Skocz do zawartości
Amnumnate

Złamanie głównej łodygi na samym dole

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiając/ kontynuując LST złamałem łodygę na samym dole. Obecnie obwiązałem sznurkami, żeby się trzymało, wieczorem spryskam i podleję wodą z alg a mic. Jakieś propozycje co robić?

Przyszło mi też do głowy posmarować clonex w miejscu złamania i zasypać ziemią. Jak nie nie pomoże to myślę o użyciu wszystkich gałązek na klona.

20200731_123309.jpg

20200731_123712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprostuj ja i zaklej taśma , sprawdzony sposób teraz roślina się zatrzyma w rozwoju na jakiś czas zanim się zrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dobrze ja złączysz to nie ma sensu znowu jej w pion stawiać. Tak czy siak powinna się z rosnąć tylko zrób to solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnumnate nie dojrzałem mój błąd.

Ty Już robiłeś wcześniej lst więc nawet jak byś chciał to nie wyprostujesz jej do końca oklej taśma I będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obkleiłem już tą taśmą. Zerknąłem teraz po paru godzinach i liście nawet nie opadły. Jestem dobrej myśli. ?

20200731_131738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Podlałem wodą z Alg a mic. A tak przy okazji zapytam. Jak robię LST to zazwyczaj już po kilku godzinach szczyt podnosi się w stronę słońca. Czy w takiej sytuacji boczne gałązki dostają więcej kopa czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Jak to napisałeś to wydaje się takie oczywiste. Generalnie to właśnie robiłem cały czas, ale myślałem, że mają kopa bo roślina dostała sygnał, że szczyt jest przy ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co jak roślina będzie miała światło z każdej strony? W nowym pc boxie przynajmniej na początku jestem w stanie dać światło z 4 stron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprostuje trening lst jeżeli wyginasz roślinę aby odlosnic boczne szczyty to nie można tego nazwać prawidłowym treningiem lst.

Poprawne lst jest wtedy kiedy roślinę doginasz praktycznie do ziemi aby główny szczyt był niżej bądź na tej samej linii 90° wtedy daje to sygnał wytworzenia nowego szczytu z odgałęzień.

Jeżeli szczyt idzie Do słońca to normalne zjawisko ponieważ roślina chce łapać światło,jeżeli jest on wyżej od dolnych "małych nowych szczytów" to nie można nazwać tego poprawnym lst ponieważ one będą rosnąć to fakt Ale nie jako nowe szczyty a odgałęzienia. 

Sam doświadczyłem tego na własnej skórze oraz sam to zrozumiałem dlatego staram się to wytłumaczyć każdemu ponieważ dużo ludzi tego nie dostrzega I tak naprawdę zamiast wytwarzać nowe szczyty dostarczają światła tylko reszcie I twierdzą że jest to lst.

Taka prawda że afy na oucie bez treningu krzaczą sie zajebiscie więc dlatego uważam że nie ma sensu trenować automatów tylko dokupić więcej o dwie sztuki I się nie pierdolić jednym słowem.

Mam nadzieję,że ten komentarz przyda się innym użytkownikom na przyszłość pozdro mordy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 01/08/2020 o 02:09, GreenKush napisał:

Teraz sprostuje trening lst jeżeli wyginasz roślinę aby odlosnic boczne szczyty to nie można tego nazwać prawidłowym treningiem lst.

Poprawne lst jest wtedy kiedy roślinę doginasz praktycznie do ziemi aby główny szczyt był niżej bądź na tej samej linii 90° wtedy daje to sygnał wytworzenia nowego szczytu z odgałęzień.

Jeżeli szczyt idzie Do słońca to normalne zjawisko ponieważ roślina chce łapać światło,jeżeli jest on wyżej od dolnych "małych nowych szczytów" to nie można nazwać tego poprawnym lst ponieważ one będą rosnąć to fakt Ale nie jako nowe szczyty a odgałęzienia. 

Sam doświadczyłem tego na własnej skórze oraz sam to zrozumiałem dlatego staram się to wytłumaczyć każdemu ponieważ dużo ludzi tego nie dostrzega I tak naprawdę zamiast wytwarzać nowe szczyty dostarczają światła tylko reszcie I twierdzą że jest to lst.

Taka prawda że afy na oucie bez treningu krzaczą sie zajebiscie więc dlatego uważam że nie ma sensu trenować automatów tylko dokupić więcej o dwie sztuki I się nie pierdolić jednym słowem.

Mam nadzieję,że ten komentarz przyda się innym użytkownikom na przyszłość pozdro mordy !!!

Witam mam pytanie czy na automatach można robić supercropping??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem ten trening w 40stym dniu życia roślinki (całe życie 85 dni) nie wiem czy nie za wcześnie z tego co wyczytałem robi się to 2 tygodnie przed scinka może ktoś podpowiedzieć czy dobrze to zrobiłem jestem nowicjuszem robię to pierwszy raz ogólnie zrobione 3 treningi lekki lst fim i supercropping na moje oko to nie wygląda najgorzej pozdro 

20200824_133738.jpg

20200824_133729.jpg

17 godzin temu, GreenKush napisał:

@Growmix można, ale miej na uwadze prawidłowy czas jego wykonania przy twoich af.

Pozdro 

Vb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...