Skocz do zawartości
Peka89

Gelato x4 (27%thc), Grapefruit x3, Bruce Banner x2(22,5%thc), EL PATRON x1 (22%thc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Co prawda nie mam się czym pochwalić, ale może komuś mniej doświadczonemu, komuś kto nigdy nie mial tego problemu ten temat pomoże I na przyszłość nie popełnicie tego błędu co ja. 

Do rzeczy. Problem z białym nalotem na liściach zaczął się pogłębiać i 7/10 roślin jest OBSYPANE kropkami. Okazało się, że to jednak nie ziemiórki,których było nie za dużo i żółte paski przylepne wykonały swoją robotę, a JEBANE PRZEDZIORKI zaatakowały moją uprawę ? Tylko dwie rośliny są prawie czyste i nie mają setek/tysięcy przedziorkow na spodzie liści. Właśnie te dwa, zdrowe krzaczki były posadzone do nowych doniczek. Wychodzi na to, że nie umycie dokładnie donic z poprzedniej uprawy spowodowało, że te małe kurewki sobie właśnie tam(w starych resztkach suchej ziemi) "przezimowały" i wskoczyły na nową chodowle ?

Dodam tylko, że pod koniec ostatniej uprawy też zauważyłem ten sam problem z liśćmi. Także zagadkę mam rozwiązana, ale nie koniecznie sam problem... 

Wczoraj zrobiłem każdej roślince letni prysznic. Zostały zlane całkowicie i gołym okiem widać było jak dużo ubyło tych małych pajączków ? zakupiłem również "dobroczynek szklarniowy", który mam zamiar porozrzucać jak tylko dojdzie transport  po całej uprawie i w growboxie. 

Zamierzam również powtórzyć "totalny prysznic" po kilku dniach. 

Mam nadzieję, że to pomoże i mam nadzieję, że nie będzie lipy z tej chodowli. 

Do końca weg 10dni. 

Wrzucam kilka zdjęć chorych liści i całej uprawy, która wygląda na ten moment tak

DSC_0491.JPG

DSC_0494.JPG

DSC_0493.JPG

DSC_0492.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Dzięki, przetestuję jeżeli nie pomoże to, co im stosuje na chwilę obecną. 

P. S. Jest jakiś rodzaj robaczków, których nie miałaś w swoich uprawach? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Jutro przełączam na kwitnienie. Całej siatki nie zapełniłem, ale jest to mój pierwszy scrog i w dodatku walka z przedziorkami, tak przypuszczam, że również odegrała rolę w tym jak to wygląda na ten moment. Dodam tylko, że problem jest nadal I na dniach będę próbował innych środków. 

Jak do tej pory, kwiatki nie dostały żadnych odżywek. Tylko woda. 

Tak ogólnie to średnio mi się podoba na chwilę obecną ten sposób uprawy konopii. Mam bardzo ograniczony dostęp do roślin w drugim rzędzie, można powiedzieć, że wręcz nie możliwy. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Przydalo by się poobrywać trochę dołów, a żeby to zrobić to musiałbym ściągać całą siatkę. Czy to jedyne wyjście? 

Będę wdzięczny za podpowiedzi. 

Co sądzicie o całości? 

Weg trwał ponad 5 tygodni. 

DSC_0505.JPG

DSC_0507.JPG

DSC_0508.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym siatka lipa gdyż podnosiła się razem z roślinkami. Naciągnąłem ją na  maxa, ale tylko w miejscach gdzie była naciągana, poziom siatki nie zmieniał się, cały środek rósł razem z krzaczkami. Przypuszczam, że siatka plastikowa to średni pomysł... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuować na siatce? Czyścić doły? Jak się dostać do tych roślinek z tyłu?  Nie wiem co będzie teraz najlepsze....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle roślin i siatka to nie na pierwszy raz  ? ja mam dwie roślinki pod siarka w małym boxie i mam problem z głupim podlewaniem z butelki aby nie zalać boxa A co dopiero z podcinaniem dolu  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89

W dniu 15/08/2020 o 10:03, Peka89 napisał:

Kontynuować na siatce? Czyścić doły? Jak się dostać do tych roślinek z tyłu?  Nie wiem co będzie teraz 

W moim 80x80 mam 4 krzaki, jak tylko przerosły siatkę praktycznie straciłem dostęp do dwóch tylnych, przez co mniej je naginalem i ostatecznie są prawie dwa razy wyższe niż pierwszy rząd.

Jeszcze dużo przedemna jeśli chodzi o siatkę, no i trzeba dodać że moje to automaty, na sezonowych trochę inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15/08/2020 o 11:03, Peka89 napisał:

Kontynuować na siatce? Czyścić doły? Jak się dostać do tych roślinek z tyłu?  Nie wiem co będzie teraz najlepsze....

 

Weź wyjeb tą siatkę, wyciągnij i ogól krzaki ile trzeba, wsadź z powrotem zamontuj dobrze siatkę. Jak jeszcze nie kwitną to bez problemu po fryzjerze poczekaj parę dni zanim przełączysz na 12/12, może masz też za małe otwory w tej siatce i jak będzie szła w górę to przepuszczaj każdy odrost w innym otworze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uff... Tak mogę skwitować ostatnie dwa tygodnie. 

Ziomek przez własną głupotę wpadł w ręce policji z krzakami outdoor i niestety miał nalot na chatę i konfiskacje wszytskich roślin. Miał ich 10 w domu. 

Ja i kilku znajomych, którzy mamy z nim kontakt prawie na codzień i mnóstwo wspólnych wiadomości w momencie gdy dowiedzieliśmy się, że psy są na kwadracie u kolegi zwinelismy swoje sprzęty i roślinki jak najszybciej było to możliwe. Na szczęście okazało się, ze nie będzie większego dochodzenia i po kilku dniach większość z nas wróciła do "biznesu". 

Także moje roślinki spędziły 3 noce na outside w lesie i po tym czasie wróciły do namiotu. 

Niestety / stety tylko 9 sztuk, gdyż trochę "zdygalem" i dmucham na zimne. Przy 9 krzakach jest tylko upomnienie, a przy 10 już sprawa w sądzie... Dlatego taka decyzja. Pozbyłem się "El Patron", który był najbardziej zainfekowany przez przedziorki. 

Na chwilę obecną dziewczynki mają skończone 2 tyg na flo. Dopiero dwa razy były podlewane odzywakmi, a tak to sama woda. Doły wyczyszczone i zastanawiam się czy powinienem zrobić większą czystkę z góry czy zostawić tak jak jest na chwilę obecną? 

TEMP w boxie 23-27°

Wilgotność 60-70%

Lampy od dwóch tygodni na 100%

Ph ziemi 6,5

Będę wdzięczny za wskazówki i wstępną ocenę tego co widzicie na zdjęciach. 

Pozdrawiam i z FARTEM WSZYSCY! ?

 

 

Od lewej 4x Gelato 

W środku 2x Bruce Banner 

Z prawej 3x Grapefruit 

DSC_0525.JPG

4x Gelato

DSC_0526.JPG

2x Bruce Banner 

3x Grapefruit 

DSC_0527.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...