Skocz do zawartości
Tester

Najdroższe piwa na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy krajem o jednym z największych spożyć piwa w Europie. Coraz bardziej cenimy sobie produkty z browarów regionalnych. Przyzwyczailiśmy się do tego, że za butelkę piwa płacimy w sklepie od kilku do kilkunastu złotych. Tymczasem istnieją takie tytuły, za które przyjdzie nam zapłacić całkiem spore pieniądze. Oto najdroższe piwa na świecie.

Pabst Blue Ribbon 1844 – 44 dolary

Pabst Blue Ribbon 1844 to specjalne piwo, które można zakupić jedynie na rynku chińskim. Powstała jego wersja na rynek amerykański, lecz znacząco różni się od klasycznej. Trunek ten tworzony jest na niemieckich karmelowych słodach. Ponadto specjalnie dojrzewa w niezwęglonych beczkach po whisky. Charakteryzuje się także niezwykle elegancką butelką. Za całość odpowiada mistrz browarnictwa Alan Kornhauser. Jedna butelka piwa o zawartości 6% alkoholu kosztuje 44 dolary.

 

Tutankhamun Ale – 75 dolarów

Jest to niezwykłe piwo, które zostało oparte na starożytnej recepturze. W 1990 roku podczas wykopalisk w Egipcie odkryto Królewski Browar Królowej Nefertiti. W dziesięciu komnatach ważono piwo w czasach świetności Starożytnego Egiptu. Dzięki pozostałościom osadu po dawnym piwie naukowcom udało się wyodrębnić składniki, których używano w recepturze sprzed ponad 3 tysięcy lat. Dzięki współpracy ze szkockim piwowarem, Jimem Merringtonem, udało się wyprodukować 1000 butelek królewskiego piwa. Warto zaznaczyć, że pierwsza butelka sprzedana została za 7686 dolarów. Następnie cena spadła do 75 dolarów. Niestety po kilku latach browar ogłosił upadłość.

Brewdog’s Sink the Bismarck – 80 dolarów

Brewdog’s Sink the Bismarck to jedno z najbardziej oryginalnych piw w naszym zestawieniu. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Otóż zawartość alkoholu w nim wynosi aż 41%! Trunek ten nazwany został na cześć najsłynniejszego niemieckiego pancernika, a powstał w ramach nieoficjalnego wyścigu o najmocniejsze piwo na świecie. Browar ten posiada cztery razy więcej chmielu niż standardowe piwo, a przy tym tworzony jest przez specjalny proces destylacji na zimno. Jedna mała butelka 330 ml kosztuje 80 dolarów. Z pewnością powiedzenie „wyjście na tylko jedno piwo” nabiera zupełnie nowego znaczenia!

Crown Ambassador Reserve Lager – 90 dolarów

Crown Ambassador Reserve Lager to piwo, do którego ważenia wykorzystywane są ręcznie zrywane szyszki chmielu i które dodatkowo przez rok leżakuje w dębowych beczkach. Browar ten ląduje w butelkach, które wyglądają niczym od szampana lub ekskluzywnego wina. Każda butelka ponadto podawana jest w specjalnym pudełku i aksamitnym pokrowcu. Zawartość alkoholu wynosi około 10 procent. Butelka 750 ml sprzedawana jest za 90 dolarów, choć niektóre wersje osiągnęły cenę nawet 800 dolarów.

Sapporo Space Barley – 110 dolarów

Piwo z Kosmosu! Jest to kolejne oryginalne piwo, które zawiera w sobie kosmiczne składniki. Mowa tutaj o jęczmieniu, który specjalnie został wyhodowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po powrocie na Ziemię został on wykorzystany do produkcji piwa przez japoński browar. Dzięki temu można w pewnym sensie napić się cząstki kosmosu. Trunek ten sprzedawany był za 110 dolarów za sześciopak.

Samuel Adams Utopias – 150 dolarów

Jest to oficjalnie najdroższe piwo pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Trunek ten wydawany jest co dwa lata. Tworzony jest czterech rodzajów chmielu, a przy tym przez długi czas leżakuje w wiśniowych beczkach, po koniaku, bourbonie i szkockiej. Ponadto do każdego piwa dodawana jest odrobina syropu klonowego. Piwo wyróżnia się także zawartością alkoholu, która wynosi 27%. Stylowa jest w tym wypadku również butelka, która wykonana jest z niklu.

