Skocz do zawartości
mjrTOMMY

hermy, hermy parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

z mojego pierwszego w życiu boxu  , z ośmiu roślinek  (chciałem coś w rodzaju SOG) została mi się jedna nie shermiona. nie wiem czy  chodzi o pestki, czy o coś innego, ale za późno się skapnąłem   i w pierwszych dniach kwitnienia ,  najprawdopodobniej się zapyliło. usunąłem oczywiście hermy i została mi jedna , biedna, mała roślinka żeńska.  moje pytanko nr1:  czy te topy , które jeszcze dalej, później rosną, to jest szansa, że już nie będą zapylone? nr2:  czy tamte mogły się shermić,bo były świecone 24 na dobę, a po dłuuugim czasie  przestawione na 12 x 12 ? nr3: czy te pyłki gdżieś latają, i czy następna uprawa może być zagrożona przez stare pyłki?!  i pytanko  z innej beczki: czy ktos może zna złe skutki stosowania nawozu z bananów? podobno na flow jest super, ale nie wiem. to mój pierwszy taki project, więc nic to. człowiek się uczy na błędach, ale czy one   muszą być takie wkó#wiające?!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjrTOMMY

56 minut temu, mjrTOMMY napisał:

z mojego pierwszego w życiu boxu  , z ośmiu roślinek  (chciałem coś w rodzaju SOG) została mi się jedna nie shermiona. nie wiem czy  chodzi o pestki, czy o coś innego, ale za późno się skapnąłem   i w pierwszych dniach kwitnienia ,  najprawdopodobniej się zapyliło. usunąłem oczywiście hermy i została mi jedna , biedna, mała roślinka żeńska.  moje pytanko nr1:  czy te topy , które jeszcze dalej, później rosną, to jest szansa, że już nie będą zapylone?

napisałeś tak że ciężko zrozumieć,  jak dużo pyłku było i zapyliło żeńską roślinę to będzie nasion w topach dużo

57 minut temu, mjrTOMMY napisał:

czy tamte mogły się shermić,bo były świecone 24 na dobę, a po dłuuugim czasie  przestawione na 12 x 12 ?

nie

58 minut temu, mjrTOMMY napisał:

czy te pyłki gdżieś latają, i czy następna uprawa może być zagrożona przez stare pyłki?! 

następna uprawa już nie będzie zagrożona

58 minut temu, mjrTOMMY napisał:

czy ktos może zna złe skutki stosowania nawozu z bananów? podobno na flow jest super, ale nie wiem. to mój pierwszy taki project, więc nic to. człowiek się uczy na błędach, ale czy one   muszą być takie wkó#wiające?!!!

nadmiar pierwiastków szkodzi, różnie się to może objawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu w boxie stały hermy w pierwszym tygodniu(?) kwitnienia i zanim ich nie usunąłem, to chyba napewno  któreś jajco, albo dwa explodowało. potem usunąłem hermy, a u roślinki ostatniej topy rosną w górę.  więc, czy te nowe piętra topów będą czyste, czy też zapylone?.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pyłki, to w teorii słyszałem z national geographic channel, że one mogą wszystko przetrwać , nawet -200 i sto lat, więc się pytam kogoś z realnym doświadczeniem, czy z jakiegoś zakamarka nagle jakiś stary pyłek nie może mi supercennej roślinki zepsuć?  całego pomieszczenia nie wysterylizuję. co najwyżej odkurzę. a wentylator chodzi i rozpyla . nię żebym się strasznie o to bał, po prostu  zastanawiam się nad zagadnieniem.

i dzięki za odp. fajnie, że jest ktoś, kto podzieli się wiedzą. ale w takim "jajcu" są setki tysięcy pyłków, więc nie chodzi o to ile jajec pękło, tylko czy mogą zapylić później formujące się części topów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjrTOMMY mogą zapylić jak pyłek dostanie się na włoski żeńskie, pyłek ma określoną żywotność, do następnej uprawy będzie bezpłodny więc uprawiaj normalnie krzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...