Skocz do zawartości
Farmerka

Najlepsze nawozy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Farmerka napisał:

@Bimbrownik Nie wiem czemu, ale mi sie wydaje że biobizz jest słaby, coś na zasadzie biohumusa ?

Przecież to są dedykowane nawozy. Ja tam jestem zadowolony, ale nie mam porównania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Aron napisał:

Przecież to są dedykowane nawozy. Ja tam jestem zadowolony, ale nie mam porównania. 

Ja tez nie mam porównania więc ten test i fotorelacja dołączona do niego to było by coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Farmerka napisał:

@Kolbertus A pokaż jak ci krzaki rosły

Nie dokumentowałem wcześniej ale pokaże Ci jak to wygląda teraz. Trzy większe mają 3,5 tyg. A mniejszy 2,5 tyg.

20200811_102226.jpg

9 godzin temu, Farmerka napisał:

@Kolbertus A pokaż jak ci krzaki rosły

 

20200811_102250.jpg

9 godzin temu, Farmerka napisał:

@Kolbertus A pokaż jak ci krzaki rosły

20200811_102302.thumb.jpg.79f0e534121b1c0eea7f955aec37e211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Farmerka napisał:

Uwielbiam zdjęcia w boxie przy włączonych lampach. ? mega dużo widać wtedy ? chyba ci się wyciągają. 

Być może. Tak jak wspomniałem. Jestem początkującym w tej dziedzinie. Lampę mam 18k lumenów wg producenta. A box wg kalkulatora potrzebuje 20k. Więc całkiem prawdopodobne. Co do zdjęć to zrobię jutro w normalnym świetle, bo akurat o tej porze mam ciemnię i nie będę zaburzać fotoperiodu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 mógłbym wsadzić po 4 krzaki na namiot ale chciałem jednocześnie sprawdzić jak się uprawia jeden w takim namiocie i ile może dać plonu bo może się okazać, że jeden ładnie rozłożony da tyle co cztery upchane na siłę. Teraz gdy Szymek wydał pozwolenie to aż mi ulżyło na sercu, dostałem zielone światło. Dziękuję Szymku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się podoba mój Nawóz Advanced Nutrients Micro Grow Bloom, plusami tego nawozu jest to że używając go można całkowicie zapomnieć o kontroli pH ponieważ sam stabilizuje pH. Nie trzeba się też męczyć z dawkowaniem bo wszystkie 3 daje sie przez cały okres od vege do flo w stosunku1:1:1 aczkolwiek można kombinować. Myślę że jest całkiem spoko dla początkujących a może nawet i dla zaawansowanych farmerów. 

Od razu dodam że mówię że jest dobry a nie najlepszy bo innych z górnej pułki nie próbowałem. Ale teraz mam zamiar po testować z innymi nawozami dlatego bardzo mnie ciekawi ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja stanu pomidorków. W dalszym ciągu na nawozach mineralnych. Zdjęcia bez lampy będą jutro. Odmiana, bo jeszcze o niej nie wspomniałem to Auto White Widow X-treme. A poniżej arsenał jakiego używam i koleżka, który tak jak ja się niecierpliwi. ;)

20200815_212628.jpg

20200815_212638.jpg

20200815_212646.jpg

20200815_214950.jpg

20200815_215037.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update zdjęciowy na nawozach mineralnych. Na zdjęciach pierwszy tydzień kwitnięcia. Na tej mniejszej dopiero pierwsze dni. Wybaczcie, że pod lampą, ale nawet jeśli nie widać za wiele to chociaż po przyroście zobaczycie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mogą być wyciągnięte, ale tego trochę się spodziewałem tym bardziej, że po konsultacji z bardziej doświadczonym growerem ode mnie dowiedziałem się, że lampa jest odrobinę za słaba. Miałem dodać wcześniej lepsze zdjęcia beż lampy, ale kurczę wyleciało mi z głowy. A teraz pisząc posta nie mam za bardzo jak zrobić ich bez lampy. Jestem otwarty na sugestie. Pozdrawiam.

20200820_180633.jpg

20200820_180617.jpg

20200820_180646.thumb.jpg.47517886a1d77856a44313462fcf962a.jpg

20200820_180710.thumb.jpg.23430597755250e5e2ef77910313ee88.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak, tak. Wiem. Wedle kalkulatora brakuje mi 2000 lumenów do optimum. Chociaż... Czy może mieć na to wpływ naświetlanie? Przez pierwsze trzy tygodnie do tych automatów stosowałem naświetlenie 16/8h. W momencie jak zaczęły kwitnąć przełączyłem na 17/7h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Farmerka napisał:

@Kolbertus co to za dziwne naświetlanie? skad sobie wymyśliłeś takie h? 

Autorskie, w celu zobaczenia rekcji pomidorków. Ale teraz widzę, że raczej nie był to najlepszy pomysł. Zmiana godzin naświetlania była wymysłem moim, zrodzonym z czystej ciekawości.

 

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...