Skocz do zawartości
cichociemny

Najmniej przypalowe lampy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chce zrobic pierwszy indoor i mysle nad zakupem lamp, ktore beda pobieraly jak najmniej energii bedac przy tym wydajne  dla np. 5/10roslin,  cena nie gra roli, wazne jest, aby  nie bylo widac poboru energii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najwydajniejsze najdroższe ledy na powierzchnię 10 roślin muszą pobrać sporo energii ,ale myślę że tak 300W nie jest strasznie widoczne na rachunku.Przed kim chcesz ukryć przed domownikami,właścicielem mieszkania ,boisz się nalotu psów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, cichociemny said:

Witajcie, chce zrobic pierwszy indoor i mysle nad zakupem lamp, ktore beda pobieraly jak najmniej energii bedac przy tym wydajne  dla np. 5/10roslin,  cena nie gra roli, wazne jest, aby  nie bylo widac poboru energii 

Przy użyciu najlepszych ledów na rynku dalej musisz liczyć przynajmniej 300W na m2. Czy to będzie jedna dużo roślina, czy 9 małych to już bez znaczenia-oświetlasz powierzchnię. 

Jeśli zużycie energii jest problemem, to spróbuj określić na jaką moc możesz sobie pozwolić, a potem poszukaj najlepszych lamp o takiej mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cichociemny napisał:

 @glodek18glownie chodzi o nieproszonych gosci, a jakie ledy masz na mysli ? 

Dla mnie bac się nieproszonych gości z powodu rachunków za prąd które płacisz to trochę paranoja .Kiedyś miałem trzy akwaria w domu i samo światło w nich darlo 400w plus grzałki i filtry.Chyba że już mają Cię na oku i wolisz dmuchać na zimne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...