Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam pomóżcie póki można. Mam 5 auto z 11 nasion gdyż tyle tylko dało radę. Wszystkie są w jednakowej glebie boxie itd. 2 poszły ładnie a 3 gorzej z czego Jedna jest tylko mała lecz liscie ok a 2 liscie żółkną i jedna ma takie jakby skarlowaciale obciete na pol. Doda że przed sadzeniem ziemie wymieszałem z bydlecym kupnym a po 1tyg dałem troszkę azofoski i florovit pronatura siła minerałów mikroflora 3w1. Ale jakby to nawozy były przyczyną to wszystkie by takie były a 2 idą w miarę ok

IMG_20200810_194917.jpg

15970832051585957000757115588244.jpg

15970833449201991643476752213377.jpg

15970834210355621118510078109143.jpg

15970834893454984101368174385146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielopuszek zdejmij to coś z nich i poco takim młodym roślinom dajesz nawozy, ziemie też normalną daj a nie jakieś bydlence...

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielopuszek i poco ci ta mini szklarenka wywal ją bo roślinki się gotują, poco mieszać do nowej ziemi obornik, jak dajesz nową ziemię to nic do niej nie dodajesz, nawozy dopiero za 2-3 tygodnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij ta "mini szklarnie" bo masz dawać roslinie jak najlepsze warunki do życia A nie żeby ona walczyła o przetrwanie.

Nawozy sobie daruj przy takich małych roślinach jedynie stopniowo co drugie podlanie możesz dawać im mniejsze dawki.

Sądzisz że wszystkie byłyby takie same I tu się mylisz bo sam miałem przykład gdzie dałem takie same dawki pod takie same krzaki I tylko niektóre popaliło dodam ,że wszystkie były w tym samym wieku.

Wniosek jest jeden , zdejmij ta szklarnie bo po chuu* to komu I podlewaj narazie je woda I za jakieś 4-7 dni zacznij od mniejszych dawek.

Z buchem!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak jak piszą pozostali. A jak ktoś odpowie i myślisz inaczej nie wysówaj od razu wniosków że ktoś nie wie bo akurat dobrze wie i ma rację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordeczko, szacunek za język wypowiedzi! ? Sam fakt ze z 11 nasion wyhodowałeś 5 kiełków jest dowodem na to że podchodzisz do roślin w sposób sadystyczny. 

Edytowane przez poczatkujacygrower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrower nie elas ie staram saie jak najdelikatniej podchodzić i żeby miały jak najlepiej. Wychowałem pięć bo na szybko pestki do wody i różnie puszczały te slabsze sie nie przebily a ja je na cały tydzień zostawiłem bo wyjechalem i po powrocie ciezko było ale wszystkie odratowałem bo puszczały kiełki lecz i tak nie dały rady. 2 chce juz na outa wyrzucić jutro a resztę jak dojdą do siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że kilkudniowe dziecko chcesz karmić hamburgerem... To jest dokładnie ta sama sytuacja.

25 minut temu, Zielopuszek napisał:

nie elas ie staram saie jak najdelikatniej podchodzić i żeby miały jak najlepiej.

 

Jakbyś chciał, żeby miały jak najlepiej to zależało by ci, żeby poczytać trochę tematy na temat nawożenia lub czego roślina potrzebuje w danym okresie życia. Nawozów się nie daję na początku, bo wszystko co jej potrzebne bierze z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 czytałem bardzo dużo od kilku miesięcy. Na wzrost więcej azotu a na kwitnienie redukcja azotu na fosfor i potas. Przez 2 tyg nie dawałem nic później biohumusa i dopiero azofiskez florovuten3w1 micro humus i ochrona i2 roślinki rosną pięknie więc o czymś to świadczy. Green sensation słyszałem że robi robotę na kwitnieniu 

1 godzinę temu, Seba691 napisał:

Dokładnie tak jak piszą pozostali. A jak ktoś odpowie i myślisz inaczej nie wysówaj od razu wniosków że ktoś nie wie bo akurat dobrze wie i ma rację. 

nie miałem na myśli ze nie wie. Poprostu nie ma to wpływu bo każda jest na oborniku i szklarence wentylowanej zrobionej z butelki bo owady latają i wolę by muchy nie srały na liscie bo mnustwo ich było na początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zielopuszek napisał:

przed sadzeniem ziemie wymieszałem z bydlecym kupnym a po 1tyg dałem troszkę azofoski i florovit pronatura siła minerałów mikroflora 3w1.

Chyba tu masz odpowiedź

Jeśli przygotowujesz ziemię z nawozem stałym musisz to zrobić min 2-3 miesiące wcześniej by ten nawóz się rozłożył równomiernie i trochę zelżał.

Zrób tak.: Weź garść azofoski i wysyp dziś w ogrodzie w jednym miejscu. Zobaczysz, że nawet po 2tyg intensywnych opadów nadal tam będzie szczątkowo. Teraz pomyśl jak długo będzie w ziemi zasłonięty.

@Zielopuszek muchami się nie przejmuj, nie da się w 100% zabezpieczyć przed owadami. Jak jakaś mszyca ma wejść to wejdzie, a roślinę możesz przegrzać. 

Pamiętaj, że nawóz to dodatek w dodatku mocno skoncentrowany, zobacz na opisy np. 1kg/500m2

-Dodatek w dodatku- brawo ja?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka taa jak jeszcze jest to wykorzystam pogodę. 2 już dziś wyrzucę bo idą ładnie i lst zacząłem Im robić to rosną w oczach. Puściły małe gałązki na łączeniach i później przesadzenie może być trudniejsze jak tak rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem flushing w czwartek. Jedna się złamała, skleiłem taśma lecz nie wiem czy coś da a reszta wygląda tak. Jakieś propozycje? Czy wyglądają wg was ok? 

15975632587903166131338689601595.jpg

15975632986316672848844219352128.jpg

15975633642218649969425331561979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...