Skocz do zawartości
Gość

Suszarka z kartona.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Siemanko wszystkim. Dzisiaj zaprezentuje wam jak wykonać suszarkę z kartona. 

Czas wykonania ok 30 minut. 

Potrzebujemy:

-Karton (u mnie wymiary: 24x26x36)

-nóż do cięcia

-taśmę z tworzywa (gumowa) 

-duża igła 

-pleciona nitka

-filtr węglowy do okapów

-wentylator

-zasilacz

IMG_20200901_194300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krok pierwszy:

Oklejam od środka taśmą gumową, żeby karton za szybko wilgoci nie ciągną. 

IMG_20200901_190223.jpg

IMG_20200901_190252.jpg

IMG_20200901_191450.jpg

Krok 2:

Wycinam otwór po jednej z krótkich stron na dolot i przyklejam wcześniej wycięta jedna warstwę filtra węglowego w celu zapobiegnięcia dostania się do środka owadów kurzu itd. 

IMG_20200901_192146.jpg

IMG_20200901_192448.jpg

IMG_20200901_192935.jpg

IMG_20200901_192942.jpg

Krok 3:

Łączę ze sobą zasilacz z wentylatorem. 

IMG_20200902_161443.jpg

Krok 4:

Wycinam otwór na wentylator po przeciwnej stronie dolotu oraz wklejam Taśma wentylator

IMG_20200902_162332.jpg

IMG_20200902_162343.jpg

Krok 5:

Robimy dziury w wybranych przez siebie odstępach i przeplatamy nitkę naplecioną na igłę zbezpieczając końce grubym węzłem. 

IMG_20200902_163716.jpg

IMG_20200902_163731.jpg

Nasza suszarka gotowa. Pozdro dla całego forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak suszyłem partię LR2 niecurringowaną to waliło. Musiałem odstawić suszarkę do drugiego pokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi nie zależało akurat na neutralizacji zapachu ale zawsze można suszyć w boxie z filtrem i wtedy zapachu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres wega w pionie następnie przewracasz że stelaże ddopoziomu i odrosty montujesz do ręki stelaża, ponoć jeden z najskuteczniejszych plonów podbijaczy. Zobaczymy co wyjdzie, worki wzmacniane muszę jeszcze naszykować ale mam na to że 2 tygodnie nim do docelowych  władze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mega pomysl,  ? a powiedz mi prosze, chcialbym zrobic identyczne boxy na suszenie tyle ze bez wiatrakow (niestety brak mozliwosci podlaczenia pradu) bedzie to dzialac? boxy byly by umieszczone przy wentylacji kominowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 podpowiesz kolego jaki wiatraczek i jako zasilacz zakupić? No i jak to podłączyć żeby działało? Bo jak tam patrzę to super projekt ale nie wiem czy dam radę z łączeniem tej elektryki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@wesolybudda to nie jest trudne. Kup normalne wentylatory od pc 12V i zasilacz o tym samym napięciu. Większość zasilaczy od laptopwo jest na 12V zwróć uwagę ile amper będzie miał wentylator i ile jest na zasilaczu. Przykładowo jak wentylator masz 0,25A a zasilacz do 2A toaxymalnie 8 wentylatorów pod jeden zasilacz. Podłącz to wszystko kolorami, czyli czerwone z czerwonymi czarne z czarnymi a żółty olej bo on jest od sterowania prędkością wentylatorów co jest niepotrzebne no chyba że chcesz dodatkowo regulacje podpinać. Następnie podepnij to wszystko pod zasilacz i gotowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...