Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej . Jak widać wyżej to mój pierwszy raz . Lampy Mars hydro 1000

podloze coco profesional 

doniczki po 18 litrów 

mam pare pytań odnośnie podlewania i nawozów ?

moze zechce mi pomoc jakaś dobra duszyczka ?

✌️

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak to podlewać , codziennie czy czekać aż wyschnie ? I ile tego canna coco a b lac ? 10 ml rozwodnionego nawozu starczy czy potrzeba więcej ? Nie chce przedobrzyć ? dokupić jeszcze jakiś nawóz ?

fajne zdjęcie btw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Justyska22 dzięki ,  producent zaleca 2-4 ml na 1l .  2ml / 1l dla mniejszych roślin, do tego musisz jeszcze wyregulować pH do wartości 5.5 - 6.2 

Co do częstotliwości podlewania 

" Częstotliwość podlewania zależy od parowania oraz od ilości wody dostarczonej do podłoża z włókien kokosowych. Zwykle w normalnych warunkach przez pierwsze kilka tygodni podlewa się rośliny raz dzienne, a następnie dwa razy dziennie: dwie godziny po włączeniu lamp i dwie godziny przed ich wyłączeniem. Należy pamiętać, że mniejsza objętość korzeni na roślinę (małe doniczki lub wiele roślin na płycie) powoduje szybsze wysychanie włókien. Dlatego rośliny należy podlewać częściej "

Edytowane przez Dom
PS. Co to za odmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie idzie mi to zbytnio od samego początku . Te dwie z tylu są starsze ale wydaje mi się ze za mało wody było lane i stanęły w miejscu . Dopiero odżyły jak wróciłam z urlopu i zaczęłam więcej lac . Ta jedna z przodu posadziłam 8go lipca i dogoniła te sadzone 10 dni wcześniej ale właśnie jakaś żółta się dziś wydaje i teraz nie wiem czy przelałam czy coś innego robię zle 

Gorilla cookie dwie i jedna critical ale z niej już raczej nic nie będzie . Pierwsza gorilla sadzona 8go a następne to te co liczą na cud ?

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do coco nawozy trzeba lać od pierwszego dnia , tylko trzeba pilnować ppm , jak również nawozy trzeba dodawać za każdym podlewaniem , a nie jak to ma miejsce w uprawie w ziemi , co drugie lub nawet 3cie podlewanie , zależy jak ziemia magazynuje nawozy. Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam poprostu co mi ktoś poradził kupić i właśnie z tymi nawozami nie wiem ile lac. sama wolałabym w zwykłej ziemi jednak . Mam takie dwie co na nich ćwiczyłam i ida o wiele lepiej niż te automaty 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...