Skocz do zawartości
glodek18

Zbudowałem boxa czy obić mylarem???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbudowałem sobie troszkę większego boxika jest on wykonany ze starej szafki kuchennej koloru białego .I zastanawiam się czy dużo zyskam oklejając ja od środka mylarem ,albo czyms  podobnym ,czy tylko stracę czas i pieniądze ???

IMG_20200804_135003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 coś tam zyskasz a raczej twoje rośliny 

ale zapewne nie był by to jakiś mega efekt co ty myślisz że samą folią coś zrobisz...

a to mała powierzchnia więc może odpuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zostaw tak jak jest skoro szafka jest w środku biała, nie ma sensu oklejać bo dużej różnicy to nie zrobi dla roślin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 biała farba matowa odbija 75-85% światła , farba biała połyskowa odbija 55-60%

Mylar 92-97% (99% współczynnik dla mylaru jest możliwy tylko w idealnych warunkach – bez zgięć, materiał zupełnie płaski, bez skaz barwy, itd).

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam boxa o wymiarach 55 cm na 35 cm wysokość 75 cm .Oswietlam go Mars Hydro ts 600 więc światła powinno być wystarczająca na tą powierzchnię zrobię do końca jednego dwa auto zobaczymy jak wyjdą a potem może obkleje.                                                   

25 minut temu, Dom napisał:

@glodek18 biała farba matowa odbija 75-85% światła , farba biała połyskowa odbija 55-60%

Mylar 92-97% (99% współczynnik dla mylaru jest możliwy tylko w idealnych warunkach – bez zgięć, materiał zupełnie płaski, bez skaz barwy, itd).

Też znalazłem te dane w necie ale chciałem zapytać doświadczonych czy naprawdę widać różnicę :).mam w sumie w telefonie pomiar luxow więc zmierzę w którymś kącie a potem jak już obkleje zobaczę czy jest różnica .

W sumie mam boxa o wymiarach 55 cm na 35 cm wysokość 75 cm .Oswietlam go Mars Hydro ts 600 więc światła powinno być wystarczająca na tą powierzchnię zrobię do końca jednego dwa auto zobaczymy jak wyjdą a potem może obkleje.                                                   

25 minut temu, Dom napisał:

@glodek18 biała farba matowa odbija 75-85% światła , farba biała połyskowa odbija 55-60%

Mylar 92-97% (99% współczynnik dla mylaru jest możliwy tylko w idealnych warunkach – bez zgięć, materiał zupełnie płaski, bez skaz barwy, itd).

Też znalazłem te dane w necie ale chciałem zapytać doświadczonych czy naprawdę widać różnicę :).mam w sumie w telefonie pomiar luxow więc zmierzę w którymś kącie a potem jak już obkleje zobaczę czy jest różnica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 no więc sam sobie powinieneś odpowiedź na to pytanie , jeśli twoja szafka odbija np 60% światła a mylar 95% to jak może nie być różnicy ? Sam wylozylen ostatnio ściany swojego boxa mylarem i różnica jest zauważalna , jednak przy takiej lampie dla 1 rośliny w tak małym boxie nie jest to konieczne, pozdro ?

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aron napisał:

A co to, nowy grow?

Tak podbudowany moja ostatnia mikro uprawa i moim karlem zakupiłem lampę,filtr ,wyciąg.Wywalilem ubrania z szafy,pociąłem deski skręciłem coś co jest troszkę większą mikro uprawa albo może już mini ?.Rosnie sobie kolejny  Rotal Dwarf i przed chwilą wróciłem że sklepu i kupiłem sobie Royal Gorilla Auto też od RQS i zaraz wrzucam pestkę do wody .Brakuje ciągle nawilżacza muszę coś z tym zrobic

15966356814488029164196416531842.jpg

@Dom Dobrze gada polać mu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, GreenKush napisał:

@glodek18 może jakieś naczynie ,szmata z wodą? Chociaż lepiej mieć coś wyższej półki ?

Myślę coś kupić ale nie wiem w sumie co i czy są jakieś growerskie nawilżacze czy byle jaki byle był poza tym chciałbym żeby nie był za duży. Najlepiej jakby się go dało zamontować na zewnątrz i niech doprowadza wilgoć ,bo jak widać z miejscem ciężko a tam drugi auto wleci .Jak narazie muszą sobie radzić jak jest jeszcze te upały ale karzel idzie do przodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...