Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Roslina rośnie od 15marca. Na dzien dzisiejszy brak kwiata nawet prefloweròw nie widac. Nie wiem ocb. Czy mozna jej podac nawoz do kwitnienia żeby ją przspieszyć ? Lub jakie rady? Podlewana wodą w zakresie 6-6,5 ph 

Ziemia 7ph troche wysoko nie wiem jak zbić, podawac wode z nizszym ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli to pełnosezonówla, przesadź ja do większej donicy dasz radę spokojnie przesusz ja dobrze wtedy powinna ci wyjść z całą bryłą I wtedy pójdzie ci jeszcze do góry nawet na flo.

Szkoda marnować potencjału rośliny A wygląda zdrowo.

Podlej ją obficie po przesadzeniu.

Z buchem!

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być dyskretnie.?

Fakt 1 drzewo można tu sadzić na legalu 

Ale później chciałbym więcej i nie chcę się na widelec wystawiać 

Ogrodzenie siatka i nie zarosło jeszcze bluszczem 

Mieszkam na dzielni od lutego i nie wiem do końca co za dziady w koło 

Fakt zdrowa jest 

Choć dzisiaj wylazło parę żółtych liści

Dzis był czas ale nie podlałem 

Może za  mało powietrza  

Zobaczę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych ilościach bez rozgłosu I dyskretnie.

Przesadź ja do większej donicy,komfort w podlewaniu I w dodatku roślina czuje się dobrze bo chociaż nie jest blokowana.

Zapewne liście robią się żółte od dołu,jeżeli tak to jeszcze nie powód do stresu ważne żeby nie panikować.

Zakup jakiś oprysk dolistny powinno ja wzmocnić tylko uważaj czym psikasz bo niedługo wejdzie na flo.

Życzę udanej pogody! 

Peace ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, EneDue napisał:

ja właśnie moczę głębe przed zmianą donicy i całość wychodzi jak babeczka. Sucha Ziemia się kruszy i sypie.

Bo tak się właśnie powinno robić by nie maltretować korzeni i osłabiać/stresować rośliny, jakiej kolwiek rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie czy taka otwarta paczka z ziemia, bedzie zdatna na przyszly rok 

@EneDue   pelnosezonowe w doniczce 15 l wystarczy ? bo szczerze mam swoje roslinki w 12 L i mysle, ze to dla nich zdecydowanie za male doniczki ? a mam jedna, ktora ma dopiero ok. 7 pieter i mysle czy jest sens jeszcze ja przesadzac do 25 litrowej doniczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...