Skocz do zawartości
Peka89

Gelato x4 (27%thc), Grapefruit x3, Bruce Banner x2(22,5%thc), EL PATRON x1 (22%thc)

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym@Szym Niestety pod koniec Września ma rozprawę. Nie było to jego pierwsze wykroczenie w Uk. Mial przy sobie również nóż kuchenny, którym ścinał krzaki z outdoor i przez to paradoksalnie może mieć największe problemy. W domu miał 10 krzaków w 6 tyg kwitnienia, teoretycznje o jednego za dużo. Plus to miał kolejnych 10 malutkich sadzonek, których nie policzyli. Został złapany z jeszcze jednym ziomkiem, który w ogródku miał 7 krzaków. Tam też wjechali i po krótkiej wizycie na komisariacie, ten drugi dostał tylko "po palcach". 

Dlatego, póki sprawa ciepła, osobiście nie zdecyduje się na więcej roślin i zostaje przy 9.

Mam wrażenie, że będzie ciężko zapełnić ten namiot dziewięcioma roślinami w kolejnych uprawach ... A może się mylę? 

 

Edytowane przez Peka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Peka89 napisał:

Mam wrażenie, że będzie ciężko zapełnić ten namiot dziewięcioma roślinami w kolejnych uprawach ... A może się mylę? 

dasz wega dłuższego i zapełnisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Roślinki mają 5 tygodni. Przez 4,5 tygodnia od czasu do czasu pojawiały się żółte liście, które eliminowałem po czym przedwczoraj zauważyłem, że w całym namiocie zrobiło się fhuuuj żółto!! Ja wiem, że jesień itp, ale kur... nie chcę tego w namiocie!

Podlewane są co 3dni na zmianę. Raz leje odżywki bio bizz zgodnie z tabelką (2,5-3l) na roślinkę, a raz sama woda przefiltrowana (2l)na roślinę. 

Przyznam, że przed tym jak zobaczyłem, że mam "jesień" w namiocie nie były one podlewane przez 4 dni, gdyż byłem po za domem i jak wróciłem to oprócz tych kolorów, ziemia były kompletnie wysuszona. 

Moje pytanie brzmi czym to jest spowodowane?

Czy taki efekt może wywołać :

PRZESUSZENIE? 

PRZENAWOŻENIE? 

A może światło było za nisko? (trzymałem niżej, a niżeli producent zalecał). Trochę podniosłem wczoraj. 

Załączam kilka zdjęć. Co ciekawe Żółte I uschnięte liście były w 7/9 roślin i co ciekawsze dwie zewnętrzne roślinki, najbardziej wysunięte na prawo i lewo nie miały prawie w ogóle żółtych listków... 

Dziękuję z góry za diagnozy. 

W chwili obecnej 35 dzień flo. 

 

DSC_0539.JPG

DSC_0540.JPG

DSC_0541.JPG

DSC_0542.JPG

DSC_0543.JPG

DSC_0544.JPG

DSC_0545.JPG

Tutaj Grapefruit 

DSC_0548.JPG

Tutaj Gelato 

DSC_0547.JPG

A tutaj Bruce Banner, jakiś taki cienki,chudy... 

Taka odmiana czy taka lipa?!?! Xd

DSC_0546.JPG

Edytowane przez Peka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Peka89 said:

@doominik nie sprawdziłem ph od 3 tygodni. Jutro to zrobię napewno. 

Bardzo się zastanawiam nad hydro. Troche się boję, że sobie nie poradzę... 

Pierwsze sprawdź pH-u mnie w wodzie od połowy flo ma tendencję do spadania i może u ciebie też tak jest-podobno to jakaś reakcja zachodzi na korzeniach podczas przyswajania potasy czy fosforu-nie wdawałem się w szczegóły, ale tak jest jak się nie żałuje nawozów pk, a pewnie takie używasz. 

Co do hydro, to nie taki wilk straszny, Najważniejsze mierniki i poznać jakie nawozy grają z wodą jaką masz dostępną. Nie wiem gdzie w UK mieszkasz, ale pewnie masz twardą jak u mnie i są do tego dedykowane nawozy, no albo filtrowanie RO, ale to sporo zachodu jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 Z forów, youtube itp. Niestety nie da się uniknąć błędów i to na nich się nauczyłem najwięcej. Po roku Czuje się już z tym na luzie i na pewno mam mniej pracy, niż Ty z podlewaniem swoich roślin. 

Filtr wydaje się dobry, znaczy miałbyś wodę miękką. U mnie w tym boxie z filmiku zużywam średnio 120l/tydzień, ale  pewnie z drugiej połowie flo będzie ubywać więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 drogi kolego, ja właśnie zakończyłem pierwszy swoj grow hydro zarazem pierwszy jakikolwiek, używając wilmy właśnie. 
Popełniłem mase błędów, a rośliny i tak hojnie obdarowały ? wiadomo bez pracy nie ma kołaczy :))

- jak się dobrze przygotujesz to czysta przyjemność

- jak się gorzej  przygotujesz to może być mokra przyjemność .... ? 
korzystając z okazji jeszcze raz wielkie dzięki @doominik
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ph w ziemi. 7.0 

Zakupiłem Biobizz ph Down i Calmag.

Czy ktoś używał i wie jakich proporcji użyć w przypadku obu tych "wspomagaczy"? 

16010399385977908503720950460636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 zależy czasem standardowe dawke się daje czasem podwójną itp., będziesz obniżał ph? bo według mnie 7 by przeszło jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 jak już są na kwitnieniu to tak jest jak za szybko żółkną to można podać nawóz z azotem, azofoska dobrze się sprawuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni do końca. 

DSC_0047.JPG

DSC_0048.JPG

Czerwony - Bruce Banner 

Niebieski - Gelato

Szary - Grapefruit 

_20201009_214513.JPG

I puchar Świata dla kogoś kto mi wytłumaczy co oznaczają te białe końcówki na niektórych topach Grapefruitów? Bobki wyglądają na zdrowe, dorodne SZYSZKI, ale nie które z nich mają MLECZBO BIAŁE czubki! Nie wiem czy będzie to widać dobrze, ale wygląda to co najmniej dziwnie.... 

Dzięki. _20201008_221300.thumb.JPG.0447c27fc17b710ad4c8136aa2b71da5.JPG

 

DSC_0041.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...