Skocz do zawartości
MałpiDżony

Jaka lampka LED do boxa 50x50x100

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym budżet najlepiej do 200zł. A taka lampa albo kilka takich by się nadało? https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-light-do-uprawy-roslin-50w-e27-8984133855?fromVariant=8798192538

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mars ts600 bylby na styk. 

Nie mam pojęcia czy czy są jakieś przyzwoite panele podobnej mocy, bo po prostu nigdy takiego nie potrzebowałem-mam 2x ts600 do małych roślinek-już ich nie używam, bo w jednym połowa diod przestała działać i teraz mam tam tsw2000 trochę przykręcony. Ten drugi mógłbym w sumie sprzedać, tylko ja go mam w UK
hps 150W też by to ogarnął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik ok dzięki za pomoc zainwestuje w hps 150w. I jeśli bym zastosował taką lampę to wydaję mi się że dobrym pomysłem będzie zrobienie treningu lst aby rośliny nie były za blisko lampy. Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Farmerka said:

@doominik Dlaczego diody przestały działać? Same z siebie czy jak? 

Najpierw cześć płyty z diodami zaczęła migotać po rozgrzaniu, potem już nawet się nie zapalały. Czytałem już kilka razy o tych problemach z ts600-w sumie to sprzedają to tysiącami, więc nic dziwnego, żebczasem trafi się wadliwy. 

10 hours ago, MałpiDżony said:

@doominik a jeszcze takie pytanie, jak ustawić cykl światła w przypadku zwykłych pestek i automatów?

Światło dla sezonów ustawiasz 18/6 na veg i 12/12 na flo.

automaty generalnie 18/6 cały czas, chyba, że np masz zimno w pomieszczeniu i chcesz utrzymać temp w boxie, wtedy możesz świecić im nawet 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MałpiDżony szczerze? Są różne tabele (na necie znajdziesz) ale możesz też na czuja. Po prostu wystawiasz rękę nad szczyt i czujesz po dłoni (jeśli jest za gorąco to będzie Cię parzyć delikatnie w dłoń. Poza tym ogarnij sobie stacje pogodowa( zależy jaką będziesz miał bo pamiętaj o promieniowaniu świetnym, jeśli będzie dodatkowy adapter to zakryj go po prostu kawałkiem kartonowe go pudełka). Ogólnie jak skompletujesz i zrobisz całego boxa to odpal go sobie na 2-3 dni na sucho z całym osprzętem i jak będzie cacy to w tedy zacznij z nasionami bo szkoda w trakcie Vega nagle coś poprawiać i kombinować (poszukaj sobie łatwych w uprawie odmian, lepiej się nauczyć na tanich nasionach niż na tych np za 150 zł czy więcej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...