Skocz do zawartości
MałpiDżony

growbox z kartonu

Rekomendowane odpowiedzi

@MałpiDżony jak chcesz już tak kombinować to weź jakąś starą szafkę albo kup w castoramie jakąś najtańszą płytę, zamontuj drzwi, zawiasy. W kartonie ciężko będzie zawiesić lampę czy wyciągający poza tym na vegu musisz mieć 80-90% wilgotności. I uprawa może Ci potrwać 3-4 mies ( to że pisze na automacie 60 dni od ziarna do zbioru to nijak ma się do rzeczywistości) więc zrób sobie dobrze i nie dziaduj. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MałpiDżony hmm ja ogólnie pracuje na budowie więc zaproponowalbym pape albo membranę dachową ewentualnie są farby z woskiem ale trzeba się zastanowić czy to ma sens. Ja kupiłem najtańszy blat w castoramie (coś w rodzaju osb tylko pokryta takim białym laminatem? Kurcze ciężko stwierdzić) i obkleiłem to mylarem. Jak chcesz to obczaj sb w fotorelacjach zakończonych indoor hps, Moby Dick oraz White Widow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farba łatwiej Ci się rozprowadzi, ja mylar układałem na taśmie dwustronnej więc mi elegancko wyszło ale też troszkę czasu poświęcić musiałem żeby miało to ręce i nogi. Jeśli wybierzesz mylar to nie kupuj tego najtańszego bo to będzie na 1 raz. Biała farba matowa o ile się nie mylę bardzo dobrze odbija światło a co do żywicy to się nie wypowiem bo nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Poszukaj ewentualnie informacji w internecie o tym ale wydaje mi się że nie powinna sprawiać problemów. Jeśli zrobisz sobie drzwi do boxa to krawędzie o klej taką uszczelką jak masz np w futrynach drzwi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam boxa z kartonu i jest ok. tylko nie z pudła, tylko zbudowanego z kartonów i pomalowanego akrylem . to palenie się, to jakiś mit.  używam ledów , ale żadna żarówka nie podpali kartonu. porządnie wykonany boX z kartonu, niczym nie ustępuje innym.  wzmocnienia, uszczelki itp. i łatwo go przerobić, bo wystarczy tylko nożyk, klej i pomysł. jak ktoś chce zrobić z oryginalnego pudła po czymś, to polecam usztywnienie np. listewkami i wzmocnienia przy  drzwiczkach, wlotach i mocowaniach lamp. polecam też klej polimerowy.  nie wystarczy wytapetować pudła po lodówce sreberkiem, ale w razie czego służę pomocą, bo mam doświadczenie. i zawodowo robię makiety , szablony i różne projekty 3d z kartonu min.  można też zrobić boxa ze styroduru , albo spienionego pcv. to ostatnie idealnie się tnie, klei i nie wymaga malowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik  przy jakimś super mocnym hps pod samym sufitem , bez wentylacji i odbłyśnika, może się coś zacząć  wędzić, a wtedy jedna iskra i ognisko gotowe, ale to samo jest z płytami mdf itp. ale takie myślenie to paranoja. prędzej zjebany zasilacz ci podpali chatę niż kartonbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, skoro Cie nie stac na growbox, to po co sie bierzesz za grow ? Za co kupisz reszte sprzetu ? Czy kupiles moze calusienki sprzet, ale na growbox juz Ci nie starczylo ? :bongrip:


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbudowałem kiedyś box od kopa , w jeden wieczór (noc) z tego co było pod ręką. myślałem , że będzie tymczasowy, ale okazał się taki fajny, że mam go już 1.5 roku i działa świetnie. "prowizoryczne rozwiązania są najtrwalsze".  wiatraki też zrobiłem z odpadków (jakieś silniczki z drukarki), okazały się zaskakująco ciche, no ale światło oczy wiście musi być kupione i to jak najlepsze. a jak go robiłem, to jeszcze nie wiedziałem, że nie należy. i lubię robić coś z niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN nie, że mnie nie stać (chociaż przeginają z tymi cenami), ale karton nie jest takim kijowym materiałem, jak się wszystkim wydaje. jak koś początkujący, albo "nieobeznany z wkrętarką" chce coś samemu wykonać, to wystarczy nożyk , klej i pomysł. nie każdy musi zasuwać do castoramy po płyty. poza tym, to głównie słyszę, że karton się zapali (- co jest bzdurą i mitem) i że nasiąka wilgocią (co jest prawdą, ale łatwo to wyeliminować). kartonów jest w ch... i są za darmo, więc można  popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...