Skocz do zawartości
roussuel2

Automat Easy Bud - Prowizorka Pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,  jako iż nie interesuje się tak bardzo jak Wy tymi sprawami, a chciałby człowiek coś dla siebie zrobić, to postanowiłem stworzyć w pokoju prowizorkę totalną. Walnąłem folią po ścianach,  zaczepiłem lampę LED o drugą lampę zwyczajną i wsadziłem w donicę 11L z ziemią ALL-MIX BIOBIZZ, podlewam jak sucho wiadomo.

Pytam czy wszystko wygląda okej. Czy odległość od lampy jest dobra? Bo od lampy około 20cm(LAMPA ZBYTNIO SIĘ NIE NAGRZEWA) i czy mam zwiększać czy zmniejszać odległość między lampą, a plantem? Czy temperatura i wilgotność dobra? Proszę mnie nie jechać od razu, że to i tamto po prostu pytam, nie oczekuje, że zbiorę z tego 50G czy coś, ale fajnie jakby coś wyrosło wiadomo. 

I czy w późniejszej fazie. Ta wilgotność na granicy 60-65% nie będzie za duża? Bo boję się o pleśń..

Tak wygląda po 4dniach gdzieś wyjścia z ziemi. Powtarzam odmiana Easy Bud. Wiatraczek, żeby powietrze nie stało też mam, wietrze pokój codziennie też. 

20200909_151323.jpg

20200909_151432.jpg

20200909_151327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roussuel2 było nasypać już ziemię do końca doniczki, wilgotność na wegu troche niska, jak się krzak by wyciągał to obniż lampe na razie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Mogę podbić do 70% wilgotności gdzieś na luzie. No własnie pierwszy raz bawię się w coś związanego z roślinami i nie sądziłem, że po podlaniu ta ziemia aż tak klapnie. Cóż wiadomo człowiek się uczy. Nie będzie problemu, żeby później zrobić LST na niskiej ziemi? Planta nie sadziłem na środku, tylko po boku, bo tak gdzieś widziałem, to git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, roussuel2 napisał:

Planta nie sadziłem na środku, tylko po boku, bo tak gdzieś widziałem, to git?

git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, czy roślina wygląda na zdrową? Bo martwi mnie jeden listek gdyż pojawiły się drobne jakby żółte plamki. Podlewam kranówką co 3dni około, po 0,5L wody gdzieś, ostatni raz podlałem z 1/4 dawki nawozu Bio Grow Biobizz. Dzień 12 rośliny. Temperatura oscyluje w okolicach 25st, a wilgotność w okolicach 65% nie przekraczając 70%.

20200917_184612.jpg

20200917_185356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, to czysta prowizorka, może w przyszłości zadbam o jakieś poważniejsze rzeczy typu tester PH, lepszą stację pogody i przede wszystkim dobrego GROWBOX'a. Nie sprawdzam bo nie mam jak ? 
Sprawdzić poprzez podlewania wodą ze sklepu myślisz? Tylko nie jeźdźcie mnie pls, ta uprawa to zwykły spontan, ale fajnie jakby coś było z tego XD@Poyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roussuel2 Luzik jeśli cię to zafascynuje to powoli ogarniesz osprzet .Ja coś dokupuje co jakiś czas i drugi mikro grow leci, dalej nie mierze pH tylko mineralną leje .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto żebyś zorganizował wodenie więcej w tym przedziale co trzeba z perspektywy czasu taniej kupić pH metr  niz kupować zgrzewki mineralki o odpowiednim pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda z odpowiednim ph do podstawa udanej uprawy , jak tego nie pojmujesz to po co sie za to w ogole bierzesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Poyer Chyba kolega ominął w szkole czytanie ze zrozumieniem skoro piszesz to kolejny raz. W ogóle to nie jest reguła. Wiele osób stosowało wodę z kranu i fajne plony mieli, niektórzy nawet nie sprawdzają w ogóle i jest git. Powtórzę się dla Ciebie specjalnie. To jest czysty spontan ta uprawa, nie zależy mi na zajebistych plonach i w ogóle, ale wiem, że można spoko zbiór ściągnąć(W STOSUNKU DO PROWIZORYCZNEGO WYKONANIA W POKOJU), nie mogłem zrobić dużego wkładu finansowego, plant stoi w zwykłym pokoju. Kiedyś na pewno poświęcę z te około 1000zł i zabiorę się na POWAŻNIE. Nasiono dostałem od kumpla. 

Póki co po prostu pytałem co to może być z ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Poyer napisał:

woda z odpowiednim ph do podstawa udanej uprawy , jak tego nie pojmujesz to po co sie za to w ogole bierzesz 

Masz rację ale da się mieć krzaczka i nie mierzac pH i uda się albo się nie uda .Ronaldo mógłby powiedzieć wszystkim amatorskim piłkarzom po co gracie w piłkę jak nie potraficie .Wolno mu sprubowac sprawdzić najwyżej straci trochę prądu i ziarenko to nie koniec świata ,wyciągnie wnioski i na następny raz to poprawi proste 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 Ostatnie pytanie, no bo tak czy siak dało do myślenia to PH gleby i wody, nie mam miernika, ale sprawdziłem PH wód które pije i np dużo spożywam Muszynianki, która ma PH średnio 6,2. To czy mógłbym podlewać tą wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlewam woda o PH 6.0 powinno być bliżej 6.5 więc muszynianka moze będzie lepsza oczywiście niegazowana .Ja jestem amatorem i lepiej possiadac cały niezbędny sprzęt i podejść do tego profesjonalnie , ale jeśli brakuje budżetu np to się robi jak się potrafi i może .Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Oks, jutro zakupię Dolomit. Ogólnie teraz patrzę, to 4 największe listki lekko oklapły jak i zawijają się do góry lekko, szczególnie na tym jednym.. na końcówkach. Aktualnie wygląda to tak. Podniosłem lampę odrobinę, na 30cm. Może przelewam te roślinę, hm? Leje co 3dni około 0,5L wody przy temp 25ST i 65wil.. 

20200918_000601.jpg

20200918_000606.jpg

20200918_000619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...