Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pytanie szykuje się żeby kupić taki growbox chce kupić lampy LED i zastanawiam się jakie lampy i ile ich będzie potrzeba  ? Namiot ma 120x140x250 

Druga kwestia jak sądzicie ile tam wejdzie krzaków tak żeby było akurat ? 

 

Screenshot_20200801-150346.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Bo widze ze duzo ogarniasz w kwesti ziola Okey w takim razie doradzisz mi jakis porzadny namiot na 12 Max 15 krzaczkow i czy jest możliwość wychowania tego na 2 lampach 200w albo 300 w ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filip Fifi 94 Ja teraz z kolegą składamy nowego boxa właśnie 120/240 i zamówiliśmy 2x lumatek zeus 465W pro. Nie ma sensu robić takiego dużego boxa, jak nie będziesz w nim miał wystarczająco światłą, bo i tak plon będzie mały. Lepiej już mniejszy box dać.

Dla przykłądu: mam box 100/200 i zacząłem z 2xmars tsw2000 (300W) i żeby rośliny dały mi porządany plon dołożyłem jeszcze 315W cmh. 

Jak nie masz kasy na porządne ledy to odpuść niższą półkę i kup 2x600W hps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filip Fifi 94 ja mam 4 krzaki na m2 i jest idealnie. Do namiotu 120/240 będę wsadzał po 10 krzaków. 
jak liczysz jakie światło to nie licz krzaków, tylko powierzchnie. 
ledy kupuje się ze względu na zużycie energii i ewentualnie na niższa temperaturę. Samo światło z hps i cmh jest świetne dla krzaków. Ja zaczynałem z marżami i teraz już wiem, ze albo górna pulka, albo hps. Ja poszedłem w lumatek pro do większego namiotu i migro do mniejszego-podobna wydajność i cena. 
Nie ma co tu oszczędzać, bo światło=plon. 
najtaniej jest zmontować samemu z paneli led tylko trzeba wiedzieć gdzie i jakie kupić, żeby to dobrze działało. 
ja wolałem kupić gotowe chociażby ze względu na gwarancje. 

Ps. Problem chyba ze wszystkimi dobrymi panelami w tej chwili jest taki, że są niedostępne i trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Lumatek zamawialiśmy ma początku lipca i mamy za tydzień biby dostać, migro zamówione 10go lipca będą dopiero w połowie sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...