Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Tydzień temu na jednej roślince zauważyłem, że jest nadgryziona. Z dnia na dzień zaczyna być tego coraz więcej i przeniosło się na drugą. Zaraz obok folii rośnie róża cała bez liści i widziałem mrówki chodzące po niej. Myślicie, że zaatakowały też dziewczynki? 

20200814_101216.jpg

20200814_101233sssss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się na Super Lemon Haze, a teraz jest też na Neville Haze (drugie zdjęcie). Ślimaków sporo na podwórku, ale o dziwo od samego początku unikają folii. W razie czego kupiłem środek na mrówki. Może uda mi się w nocy znaleźć winowajcę.

@Szym Właśnie się przyglądałem roślinkom i na trzeciej też znalazłem obgryzione liście na dole. Na jednym siedział ten jegomość. Z tego co wiem to te karaluchy żywią się resztkami drewna więc nie sądzę, że to one. Dodatkowo na liściach widać jakby jakieś odchody. 

20200814_132548.jpg

20200814_132605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreenKush poza tymi robakimi siedzącymi dziwnym trafem za każdym razem na nadgryzionych liściach znalazłem też jednego ślimaka i dwa dziwadła. Much itp nie liczę bo nie szkodzą.

Narazie rozsypałem sól wszędzie gdzie się dało. Ślimaki tego nienawidzą. Znajdę jakiś angielski odpowiednik tego co podałeś i zamówię.

20200814_135343.jpg

20200814_134545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na robactwo itp. Polecam ci Canna Cure z tych dedykowanych.

Jeżeli mieszkasz W Angli to poszukaj jakiegoś oprysku dolistnego na szkodniki.

Pozbędziesz się w ten sposób owadów I innych małych frajerów ,które są szkodliwe dla mj.

Pozdro !

Edytowane przez GreenKush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że biały robal ze zdjęcia to to samo co te szare wcześniej. Okazuje się, że nie.

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/mealybugs

A więc ten szary to prosionek szorstki, a ten biały to wełnowiec. Prosionki niby nie powinny być szkodliwe, ale u mnie chyba ewoluowały. ? W razie czego pozbędę się obu. Strasznie drogie te wszystkie organiczne środki. Mam nadzieję, że dziewczynki odwdzięczą się plonami. ?

Przy okazji przeglądając listę szkodników z tej strony dowiedziałem się, że miałem leaf miners.

https://www.growweedeasy.com/bugs-pests-symptoms-marijuana-grow

Zaraz sprawdzę czy wciąż się pokazują. Sporo tego cholerstwa się zbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moich klonach, które wstawiam na parapet ,  widziałem na własne oczy w akcji jak ten szary wpieprza liścia. siedział i wygryzał. a o polskich mrówkach, to nie słyszałem, żeby rośliny gryzły. raczej bronią przed ślimakami i gąsieniczkami. może czasem mszyce hodują, ale to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...