Skocz do zawartości
Derecho2020r@gmail.com

Jakie ledy i jaka ilość na cały pokój?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeprowadziłem się poza granice Polski i mam tu większe możliwości. Chcę przeznaczyć jeden pokój 45m2 na uprawę. 

Jakie ledy kupić i ile ich trzeba? 

Budżet : wolałbym jak najtaniej ale chętnie poczytam co i jak i może skuszę się na coś droższego. 

Moje doświadczenie to 5 lat na hpsie a o ledach nic nie wiem. Proszę o pomoc. 

Z góry dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andi napisał:

@Derecho2020r@gmail.com a miał byś gdzie wypuszczać powietrze i zasysać?

Tak właśnie chce zrobić, jedną stroną wlatuje powietrze a drugim wylatuje i chce zeby to co wylatuje nie mialo zapachu żadnego. 

9 godzin temu, doominik napisał:

Jak chcesz względnie tanio i dobre światło, to kombinacja hps i cmh da ci bardzo dobre efekty. Led nawet z Marsa wyjdzie bardzo drogo. 

A jakie ledy proponujesz z Marsa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Derecho2020r@gmail.com Wspomniałem o masie, bo to najtańsze ledy z tych, które się nadają. Ja sam mam dwa tsw2000 i dają radę, ale dupy nie urywają. Sam zmieniam na lumateki w nowym namiocie i migro zastąpią te marsy.

Te marsy pobierają 300W, a nie robią takiej roboty jak hps 450W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, doominik napisał:

@Derecho2020r@gmail.com Wspomniałem o masie, bo to najtańsze ledy z tych, które się nadają. Ja sam mam dwa tsw2000 i dają radę, ale dupy nie urywają. Sam zmieniam na lumateki w nowym namiocie i migro zastąpią te marsy.

Te marsy pobierają 300W, a nie robią takiej roboty jak hps 450W. 

Dzięki ?a które lampy od marsa wyvrac? Zalezy mi na niskim poborze prądu i sporych zbiorach, mogą być też droższe. 

Pytanie: na allegro są marsy tańsze, warto zamówić z allegro czy lepiej od producenta? 

10 godzin temu, Andi napisał:

@Derecho2020r@gmail.com to jakiś największa przepustowość, mieszające wiatraki poinstaluj

Dzięki ?

Edytowane przez Derecho2020r@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Derecho2020r@gmail.com Najlepiej na stronie producenta-przeważnie jest też najtaniej. Osobiście już nie kupie marsa, bo niby są ok, ale jak pisałem, dupy nie urywa, oszczędności na prądzie nie pokryją różnicy w cenie do hps/cmh do końca gwarancji. Ja doszedłem do wniosku, że jak ledy, to górna półka i gwarancja na minimum 3 lata, albo cmh-kosztuwała mnie 150 funtów i daje piękne światło, pokrywa około 80cm/80cm. Roślinki rosnące bliżej tej cmh mają więcej żywicy i dochodzą minimalnie szybciej niż te pod marsami.

Jak już koniecznie chcesz te marsy, to musisz dobrać je do twojego grow roomu-one wszystkie mają te same diody teraz, a najlepsze recenzje zbierają z linii sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...