Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tu na forum, ale pewnie nie dokładnie.

Chciałem zapytać czy można samemu zrobić kostki z wełny 10cm na pierwsze dni życia roślin.

Mam zamiar zrobić na przyszły raz ale chcemy się popytać, później wiadomo do ziemi z kostkami by trafiły, ale już do docelowych, własnej roboty 20L lub wiaderka podobnej pojemności.

Na sam spód mam zamiar wsypać keramzyt na to wełną 2cm ziemie i na wierzch keramzyt. Tak gotowe zestawienie by wyglądało po wsadzeniu w docelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki na dół a korzenie do góry, lepiej tłumacząc że Dziś w dziurkę od dna donicy, kiedy podrośnie oświetlenie montujesz na podłodze a samom donice wieszasz i normalnie podlewasz. Oznica ta że roślina rośnie od dołu. 

Sprobujetego sposobu na mikro skale w pc boksie w niedzielę to skończę i pod 4 żarówkami 10W oraz świetlówka 23W energooszczędna. Zobaczymy co wyjdzie, na eksperyment miały iść nasiona te oddznajomego ale wszystkie spleśniały mimo że były w szczelnym suchym miejscu i OP prysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry widzialam tez takie cos z pomidorami, rosły jak normalne. 

Widziałam też że doniczke zwiazujesz folia żeby ziemia nie uciekła i kładziesz na bok przez co wszystkie odrosty rosna w górę i wychodzi taki lasek.  Podobne do treningu bonsai ?

Nie mogę znaleźć gdzie to czytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  dla treningu właśnie.

Miałem myśl o pc boksie żeby spróbować ale może być lipa bo problem z podlewaniem.

@Farmerka zaraz poszperam 

O konopi hodowane w ten sposób nie ma nic, ale są uprawiane tak warzywa i kwiaty, co wpływa pozytywnie na rozwój roślin za sprawą grawitacji, wszystko szybciej dociera do kwiatów czy owoców.

Uważam że spróbuję to przy następnej uprawie i nie stery ale będę musiał poświęcić 4 roślinki na to bo pc będzie za mały!

Chyba że @Seba691 sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze to nie chce mi się bawić w takie rzeczy. Ogólnie pierwszy krzak pokaże jak się będzie pcbox sprawował ewentualnie przy następnym można kombinować żeby porównanie było ale to też by ta sama odmiana musiała byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sezona, ale sprobuje, tyle że pc musi stać w pionie a później trzeba przerobić to na normalna pozycję pcta.

@Farmerka  jak możesz montuje trening na forum bo to tu nie ma. Myślę że w normalnym namiocie dla sezonu przy długim wegu wyjdzie bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja się przenoszę że starego boxa na namiot ale starego do rozbiurki mam bo za dużo miejsca w domu zaczęło to wszystko zajmować. Jak nikt wcześniej się tego nie podejmie to na wiosnę spróbuję ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...