Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Ziomków! ?

Ruszam ze swoim pierwszym growem, jestem otwarty na rady, pytania, obserwacje i krytykę. 

specyfikacja boxa:

-namiot Royal Room 100x100x200

-panel Green Fox Maroko 320 W 

-went. wyciągający Prima Klima 125 220-400 m3/h

-went. mieszający Monkey Fan 20 W

-filtr węglowy Can Filters 200-250 m3/h

 

-nasiona (wszystkie od Anesia Seeds):

3x Future #1

3x Blackberry Moonrocks 

3x Gelato Dream

 

donice: 9x 11 litrów 

ziemia: BioBizz All-Mix

 

nawozy:

-BioBizz Bio-Grow

-BioBizz Bio-Bloom

-BioBizz Top Max

 

trening:

LST, FIM, TOPPING

 

Temperatura w bicie utrzymuje się na poziomie ok. 27-28 stopni wilgotność 45-50%. (Zamówiłem już większy nawilżacz, obecny ledwo podnosi wilgotność o kilka punktów procentowych).

Nasionka zostawiłem dziś pomiędzy zwilżonymi wacikami zamkniętymi pomiędzy złożonymi talerzami. Powinienem posadzić je gdy wykiełkuje każde osobno czy mogę zostawić je na wacie dopóki wszystkie nie puszczą kiełka?

Zastanawia mnie jeszcze jedno - BioBizz podaje, że glebę powinno się przelać wodą kilka dni przed użyciem, ale nie podaje ile tej wody ma być - ktoś wie? 

 

1867D15B-2CA0-4C8E-B315-6A694A67FA3B.jpeg

145A774F-54B9-40BD-A6C6-8BEEB5BC21B2.jpeg

39E4D604-AC50-4B9B-8618-8DCAE38FCBC0.jpeg

4477FF88-FCA1-4642-BDE7-7A32190B747A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mikosz napisał:

Zastanawia mnie jeszcze jedno - BioBizz podaje, że glebę powinno się przelać wodą kilka dni przed użyciem, ale nie podaje ile tej wody ma być - ktoś wie? 

tak aby coś kapneło zrób

19 minut temu, mikosz napisał:

-went. wyciągający Prima Klima 125 220-400 m3/h

 

-filtr węglowy Can Filters 200-250 m3/h

daje się większy filtr węglowy od wentylatora bo może nie wyrabiać jak go ustawisz na ful mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Przy tej lampie nie przewiduję włączać wentylatora na 400 m3/h, narazie jest na 220 i wydaje mi się, że powinno starczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż wszystkie puszcza kiełki bo szkoda zachodu żeby każde osobno wsadzać.

Glebę masz już w doniczce więc touche lipa. Ja lałem wodę do worka i tam mieszałem tak żeby była mocno wilgotna ale nie błoto. Potem do doniczek i było git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam obserwację i doradze ile wiem ?... U mnie jutro kosa a w niedzielę wyprawa po nowe pestki ?, no i cykl od nowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasionka puściły kiełki, zasadziłem je w doniczkach i lekko podlałem odstaną kranówką (pH regulowane na ok. 6.2).

Włączać już cały sprzęt czy dopiero jak roślinki wyjdą na powierzchnię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny już powoli się pokazują, przyszedł też nowy nawilżacz - ustawiłem higrometr na stałe 80%. 

Czy mogę ustawić roślinkom noc w godzinach przykładowo 11-17 czy lepiej jeśli będą miały całkowicie ciemno w nocy? Wiadomo, że jakieś światło do boxa zawsze wpada chociażby przez otwory pasywne, chociaż z drugiej strony tak by było korzystniej pod kątem temperatury (jak robi się zimno były lekko dogrzewane, a gdy na dworze największe upały rośliny miałyby chwilę luzu). 

I jaka wysokość lamp na weg?

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mikosz napisał:

I jaka wysokość lamp na weg?

taka żeby się zbytnie nie wyciągały roślinki

6 godzin temu, mikosz napisał:

Czy mogę ustawić roślinkom noc w godzinach przykładowo 11-17

możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień wega

Roślinki wyglądają jak na zdjęciu, nie wyciągają się troszkę? Wydaje mi się, że idą do światła a lampa jest ustawiona na max i wisi dosyć nisko. Jak dam niżej to już zwęża się oświetlane pole nawierzchni, zostawić czy opuszczać?
 

W boxie w dzień utrzymuje się 27-28 stopni i ok 80% wilgotności, a w nocy 24-25 stopnie i ok 75%.

Przyszedł mi taki zajebisty termometr z higrometrem z xiaomi (ten ze zdjęcia) który łączy się przez bluetooth z aplikacją w telefonie dzięki czemu można sprawdzić warunki bez otwierania namiotu. 

232D46DA-3B7C-48AC-8EA0-C8D578095BE9.jpeg

EE9397C0-B1EE-452E-A763-48D08A829095.jpeg

8C424B25-6125-4F55-8E0B-52A5E1F6CBE3.jpeg

D65A27A3-4A65-4F49-8059-0608D071E0D1.jpeg

58F50BD1-13A9-4330-91A8-ED40AF894E03.jpeg

27FF9059-376B-4884-BCDD-6036E34C27A8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mikosz napisał:

Roślinki wyglądają jak na zdjęciu, nie wyciągają się troszkę? Wydaje mi się, że idą do światła a lampa jest ustawiona na max i wisi dosyć nisko. Jak dam niżej to już zwęża się oświetlane pole nawierzchni, zostawić czy opuszczać?

trochę wyciągnęły się obserwuj czy się nie będą już wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z roślinek charakterystycznie wyciągnęła się w bok i tak sobie krzywo rośnie. Nie wiem czy powinienem się martwić, rośliny mają nad sobą mocną lampę, światła im na pewno nie brakuje. Mogę to olać czy powinienem jakoś zareagować? Rośliny i tak jakoś za tydzień będą miały robione LST, więc wszystkie będą gięte.

BA035299-3819-420B-A081-8C0CEBDEF13A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry Nie obniżę bardziej lampy bo oświetlane pole nie pokryje wszystkich roślin. Ale nie sądzę by chodziło jej o brak światła, bo odchyla się w inną stronę niż do światła. No i tylko jedna miałaby z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana. Podparłem łodygę grudką ziemi tak żeby roślina stała pionowo. Zobaczymy czy to zda egzamin, narazie jest ok i wygląda jakby nigdy nic jej nie dolegało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym No i miałeś rację, najwyraźniej sama wie jak będzie wygodniej bo znowu się położyła tylko tym razem na drugą stronę. Zostawić ją tak? Myślisz, że jeszcze się naprawi?

 

09D2698F-D2C2-44CD-9209-D509AA3D36EF.jpeg

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...