobaczymy jak dalej jej pójdzie. Mam nadzieję, że pomoże. 

Co może się stać w najgorszym przypadku po włączeniu wyciągu na 2 bieg, jeśli mam filtr o mniejszej wydajności? Mniej skuteczna filtracja zapachu czy mogę coś rozwalić (np. filtr)? 

B26E99F1-678C-4583-BA4B-583BD6C466F4.jpeg

611DC56B-812A-42D2-912D-658109374889.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mikosz napisał:

Co może się stać w najgorszym przypadku po włączeniu wyciągu na 2 bieg, jeśli mam filtr o mniejszej wydajności? Mniej skuteczna filtracja zapachu czy mogę coś rozwalić (np. filtr)? 

Mniej skuteczna filtracja zapachu, a jak ma być problem to prędzej z silnikiem bo będzie miał ciężej niż z filtrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz wydaje mi się że miałeś to samo co ja, też jechałem na tych biobizz. Liście zaczęły mi usuchac bardzo szybko, też myślałem że to przenawożenie i zacząłem płukac ale było tylko gorzej. 6.5 w podstawce to za dużo, mi też tak pokazywało a okazało się że ph ziemi jest conajmniej z 7.5, przez co składniki źle się wchłaniały. Ja dałem potasu plus zacząłem lać pożywkę z ph 5 żeby obniżyć ph ziemi i jest poprawa. Jeśli po tym płukaniu nie zobaczysz poprawy to mówię Ci jak najszybciej potas plus pożywką z niskim ph bo będzie za późno, u mnie hulkberry tak po pizdzie dostał że prawie cały uschnal i się zastopował i teraz może z niego na para blantów co najwyżej będzie? z fartem, oby udało cię się to ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej stoję przy swoim. To dla mnie nie jest niedobór i nie był. To przenawożona roślina. Co do donic, może ekspertem nie jestem - ale wydaję mi się że są lepsze rozwiązania i gorsze. Ale plastikowa nie oznacza że jest zła. Myślę że mnóstwo ludzi na nich jedzie i jest ok. Tak jak i u mnie. Bynajmniej bym ich nie negował. 

Wskazałeś że popalenie było bardzo szybkie. 

W korzeń poszło za dużo i dostała po dupie. 

Nie masz po co włączać drugi bieg, jeśli filtr tego nie ogarnie. Bez sensu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk jeśli przenawożenie i teraz przepłukał to powinno się poprawić, jeśli nie to znaczy że może być coś podobnego co u mnie. Co do donic to większość kwiatów rośnie w plastikowych i jakoś dają rade, kiedyś pewnie nawet nikt nie słyszał o materiałowych, ja sam mam plastiki ale na następny raz zamówię materiałowe, bo jak coś działa to nie znaczy że nie może działać lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Wszystko można testować i robić. Zawsze lepiej jest iść z tym co lepsze. Aczkolwiek problemy nie powstają od doniczek, proszę Cię. 

Tutaj trzeba rozwiązania. Znalezienia przyczyny.

Wzywamy @doominik 

Zerknij proszę !! 

Ja jeszcze pomyślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk ale ja nie napisałem że ten problem powstał od doniczek? zresztą nie jestem na tyle doświadczony żeby cokolwiek diagnozować, poprostu mówię to co widzę a dla mnie sytuacja@mikosz jest bardzo podobna do mojej, te same nawozy, podobne objawy, też myślałem że przenawożenie i sam wiesz do czego to doprawadzilo, noo ale co ja mogę wiedzieć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w połowie kwietnia wychodziły takie plamy na górnych liściach i po chwili były suche. Wszyscy mówili, że za dużo nawozów mimo iż nie było. Chemskun tylko mnie poparł, że brak PK i to było to. Musisz pomyśleć co i jak robiłeś. Roślina duża, ma swoje potrzeby.

Jedyne co mi do głowy przychodzi jeśli nie jest pewne o co chodzi to zrobić porządny flush i jak się ogarnie po przelaniu to lać nawozy. Jeśli zaraz po flushu się bardzo pogorszy to będzie pewne że braki, a jak się nie pogorszy to było za dużo nawożone.

I te popalone plamy nie staną się już zielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama ziemia, te same nawozy, te same objawy co moje... Rób jak uważasz ale moim zdaniem masz za duże ph ziemi przez co źle ci się wchłaniają składniki, sam napisałeś że wodę w podstawce miałeś 6.7, więc ziemia ma powyżej 7 conajmniej. Ja też lałem zawsze pożywkę z dobrym ph i myślałem że powinno być wszystko ok i teraz mam 3 przyschniete badyle. Nie podobne te liście do twoich? 

 

1605532968315871285151124469036.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...