Skocz do zawartości
Farmerka

Najlepsze nawozy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast używam produktów z Plagrona. Ziemia Growmix, nawożenie zaczynam po 3-4 tygodniu życia pomidorka. Pierwszy tydzień nawożenia to TerraGrow. A później do końca TerraBloom. Po 7-8 tyg. życia pomidorka dodaję jeszcze Green Sensation. Ostatni tydzień sama woda. I jest git. Ja tam chwalę nawozy mineralne. Używam zawsze co drugie podlanie. Podlewam co dwa dni, co daje nawożenie co cztery dni. Czasem jeszcze PH min. bo używam odstawionej kranówy. I jeszcze nie zdarzyło mi się spalić roślin, bądź żeby miały jakieś niedobory. A leję dawki zawsze zalecane przez producenta. Nie cuduję ani nie staram się lać więcej. Konopie nie są trudne w uprawie, a jeśli stale je monitorujesz i nie przekraczasz dawek nawozów to rośnie jak chwast - czyli bardzo szybko. Pozdrawiam growerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka ja ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do wszystkiego co ma w opisie "bio" ale mam do tego podstawy. Naturalne nawozy są super do ogródków i warzywniaków. Tanie, dobre i długo utrzymują sie, myślę tu o oborniku czy gnojówce, a przy tym nie tak agresywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi genami. Wychodzi na to że 90% nasion ma felerne geny, a ja widzę w większości przypadków złe traktowanie młody roślin.

Jeśli różnica wyszła by +/- 5% to i tak taki test w warunkach domowych można uznać za dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik przecież z nasion jednej odmiany mogą różne odmiany wyrosnąć, posiej sobie większą ilość sztuk danej odmiany to zobaczysz że niektóre inaczej rosną i wyglądają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Farmerka ja jestem bardzo zadowolona z Hesi BOOSTa i Hesi SuperVit, 

topy po nich plus po Bud Candy Advanced Nutrients i PK13-14 od Plagrona zaczęły puchnąć miło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić coś co napewno ciekawi wiele osób. Chciałem zobaczyć jak będą rosły, jak się będą zachowywały, szybkość rozwoju i jaki dadzą plon (ilość i jakość)

Nie jestem indorowcem z 20 letnim stażem więc sprawdził bym w zwykłych warunkach bo chyba do takich osób tu trafiamy. Wyjadacze wiedzą co jest pięć i raczej im to nie jest potrzebne.

Wiem że roślina roślinie nie równa ale bez przesady. Miałem poświęcić na to 2 namioty kosztem (być może) lepszych zbiorów jednocześnie zobaczyć ile może dać sezon na 0.36m2 przy 100W ledzie ale widzę, że malkontentów też nie brakuje więc walić to.

Albo może Ty coś w końcu zrób Szymku bo przecież wszystko wiesz i wszystko potrafisz.

W sumie mogę być głupi bo nie wiedziałem, że

2 godziny temu, Szym napisał:

z nasion jednej odmiany mogą różne odmiany wyrosnąć,

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimbrownik napisał:

Mnie interesuje porównanie dwóch krzaków w tych samych warunkach tylko jeden w minerału, a drugi w tym powszechnie lubianym bio bizie. 

Jakbyś zapodal po dwa w tych samych warunkach to eksperyment byłby bardziej miarodajny a najlepiej po 50 i potem porównać plony ?.Ja jestem bardzo ciekawy tego porównania .

Skoro Szymek wszystko wie i wszystko potrafi to może mi powie czy jak mój Automat zaczyna kwitnąć to dać mu połowę dawki top max ,bio bloom i bio grow jak to jest w tabelce na czwarty tydzień ? Czy bez bio grow ? Czy może mu nic nie dawać bo czytam szukam i wszedzie inaczej . @Farmerka@Bimbrownik tez moze cos napisza pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 jak od początku trzymasz się tabelki to czemu nagle schodzisz z drogi po której prowadzi cię ta tabelka?? 

Jak krzak wyglada dobrze to bez biogrowa

54 minuty temu, Bimbrownik napisał:

 

Albo może Ty coś w końcu zrób Szymku bo przecież wszystko wiesz i wszystko potrafisz.

Jestem za! Czas najwyższy pokazać coś konkretnego, a nie fasolke ?

 

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie dalem w trzecim tygodniu raz bio grow 0,5 ml i teraz czwarty tydzień i zaczyna kwitnąć i chyba zapodam wszystkich po pół ml ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Farmerka napisał:

@glodek18 pokaz jak roslina wyglada, jak jest zielona bez niedoborów to nie dawaj

Teraz moje rośliny śpia wrzucę jutro do FR albo później jak sam nie zasnę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...