Schorschbräu Schorschbock 57 – 275 dolarów

Schorschbräu Schorschbock 57 to jedno z najmocniejszych piw na świecie. Zawartość alkoholu w jednej butelce wynosi aż 57,5%! Podobnie jak w przypadku Sink The Bismarck i tutaj wykorzystano metodę mrożenia podczas destylacji. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że powstało jedynie 36 butelek, a każda kosztuje 275 dolarów. Osoby, które skosztowały tego trunku, twierdzą, że charakteryzuje się on posmakiem orzechów i rodzynek.

Carlsberg Jacobsen Vintage No. 1 – 400 dolarów

Carlsberga kojarzą praktycznie wszyscy. Mało kto jednak wie, że wypuszcza on na rynek także specjalne edycje limitowane. Jedną z nich jest Jacobsen Vintage No. 1. Jest to piwo, do którego produkcji wykorzystuje się najlepsze odmiany chmielu oraz karmelu. Trunek ten przez sześć miesięcy leżakuje w dębowych beczkach. Pierwsza edycja liczyła sobie zaledwie 600 butelek. Według smakoszy wyczuwane są w nim nuty wanilii i kakao. Piwo to jest sprzedawane wyłącznie w ekskluzywnych restauracjach w Kopenhadze, a każdego roku tworzonych jest tylko 600 butelek. Dzięki specjalnemu przepisowi jest to trunek, który w przeciwieństwie do klasycznego piwa może wiele lat czekać na otwarcie.

BrewDog End of History – 765 dolarów

Jest to kolejne na liście piwo z gatunku najmocniejszych. Zawartość alkoholu w tym przypadku wynosi 55%. Oprócz wysokiego miejsca w takiej klasyfikacji jest ono także jednym z najdroższych. Jedna butelka kosztuje ponad 700 dolarów! Jest to jasne belgijskie ale, które mieszane jest z pokrzywami i owocami jałowca z górzystego regionu północnej Szkocji. Na cenę wpływa fakt, iż wyprodukowano zaledwie 12 butelek tego piwa, a każda z nich ozdobiona jest wypreparowanym zwierzęciem. Powstało 7 z łasic, 4 z wiewiórek i jedna z zająca. Obrońców zwierząt uspokajamy – są to ofiary wypadków drogowych.

Nail Brewing’s Antarctic Nail Ale – 800 dolarów

Jest to najdroższe piwo na świecie, które powstało specjalnie z myślą o zwierzętach. Członkowie Sea Shepherd Society specjalnie wylądowali helikopterem na jednej z gór lodowych na Antarktydzie. Zabrali z niej trochę śniegu, a następnie przetransportowali wodę do Perth w celu uwarzenia na niej piwa. Stworzono jedynie 30 butelek tego piwa. Pierwsza z nich sprzedana została na aukcji za 800 dolarów! Cały dochód ze sprzedaży trafił do Sea Shepherd Conservation Society – organizacji, która działa na rzecz ochrony środowiska morskiego. 

Źródło: luxlife.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubię nasz regionalne browary, ale robię przerwę od picia

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bączki mają po 0,33 

ja za małolata niezapmnę ,a nie pamiętam jak na podwórku z ziomkiem zrobli po 100ml wody i popijali karpackim czarnym i nikt nic nie wie ,jak wrocil do domu(20 m) co robil amnesia total ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu zielsko odstawilem, tak ze piwko a nawet 2-3 do zasniecia  to podstawa. Smakuje mi Beck´s Gold, po Tyskie zdycham dwa dni jak sie tym  piwem  skuje.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wypić mniej niż jakieś szczyny bez smaku robione po taniości żeby się uj**ać.

Pils Urquell nr 1. 

Holenderski Grolsch też dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 w zeszłym roku miałem robić to się wziąłem za robienie stolika. W tym miałem robić cydr to się wziąłem za pomidory ? Ale cydr zrobię, lubię bardzo. No i barley wine, jak spróbowałem to się zakochałem, ciężkie pyszne piwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja teraz ipa zrobię bo ostatnio mi bardzo posmakowały. Muszę tylko słody zamówić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...